Energa Basket Liga Kobiet: II kolejka - mecz kolejki dla Arki, Artego z serią 26:0

Dodano: 09.10.2019, 07:26

W meczu II kolejki w Gorzowie Wlkp. AZS mimo pogoni w ostatnich minutach meczu, uległ Arce Gdynia 82:89. W pozostałych meczach emocji nie było, gdyż zarówno Artego, Ślęza, AZS UMCS czy też CCC nie miały problemów aby pokonać swoich rywali. Warto wspomnieć, iż w Bydgoszczy od stanu 20:21 – Artego zanotowało serię 26:0!

mecz kolejki
W meczu kolejki wicemistrz Polski z Gorzowa Wlkp. dość słabo rozpoczął spotkanie z Arką i już po 7 minutach przegrywał 11:22. Jeszcze gorzej dla teamu Dariusza Maciejewskiego było w kolejnych minutach, gdzie po dwóch z rzędu trafieniach Allen było już 39:25. Bardzo skuteczne w tym spotkaniu przyjezdne, jeszcze dwa razy przed przerwą trafiły zza linii 6,75 co dało ostatecznie wynik 51:36. Po zmianie stron trzeba było zacząć odrabiać straty, co z każdą kolejną minutą udawało się coraz bardziej. Główna w tym zasługa Copper, która w całym meczu rzuciła 28 punktów oraz dodała do tego 8 zbiórek. Bardzo emocjonująco było w ostatnich 180 sekundach, gdzie trafienia Keller, Green oraz wspomnianej Copper zniwelowały straty do 3 – punktów (80:83). W odpowiedzi nie pomyliła się Kastanek, co przy kolejnym „pudle” gospodyń dało ważną wygraną drużyny z Pomorza.

Liczby meczu:
3 – zawodniczki z Gorzowa Wlkp. oraz tyle samo z Gdyni, przebywało na parkiecie więcej niż 30 minut (najwięcej – Copper)
5 – na 9 zza linii 6,75 trafiła Marissa Kastanek oraz Bec Allen z Arki
6 – na 8 zawodniczek zespołu z Pomorza zdobyło 10 lub więcej punktów w meczu
13 – tyle celnych rzutów za trzy punkty trafiły w całym meczu przyjezdne (2 – rywalki)
28 – tyle punktów rzuciła dla gospodyń Kahleah Copper
39 – tyle piłek zebrał cały AZS, to o 11 więcej niż rywalki

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Arka Gdynia
82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)

Gorzów Wlkp.: Copper 28, Green 14, Keller 12, Juskaite 11, Maiga 6, Prezelj 4, Dźwigalska 3, Kaczmarczyk 2, Jackson 2
Gdynia: Kastanek 21, Allen 19, Slamova 16, Greinacher 12, Balintova 11, Papova 10

Ślęza Wrocław pokonała w Łodzi Widzew, jednak całe spotkanie nie było zbyt porywające. Przewaga potrzebna do spokojnej wygranej, wypracowana została w II kwarcie – wygranej 21:11. Ana Pocek rzuciła dla Ślęzy 13 punktów, a po 12 dodała Daria Marciniak. W grze była także Dominika Owczarzak, która ostatnio wygrała w sądzie sprawę z Wisłą Kraków powodując zawieszenie drużyny w EBLK. Była reprezentacyjna rozgrywająca rzuciła 9 „oczek” oraz rozdała 6 piłek.

CosinusMED Widzew Łódź - 1KS Ślęza Wrocław
53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)

Łódź: Gala 16, Drop 15, Vucković 11, Gertchen 5, Jasnowska 4, Bandoch 2
Wrocław: Pocek 13, Marciniak 12, Burdick 10, Jovanović 10, Owczarzak 9, Glomazić 9, Dobrowolska 5, Jones 2

W meczu Artego – Politechnika, tylko pierwsze 10 minut było zacięte oraz mogło podobać się zgromadzonej publiczności. Politechnika nie odpuszczała i na kolejną kwartę wychodziła z punktem straty – 19:20. Wszystko posypało się jednak w kolejnych minutach, gdzie seria 26:0! – dała wynik  48:21. Przyjezdne w tym fragmencie nie potrafiły skonstruować skutecznej akcji, a także raz po raz były dwa kroki za rywalkami w obronie. Po 20 minutach gry Artego grało na 55% skuteczności, przy 33% rywalek. W pierwszej połowie zawodniczki z Gdańska, ani razu nie stawały na linii rzutów wolnych – Artego tylko 3. Po zmianie stron nic się nie zmieniło, a najjaśniejszym punktem całego zespołu była Agnieszka Haryńska mimo zerowego dorobku punktowego. W punkach najlepsza była Alice Nayo, jednak tym razem jej gra pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Po drugiej stronie klasą samą dla siebie, grając z ogromną przewagą nad rywalkami były Svaryte (23 punkty) oraz Kiesel (22).

Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska
92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)

Bydgoszcz: Miškinienė 23, Kiesel 22, Rymarenko 15, Międzik 8, Pobozy 7, Michałek 7, O'Neill 5, Sobiech 3, Evans 2 (11zb)
Gdańsk: Nayo 12, Hudson 10, Bujniak 7, Ostrowska 7, Koc 7, Niedźwiedzka 4, Strzelczyk 3, Duszkiewicz 2, Smith 2

W meczu mistrza Polski z beniaminkiem, emocji nie było a mecz praktycznie rostrzygniety został już w pierwszej kwarcie – 26:11. W dalszej części spotkania punkty Filip, Robinson czy tez Spanou oraz dobra gra pozostałych zawodniczek postawiła kropkę nad „i”, przy w dalszym ciągu grającym wyłącznie polskim składem Uniwersytetem Gdańskim. Aż 5 zawodniczek z talii Marosa Kovacika rzuciła 10 lub więcej punktów, a najwięcej uzbierały – Spanou, Stallworth oraz Robinson po 16. W drużynie z Gdańska, jedyna zawodniczką z dwupunktowym kontem była Szczurewska (15). Beniaminek w ciągu 40 minut zebrał zaledwie 16 piłek, przy 30 rywalek.

CCC Polkowice - AZS Uniwersytet Gdański
90:50 (26:11, 28:14, 17:14, 19:11)

Polkowice: Spanou 16, Robinson 16, Stallworth 16, Gajda 15, Filip 13, Bojovic 4, Naczk 4, Tyszkiewicz 3, Jackowska 3
Gdańsk: Szczurewska 15, Szczęściak 9, Kuras 8, Formella 7, Stępień 5, Kosalewicz 4, Bączek 2

W Toruniu bez szans były Katarzynki, które już po 10 minutach przegrywały 10:24 z AZS UMCS Lublin. Jeszcze gorzej było przed dłuższą przerwą, gdzie drużyna Krzysztofa Szewczyka coraz bardziej dominowała na parkiecie „Spożywczaka” – 24:48. Gdy po zmienie stron trafiła Pawłowska, a na tablicy wyników było już 73:38 stało się jasne, że emocji w tym spotkaniu już nie będzie. Najjaśniejszym punktem drużyny z Torunia była Maja Šćekić – 20 punktów, a 12 dorzuciła Ninca Dedic… i to w zasadzie tyle pozytywów po stronie gospodyń. Po drugiej stronie Jovana Popović rzuciła 22 punkty, a o dwa mniej dodała Julia Adamowicz (4x3).