Euroliga: III kolejka - pogrom w Pradze, Arka przegrywa po raz trzeci

Dodano: 30.10.2019, 08:18

W III kolejce Euroligi ZVVZ USK Praga rozbiła na własnym parkiecie mistrza Turcji aż 82:28! W innych meczach przełamało się Fenerbahce, który wysoko wygrało z Arką Gdynia oraz Bourges Basket wygrywając w Rydze z TTT - gdzie 17 punktów oraz 17 zbiórek zaliczyła Alexia Chartereau. Niespodzianka była natomiast w Montpellier, gdzie bardzo dobry występ Mavungi oraz Williams dał wygraną BLMA nad Dynamem Kursk. TRANSMISJA TV

W Stambule spotkały się ze sobą dwie drużyny, którym bardzo potrzeba zwycięstw już na starcie Euroligi. Od samego początku murowanym faworytem do zwycięstwa było wielki Fenerbahce, jednak po pierwszej dość niemrawej w wykonaniu obu stron połowie było – 28:23. To jeszcze dawało szansę na wyrównaną kolejną część spotkania, jednakże od remisu po 28 gospodynie wygrały fragment 21:9 i spokojnie mogły przystąpić do ostatniej części meczu. W niej przewaga jeszcze bardziej się pogłębiła i po raz kolejny Arce w walce z dużo silniejszym rywalem przeszkodziła dość „krótka” ławka. W zespole z Turcji „swoje” zagrały dwie liderki – Iagupova (24 punkty, 7/11) oraz Zandalasini (20 punktów, 7/11). W zespole byłego wicemistrza Euroligi – Bec Allen rzuciła 14 „oczek”, a Maryia Papova dodała 11.

Także o pierwszą wygraną zagrało TTT Ryga oraz Bourges Basket, które miało w tym sezonie odzyskać tytuł mistrza Francji oraz pewnie awansować do Final 8 Euroligi. Niestety sezon rozpoczął się bardzo słabo, a mecz w Rydze miał być przełamaniem. Tak też się stało, gdyż oprócz pierwszej kwarty wszystko szło po myśli wicemistrza Francji i pewna wygrana stała się faktem. Znakomite spotkanie rozegrała Alexia Chartereau, która rzuciła 17 punktów oraz zebrała 17 piłek! Ana Dabovic dodała 14 „oczek”, trafiając 3x zza linii 6,75. W zespole z Rygi także double-double zanotowała Megan Huff – 11 punktów, 12 zbiórek.

USK Praga w Eurolidze gromi, podobnie jak w lidze czeskiej! W tej kolejce mocny jeszcze w zeszłym sezonie obecny mistrz Turcji, dostał dość sroga lekcję w Pradze i przegrał aż 28:82! Cukurova od samego początku nie istniała na parkiecie i wyglądała jak drużyna juniorska. Po 20 minutach USK prowadziła 41:19, by po 30 minutach powiększyć je do stanu – 63:21. W kolejnych kwartach goście z Turcji rzucili odpowiednio 10,7,2 oraz 9 „oczek”, grając w całym meczu na zaledwie 21% skuteczności. Dodatkowo w meczu nie zagrała Rumunka Gabriela Marginean, a forma Rodriguez (4 punkty, 2/9) czy też Coffey (2 punkty, 1/8) nie wymaga komentarza. Warto odnotować, iż przy takim wyniku na parkiecie pojawiła się młodzież USK w postaci Halatkovej, Sipovej czy też Sklenarovej.

Do dość sporej sensacji doszło w Montpellier, gdzie BLMA wygrało 76:64 z wicemistrzem Euroligi z Kurska. O wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta, gdzie gospodynie przy 5-punktowym prowadzeniu wypracowanym na samym początku spotkania udanie finiszowały. Przełomowe dla wyniku było trafienie Stephanie Mavunga w 37 minucie na 70:61. Wspomniana Mavunga kolejny raz była liderką swojej drużyny, rzucając 25 punktów oraz zbierając 19 piłek. Także 25 „oczek” rzuciła Gabby Williams, dodając do tego 6 zbiórek oraz 2 asysty. W drużynie z Kurska 18 punktów rzuciła Tatiana Vidmer, a 15 Dewanna Bonner, który tym razem trafiła tylko 4/11 rzutów z gry.