Reprezentacja Polski: Kadra powołana

Dodano: 22.10.2019, 09:49

Nowy trener Reprezentacji Polski Maros Kovacik, powołał szeroki skład na pierwszy mecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy z Wielką Brytanią. Zgrupowanie rozpocznie się 8 listopada, a weźmie w nim udział 14 wybranych zawodniczek.

Nowy trener jaki został Słowak Maros Kovacik oraz „nowa” kadra Polski, już 8 listopada rozpocznie przygotowania do pierwszego meczu kwalifikacyjnego do EuroBasketu 2021. Z 20 zawodniczek szerokiego składu, pod Chełmiec pojedzie 14. Szansę na to mają wracająca po dłuższej nieobecności Agnieszka Szott-Hejmej, Weronika Telenga, Aleksandra Pawlak, Martyna Koc, Julia Adamowicz czy też Julia Drop i Ewelina Gala. Jest także Marissa Kastanek, która w zeszłym roku dostała pozwolenie na grę w drużynie narodowej.

Szeroki skład Reprezentacji Polski:
1. Julia Adamowicz/AZS-UMCS Lublin
2. Agata Dobrowolska/Ślęza Wrocław
3. Julia Drop/CosinusMED Widzew Łódź
4. Weronika Gajda/CCC Polkowice
5. Ewelina Gala/CosinusMED Widzew Łódź
6. Agnieszka Kaczmarczyk/PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
7. Marissa Kastanek/Arka Gdynia
8. Martyna Koc/DGT Politechnika Gdańska
9. Monika Naczk/CCC Polkowice
10. Aleksandra Pawlak/ENEA AZS Poznań
11. Karolina Poboży/Artego Bydgoszcz
12. Amalia Rembiszewska/Arka Gdynia
13. Roksana Schmidt/Kangoeroes Basket Mechelen (Belgia)
14. Agnieszka Skobel/Kangoeroes Basket Mechelen (Belgia)
15. Angelika Stankiewicz/Cegledi EKK (Węgry)
16. Magdalena Szajtauer/Ślęza Wrocław
17. Agnieszka Szott-Hejmej/AZS-UMCS Lublin
18. Karina Michałek/Artego Bydgoszcz
19. Weronika Telenga/Energa Toruń
20. Katarzyna Trzeciak/Wisła Kraków

Karina Michałek (Szybała) być może kolejny raz będzie miała okazję zaprezentować się w Reprezentacji Polski

Wielka Brytania to „czarny koń” zakończonego na początku lipca br. turnieju finałowego w Serbii, gdzie drużyna z Johannah Leedham, Chantelle Handy, Temi Fagbenle czy też znakomitą Karlie Samuelson zajęła 4. miejsce oraz wywalczyła awans do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Białoruś natomiast to już „etatowy” rywal kadry Polski w kwalifikacjach, jednak bilans nie jest dobry. Podczas turnieju finałowego w Serbii, drużyna zajęła 13. miejsce – grając jednak w „grupie śmierci” z Serbią, Belgią oraz Rosją.

Terminarz kwalifikacji:
14.11.2019 (Wałbrzych) Polska - Wielka Brytania
12.11.2020 (Mińsk) Białoruś - Polska
15.11.2020 Wielka Brytania - Polska
07.02.2021 Polska - Białoruś

***

Gospodarzami EuroBasket 2021 będą Hiszpania (mistrz Europy) oraz Francja (wicemistrz Europy), a spotkania rozegrane zostaną w Walencji i Lyonie (faza grupowa, ćwierćfinały) oraz Paryżu (półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał).

EuroBasket 2021 - hale:
Walencja - Pavelló Fuente de Sant Lluis (9.000 miejsc)
Lyon - Palais des Sports de Gerland (6.500 miejsc)
Paryż - AccorHotels Arena (20.300 miejsc)

Do turnieju finałowego awans uzyskają zwycięzcy grup oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Kwalifikacje rozegrane zostaną w następujących terminach:
- 10-18 listopada 2019
- 8-16 listopada 2020