Energa Basket Liga Kobiet: X kolejka - mecz kolejki dla AZS UMCS

Dodano: 09.12.2019, 07:48

W meczu kolejki w Lublinie, AZS UMCS dzięki dobrej końcówce wygrał z wrocławską Ślęzą i odniósł już szóstą wygraną w tym sezonie. Także z wygranej (dość sensacyjnej?) cieszyć się mogła Politechnika Gdańska, która wygrała z… Wisłą Kraków 70:63. W pozostałych meczach zgodnie wygrywali faworyci z Gorzowa Wlkp., Bydgoszczy, Gdyni oraz Polkowic.

mecz kolejki
W meczu kolejki w Lublinie, Ślęza Wrocław przez pełne 40 minut walczyła o dwa punkty, jednak ostatecznie po słabej końcówce uległa AZS UMCS. Początek spotkanie był zacięty, a kilka nieudanych akcji gospodyń przełożyło się na 9-punktowa stratę w drugiej kwarcie (20:29). Strata ta została jednak szybko odrobiona po punktach Labuckiene oraz Popovic i po 20 minutach było (29:31). Zmiana stron nie przyniosła dużych zmian i gra aż do 35 minuty toczyła się punkt za punkt. Przełomowym momentem była seria 7:0 AZS UMCS, po której to na tablicy wyników było 57:51 w 37 minucie gry.  Liderką Ślezy była Nevena Jovanovic, która rzciła 18 „oczek”, a 10 punktów oraz 10 zbiórek dodała Cierra Burdick. W zespole Krzysztofa Szewczyka także 18 punktów rzuciła Jovana Popovic, dużo od siebie dała także Brianna Day – 15 punktów oraz 10 zbiórek.

Liczby meczu:
3 – razy za trzy punkty trafiła Jovanovic (na 9 prób)

61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)

Lublin: Popović 18, Day 15 (10zb), Peterson 11, Adamowicz 9, Labuckiene 4, Degbeon 4,
Wrocław: Jovanović 18, Burdick 10 (10zb), Pocek 9, Owczarzak 8, Glomazić 6, Dobrowolska 5

***

W Widzewie zadebiutowała Taylor Emery i był to dość dobry debiut – 27 minut oraz 21 punktów. Także dwucyfrową zdobyczą punktową mogły się pochwalić Ewelina Gala (17) oraz Katarina Vuckovic (15), jednak było to za mało aby móc walczyć z wicemistrzem Polski. W drużynie z Gorzowa Wlkp. 30 „oczek” uzbierała Kahleah Copper, dodając do tego 10 zbiórek. Kolejny dobry mecz rozegrała Cheridene Green – 22 punkty oraz 9 zbiórek, a także Chloe Jackson – 14.

Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Łódź: Emery 21, Gala 17, Vucković 15, Gertchen 8, Drop 6, Bilotserkivska 4, Kudelska 3, Jasnowska 2, Bandoch 1
Gorzów Wlkp.:
Copper 30 (10zb), Green 22, Jackson 14, Prezelj 10, Maiga 10, Juskaite 5, Kaczmarczyk 2

***

AZS Uniwersytet Gdański - Artego Bydgoszcz
59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)

Gdańsk: Szczęśniak 13, Stępień 11, Kuras 9, Kuras 8, Samburska 8, Kosalewicz 4, Formella 3, Ortiz 3
Bydgoszcz: Miskiniene 21, Rymarenko 13, Michałek 12, O'Neill 10, Kiesel 8, Poboży 8, Międzik 3

***

Arka Gdynia - Enea AZS Poznań
72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11)

Gdynia: Slamova 14, Papova 12,  Kastanek 10, Greinacher 7, Balintova 7, Joanna Grymek 6, Podgórna 5, Misiek 4, Rembiszewska 4, Gulich 3
Poznań: Mfutila 10, Zivadinović 10, Miletić 9, Nowicka 7,  Parzeńska 5,  Banaszak 2, Pyka 2

