EuroCup 2019/2020: IV kolejka - CCC wygrywa w Turcji, AZS sensacyjnie ulega KP Brno

Dodano: 06.11.2019, 10:33

W IV kolejce #EuroCupWoman sesancyjnie przegrał wicemistrz Polski z Gorzowa Wlkp. z medalistą czeskiej ZBL - KP Brno! Wygrał natomiast mistrz Polski, który tym samym przedłużył swoje szanse na awans z grupy. W Sfantu Gheorghe Artego zdeklasowało mistrza Rumunii w III kwarcie (20:2) i pewnie wygrało kolejne spotkanie grupowe. W innych grupach wygrywali faworyci. TRANSMISJA TV

Grupa A
Gorzowski AZS jadąc do Brna, chciał wymazać z pamięci słabe spotkanie z wrocławską Ślęzą w minioną niedzielę. Niestety już sam początek meczu pokazał, iż o wygraną może być bardzo ciężko. W 20 minucie 39:38 prowadził wicemistrz Polski, jednak to rywalki były stroną przeważającą. Zmiana stron tak jak w niedzielnym meczu EBLK, była decydującą o końcowym wyniku. Tym razem jednak AZS prostymi błędami w 28 minucie po trafieniu Starej przegrywał już 47:59. Nie lepiej było w kolejnych minutach, gdzie niesiony dopingiem medalista czeskiej ZBL grał najlepszy w tym sezonie mecz. AZS a dokładniej Copper w 35 minucie zmniejszyła straty do 7 „oczek” , jednak przewaga była zbyt duża aby ją całkowicie odrobić. Wspomniana Michaela Stara oraz Sarah Berankova (4x3) rzuciły po 14 punktów, a 13 punktów uzbierała Gabrielle Green dodając do tego 7 zbiórek i 6 asyst. W zespole trenera Maciejewskiego Laura Juskaite rzuciła 17 punktów oraz zebrała 11 piłek, a zaledwie 12 uzbierała Copper (5/15).

Grupa C
Choć CCC bardzo słabo weszło w meczu z Kayseri (7:22), to w kolejnych minutach udało się stopniowo niwelować straty. Jeszcze przed dłuższą przerwą po dobrej grze Filip oraz Spanou, mistrz Polski odrobił ponad połowę strat i przegrywał 28:33. Po zmianie stron wszystko już szło w dobrą stronę, co dało remis po 45 w 30 minucie gry. W ostatniej kwarcie wszystko było jeszcze możliwe, jednak trafienia Gajdy, Bojovic oraz Stallworth dały wyraźną przewagę i pewne zwycięstwo 24:9. Spotkanie z dorobkiem 18 punktów oraz 9 zbiórek zakończyła Ana Maria Filip, a 11 punktów dorzuciła Danielle Robinson. Po drugiej stronie double-double uzbierała Shacobia Barbee (12 punktów oraz 12 zbiórek).

Nic do powiedzenia w Turcji nie miały koszykarki mistrza Szwecji z Umei, które wyraźnie przegrały wszystkie kwarty spotkania – tracąc przy tym w nim za każdym razem ponad 20 punktów. Po 20 minutach na tablicy wyników było 50:32, a główna w tym zasługa Arike Ogunbowale (32 punkty 6x3 oraz 10 zbiórek w całym meczu)! Recepty nie było także na zatrzymanie potężnej Courtney Paris (13 punktów, 17 zbiórek), a dodatkowo zawodziła skuteczność. 15 punktów, 6 zbiórek oraz 8 asyst zanotowała Tiffany Brown, a o „oczko” więcej rzuciła Lajahna Drummer. Drużyna z Turcji w całym meczu trafiła aż 14x zza linii 6,75.

Grupa D
W Ruzomberku kolejnej porażki doznały mistrzynie Słowacji, które uległy 59:73 ekipie z Rosji – Enisey. Wygrana to główna zasługa Kyara Linskens (17 punktów oraz 13 zbiórek), która górowała nad rywalkami. W MBK po raz kolejny zawiodła „krótka” ławka oraz skuteczność (33%). Najwięcej punktów rzuciła Miroslava Mistinova – 14.

Grupa E
Porażki jednak mniejszej w Lulei, doznał wicemistrz Szwecji z Galatasaray 67:72. Blisko wielkiej sensacji było jeszcze przed startem ostatniej kwarty, gdzie gospodynie traciły do rywalek jedno „oczko” – 53:54. W niej na 180 sekund przed zakończeniem po celnym rzucie Milica Jovanovic nieoczekiwanie na prowadzeniu była Lulea, jednak w odpowiedzi punkty Hartley (23 punkty) oraz Macaulay dały ostatecznie wygraną. W samej końcówce za trzy próbował trafiać jeszcze Hiedeman (19 punktów, 9 asyst), jednak za każdym razem piłka odbijała się od obręczy.

Wyrównana pierwsza połowa spotkania z mistrzem Rumunii, pozwalała śmiało myśleć o zaciętej końcówce. Jednak nic takiego nie miało miejsca, gdyż Artego tak jak w meczu ligowym z Politechniką Gdańska – dosłownie zdeklasowało rywala i wygrało trzecią kwartę aż 20:2! Po takim szoku gospodynie nie były już w stanie się podnieść i mimo dobrego początku, musiały uznać wyższość przyjezdnych. Shae Kelley rzuciła 15 punktów oraz zebrała 9 piłek, a 12 dodała Krisi Givens. W zespole Tomasz Herkta kolejny raz najlepsza była Laura Miskiniene (24 punkty oraz 11 zbiórek), a Kateryna Rymarenko dodała 15 „oczek” – wszystkie rzutami zza linii 6,75 (5/6).

Grupa F
W hiszpańskim starciu lepsze zawodniczki wicemistrza kraju, które 69:56 pokonały na wyjeździe Lointek Gernika Bizkaia. Zwycięstwo dało 16 punktów oraz 9 zbiórek Vitoli oraz 10 „oczek” Samuelson, która już za tydzień zagra przeciwko kadrze Polski w Wałbrzychu.