Energa Basket Liga Kobiet: V kolejka - mecz kolejki dla zespołu Maciejewskiego

Dodano: 25.10.2019, 12:30

W meczu 5. kolejki EBLK w Gorzowie Wlkp. AZS dość łatwo pokonał 25-krotnego Mistrza Polski z Krakowa, a aktualny mistrz Polski z Polkowic także nie miał problemów z wygraną na wyjeździe z Politechniką Gdańską. Także w pozostałych meczach nie było emocji, gdyż zdecydowaną przewagę miały dużo silniejsze zespoły.

mecz kolejki
W meczu kolejki bez emocji, gdyż gorzowski AZS w drugiej oraz trzeciej kwarcie (63:41) wypracował dość znaczną przewagę, co pozwoliło na spokojne kontrolowanie meczu. O ile po raz kolejny pochwalić można za grę liderkę Kahleah Copper (31 minut i 31 punktów z czego 12 z linii rzutów wolnych), to do pozostałych zawodniczek można mieć sporo uwaga. Dodatkowo tylko wspomniana Amerykanka rzuciła dwucyfrową liczbę punktów. Gorzowianki całkowicie zdominowały także grę na tablicach, gdzie wygrały aż 53:25! W zespole Białej Gwiazdy 13 „oczek” rzuciła Wells, a po 12 dodały Vaughn oraz Meskonyte.

Liczby meczu:
1 – tyle piłek przez 40 minut zebrały zawodniczki Wisły w ataku (17 rywalki)
2 – tyle celnych rzutów zza linii 6,75 miał w całym meczu AZS
3 – zawodniczki drużyny z Gorzowa Wlkp. zebrały 10 lub więcej piłek
25 – tyle zbiórek w całym meczu miała Wisła
53 - … a tyle AZS

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Wisła Kraków
76:55 (19:17, 21:12, 23:12, 13:14)

Gorzów Wlkp.: Copper 31 (10zb), Green 9 (10zb), Juskaite 8 (12zb), Jackson 7, Maiga 6, Prezelj 6, Kaczmarczyk 4, Keller 3, Dźwigalska 2
Kraków: Wells 13, Meskonyte 12, Vaughn 12, Zietara 7, Trzeciak 5, Lass 4, Jakubiuk 2

***

Po 5 minutach gry w Gdyni,  Arka prowadziła z Widzewem już 17:2 po kolejnych punktach Kastanek. Dobry strat, dał pewną wygraną pierwsza kwartę 27:17. Gdy wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem, to przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Taki obrót wydarzeń dał nieoczekiwanie po 20 minutach… prowadzenie 43:42 drużyny z Łodzi. Jednakże po zmianie stron zawodniczki Arki wrzuciły 5 bieg, zostawiając rywalki daleko w tyle (45:20). 22 punkty dla lidera tabeli EBLK rzuciła Maryia Papova, a 18 dodała Slamova. W Widzewie po 14 punktów rzuciły Vuckovic oraz mająca szansę na grę w kadrze Polski Gala.

Arka Gdynia - CosinusMED Widzew Łódź
89:63 (27:17, 17:26, 23:12, 22:8)

Gdynia: Papova 22, Slamova 18, Gulich 15, Alle 13, Kastanek 12, Greinacher 5, Wińkowska 2, Grymek 2
Łódź: Vuckovic 14, Gala 14, Gertchen 10, Bilotserkivska 7, Jasnowska 7, Drop 5, Bandoch 4, Kudelska 2

***

Kolejnej wysokiej porażki doznał beniaminek z Gdańska, który tym razem musiał uznać wyższość lubelskiego AZS UMCS. Wyraźna przewaga zespołu Krzysztofa Szewczyka wypracowana została dopiero po przerwie, jednak już wcześniej było widać dość dużą przewagę nad zespołem z Gdańska. Lublinianki drugą połowę wygrały 41:21, mając już zdecydowaną przewagę nad rywalkami w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

AZS-UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański
70:50 (18:15, 11:14, 24:10, 17:11)

Lublin: Degbeon 14, Peterson 12, Day 12, Labuckienė 9, Popovic 8, Szott-Hejmej 7, Adamowicz 4, Pawłowska 3, Sklepowicz 1
Gdańsk: Formella 13, Kuras 10, Stępień 8, P. Kuras 6,  Szczęśniak 4, Bączek 4, Ortiz 3, Kosalewicz 2

***

W meczu Politechniki Gdańskiej z mistrzem Polski, już pierwsze 10 minut pokazało jak wiele dzieli oba zespoły. CCC nie grając nic specjalnego prowadziło 30:9, zdobywając większość punktów po prostych błędach rywalek. Nic nie zmieniło się także w kolejnych minutach, gdzie w dalszym ciągu dziurawa obrona gospodyń, pozwalała na zbyt wiele CCC. Po 20 minutach na tablicy wyników było (32:55), a po zmianie stron w dalszym ciągu można było oglądać „punktowanie” gospodyń. Przy stanie (63:98) za trzy trafiła Weronika Gajda i na 120 sekund przed zakończeniem spotkania pękła 100. Aż 6 zawodniczek CCC rzuciło 10 lub więcej punktów (najwięcej po 15 Stallworth oraz Spanou). Po drugiej stronie 23 „oczka” uzbierała Hudson.