***

Jeśli popatrzymy na wynik – jest od dość dużą sensacją. Jeśli jednak popatrzymy na obecny skład Wisły Kraków oraz znaczne osłabienie w postaci braku Krystal Vaughn, nie jest on już takim dużym wydarzeniem. 25-krotny Mistrz Polski w całym meczu z drugoroczniakiem zagrał bardzo słabo, jednak na tyle na ile mógł. Początek meczu dał prowadzenie Politechniki, jednak im było bliżej dłuższej przerwy, tym powoli do głosu dochodziły przyjezdne (36:41). Gra błędów z obu stron także nie dała odpowiedzi na to kto jest bliżej wygranej w trzeciej kwarcie, gdzie również minimalnie na prowadzeniu była Wisła (57:54). Wszystko natomiast zmieniło się w ostatniej kwarcie, gdzie skuteczne akcje Bujniak, Hudson oraz Niedźwiedzkiej dały prowadzenie oraz… wygraną. W ciągu 40 minut oba zespoły popełniły aż 32 straty (18:14), jednak zaledwie kilka akcji miało przełożenie na zdobycze punktowe. W zespole z Krakowa Wells oraz Meskonyte rzuciły po 17 „oczek”, a rozgrywającą Wisły dodała do tego także 11 asyst. Po drugiej stronie Jenna Smith uzbierała 16 punktów oraz 12 zbiórek.

Politechnika Gdańska - Wisła Kraków
70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6)

Gdańsk: Smith 16 (12zb), Hudson 14, Bujniak 13, Nayo 10, Koc 9,  Niedźwiedzka 7, Strzelczyk 1
Kraków: Wells 17 (10as), Meskonyte 17, Lass 15, Grzenkowicz 6, Ziętara 5, Trzeciak 3

***

24 punkty Artemis Spanou oraz 18 Weroniki Gajdy dały wyraźną wygraną mistrza Polski z Polkowic nad toruńską Energą. Po 30 minutach gry CCC prowadziło już 61:36 i na próżno można było doszukiwać się w spotkaniu emocji. Tak duża przewaga to głównie zasługa drugiej oraz trzeciej kwarty, gdzie przyjezdne rzuciły tylko 14 punktów – a straciły 38. Blisko kolejnego double-double była Latoya Williams – 8 punktów oraz 8 zbiórek, która jednak dość dobrze była zastopowana przez zawodniczki z Polkowic.

CCC Polkowice - Energa Toruń
82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)

Polkowice: Spanou 24, Filip 19, Gajda 18, Naczk 7, Stallworth 6, Robinson 5, Bojović 3,
Toruń: Scekic 14, Wieczyńska 9, Williams 8, Tłumak 7, Davenport 5, Dedić 5,  Podkańska 4, Grigoreva 4, Dobrowolska 2

7 kolejka - 9.11 oraz 3/11.12.2019
11.12.2019 19:00 AZS-UMCS Lublin - Widzew Łódź
52:85 Politechnika Gdańska - Arka Gdynia
11.12.2019 18:30 Ślęza Wrocław - CCC Polkowice
11.12.2019 18:30 Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

3 Artego Bydgoszcz 16 9 7 - 2 3 - 0 4 - 2 698 - 575 +123
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 15 9 6 - 3 3 - 2 3 - 1 776 - 642 +134
5 AZS-UMCS Lublin 15 9 6 - 3 4 - 1 2 - 2 639 - 581 +58
6 Politechnika Gdańska 15 10 5 - 5 4 - 2 1 - 3 696 - 806 -110
7 Ślęza Wrocław 14 9 5 - 4 2 - 1 3 - 3 621 - 530 +91
8 Wisła Kraków 13 9 4 - 5 3 - 1 1 - 4 583 - 607 -24
9 Enea AZS Poznań 11 8 3 - 5 1 - 1 2 - 4 503 - 624 -121
10 Widzew Łódź 10 9 1 - 8 0 - 4 1 - 4 627 - 703 -76
11 Energa Toruń 10 9 1 - 8 1 - 4 0 - 4 561 - 778 -217