EuroCup: Wysokie wygrane Walencji oraz Olympiakosu

Dodano: 31.10.2019, 08:50

W III kolejce EuroCup, wysokie wygrane zanotowały zespoły z Walencji oraz Pireusu, a pełno emocji było w Miszkolcu – gdzie trafienie Hejdovej dało dwa punkty w tabeli dla Basket Landes. AZS, CCC oraz Artego zgodnie zagrają w dniu dzisiejszym, kolejno z Botasspor, Galatasaray oraz A3 Umea. TRANSMISJA TV

Grupa A
Dobre spotkanie w Gorzowie Wlkp. gospodyń, dało ważną wygraną nad tureckim Botas 72:67. Wygrana cieszy tym bardziej, iż zupełnie bezradna w ataku była liderka drużyny - Kahleah Copper (23 minuty, 3 punkty, 1/9 z gry). Amerykanka miała jednak godne następczynie w postaci Juskaite (21) oraz Maigi (15). Skutecznie zagrała także Prezelj – 17 punktów, jednak aż 13 z linii rzutów wolnych. Gorzowianki po 20 minutach gry remisowały 33:33, by w kolejnej kwarcie wyjść na prowadzenie – 52:46. W ostatniej kwarcie po trafieniu Peddy zza linii 6,75 Botas wyszedł na prowadzenie 64:63, jednak w odpowiedzi punkty zdobyła Green. W ostatnich akcjach także bardziej skuteczne były gospodynie, a kolejne trafienie Green na 27 sekund przed zakończeniem postawiło kropkę nad „i”.

1. Botas 2/1
2. AZS Gorzów Wlkp. 2/1
3. Ramla 2/1
4. KP Brno 0/3

06.11.2019 17:00 KP Brno - AZS Gorzów Wlkp.
07.11.2019 20:30 Ramla - Botas SK

Grupa B
19 punktów (6/16) Lagunovej wystarczyło do wygranej w MBA nad Spartakiem w derbach Moskwy w III kolejce EuroCup. Spotkanie nie stało jednak na wysokim poziomie, a dość proste błędy popełniane przez obie strony nie tworzyły dobrego obrazu gry. Po 20 minutach lepszy był bardziej utytułowany Spartak (35:25), jednak z każda kolejną minuta do głosu coraz bardziej dochodziły gospodynie. Wygraną na 6 sekund przed zakończeniem dały celne rzuty wonne Alexandry Stolyar.

Grupa C
W spotkaniu na szczycie grupy C, Ormanspor nie dał żadnych szans Kayseri i pewnie wygrał 87:63. Po raz kolejny najlepsza była Arike Ogunbowale – 26 punktów, a 20 dorzuciła Angelica Robinson. U gospodyń na wyróżnienie zasłużyła jedynie Shacobia Barbee (21 punktów).

Problemów z wygraną w Szwecji nie miały mistrzynie Polski z Polkowic, które ograły mistrza Szwecji – 91:66. Tak wysoki wynik to głównie zasługa trzeciej kwarty, która wygrana została aż 28:10 i po 30 minutach dała rezultat 75:52. We wcześniejszych minutach trwała dość wyrównana walka, która dawała dość duże szanse na emocje do samego końca. Tak się jednak nie stało, a główna w tym zasługa Conde (25 punktów, 5x3) oraz Spanou (25). W zespole z Umei Tiffany Brown rzuciła 24 „oczka”.

Grupa D
Kolejnej porażki doznały mistrzynie Słowacji z Ruzomberka, które tym razem musiały uznać wyższość drużyny z Mińska. Już od samego początku gra nie układała się po myśli MBK, które po 30 minutach przegrywało 36:46. W ostatniej kwarcie nie było szans na odrobienie strat, gdyż skutecznie grająca  Chidom (22 punkty, 10 zbiórek) oraz Hasper (16) raz po raz punktowały i utrzyamywały wypracowaną przewagę.

Grupa E
W Bydgoszczy Artego po 30 minutach przegrywało z Galatasaray 56:64, jednak znakomicie zagrana ostatnia kwarta – 23:11 dała wygraną. Jednak dopiero na 180 sekund przed zakończeniem po celnych rzutach wolnych Kiesel, udało się wyjść na prowadzenie. Kolejne ważne punkty trafiła po chwili Michalek (za 3) i było 76:71. Nieskutecznie grające przyjezdne (Hartley, Macaulay), nie były w stanie nic już zmienić. Jennifer O'Neill rzuciła dla Artego 20 punktów, a 16 oraz 9 asyst dodała Brianna Kiesel. Pełne 40 minut na parkiecie spędziła Laura Miskiniene, rzucając w tym czasie 14 punktów oraz zbierając 13 piłek. Po drugiej stronie Isil Alben uzbierała double-double w postaci 11 punktów oraz 13 asyst, a liderką punktową była Bria Hartley – 19.

Szczęścia i to także w trzeciej kwarcie, nie miały koszykarki z Lulei. Wicemistrz Szwecji przegrała tą część spotkania 12:21, co przełożyło się na porażkę z ACS Sepsi 74:81. W ostatniej kwarcie zarówno Jovanovic, jak i Slaughter próbowały zniwelować straty – jednak bezskutecznie. Co nie udawało się na początku ostatniej kwarty, udało się pod koniec. Trafienie zza linii 6,75 Hiedeman na 60 sekund przed zakończeniem dało wynik 70:74… i wszystko było jeszcze możliwe. Niestety na całkowite zniwelowanie strat, nie było już czasu. Wspomniana Natisha Hiedeman zakończyła spotkanie z dorobkiem 29 punktów, 7 asyst oraz 5 zbiórek! W zespole z Rumunii po 14 „oczek” rzuciły Butler (13 zbiórek), Kelley oraz Givens.

Grupa F
W Salamance wicemistrz Hiszpanii chciał udowodnić swoją siłę i pokonać węgierski UNI Gyor, co patrząc na wynik przyszło dość łatwo. Węgierska drużyna od samego początku wyraźnie odstawała od rywalek i po 20 minutach przegrywała już 20:37. Kropkę nad „i” Avinida postawiła w trzeciej kwarcie, wygranej aż 29:10. W zespole z Hiszpanii bardzo ładnie oprócz minut gry, rozłożyły się także zdobycze punktowe. Najwięcej zdobyła Jewell Loyd – 14, 11 dodała Emese Hof, a „oczko” mniej Karlie Samuelson. Przyzwoicie zagrała również Tiffany Hayes – 15 minut, 9 punktów, 3/4 z gry). W UNI dwucyfrową liczbę punktów rzuciły tylko dwie zawodniczki, którymi były Hruscakova (15) oraz Ygueravide (10).

Grupa G
W grupie G wysokie zwycięstwa odnieśli faworyci z Walencji oraz Pireusu. Hiszpański zespół nie dał szans ekipie z Namuru – 74:44, z czego po 13 „oczek” rzuciły Rowero oraz Tirera. Natomiast w meczu mistrza Grecji z zespołem Angeliki Stankiewicz liderką była Jacki Gemelos, także z dorobkiem 13 punktów. W drużynie z Cegledu 10 punktów oraz 5 zbiórek zanotowała środkowa kadry Czech - Renata Brezinova.

Grupa H
Mający spore aspiracje na kolejne sezony DVTK Miskolc, po zaciętym spotkaniu przegrał we własnej hali z Basket Landes 71:72. Na 5 sekund przed zakończeniem spotkania po jednym celnym rzucie wolnym Goree, DVTK prowadził 71:69. Jednakże ostatnie trafienie należało do przyjezdnych, które za sprawą celnego rzutu zza linii 6,75 równo z końcową syreną Hejdovej odniosły dość niespodziewaną wygraną. 21 punktów dla gospodyń rzuciła Shatori Walker-Kimbrough, a 17 dodała Cyesha Goree. Po drugiej stronie natomiast Aby Gaye rzuciła 17 „oczek”, a mecz z double-double zakończyła Celine Dumerc (15 punktów, 10 zbiórek, 8 asyst).

Grupa I
W Szekszardzie po meczu było już po 20 minutach, gdzie gospodynie wypracowały 26-punktowe prowadzenie (53:27). Po zmianie stron mimo częstych roszad w składzie, w dalszym ciągu rywalki nie potrafiły przełamać gospodyń. 16 punktów dla KSC rzuciła Ivana Dojkic oraz Erica McCall, a 12 dodała Reka Balint.

Grupa J
19 punktów oraz 10 asyst Giorgii Sottany i 15 „oczek” Endene Miyem, dało dość wyraźną wygraną Carolo Basket we własnej hali ze szwajcarskim Fribourgiem. O 30 minutach gry na tablicy wyników było 68:52, jednak ostatnia kwarta – wygrana 28:12 dała jeszcze pokaźniejszą wygraną. 28 z 64 punktów przyjezdnych, rzuciła Courtney Range.