Women’s Series: Rywalizacja przenosi się do Kanady

Dodano: 06.09.2019, 10:47


Tym razem nie w Europie, a w dalekiej Ameryce Północnej odbędzie się już 12 turniej z cyklu #3x3WS. Udział w nim weźmie także kadra Polski, która zagra jednak w 3-osobowym składzie (kontuzja Aldony Morawiec). Do rywalizacji powracają także Holenderki, a debiut zaliczą Meksykanki.


W Montrealu zabraknie m.in. brązowych medalistek Mistrzostw Świata 3x3 oraz Mistrzyń Europy 3x3 – kadry Francji oraz wicemistrzyń Europy Hiszpanek. Z europejskiej czołówki nie będzie także Włoszek czy też Rosjanek. Bez Natalie van den Adel (All-Star-3 Mistrzostw Europy 3x3), wystąpi natomiast kadra Holandii.

W ich miejsce wskoczyła m.in. po raz pierwszy w historii kadra Meksyku (Paola Araujo, Laura Nunez, Nataly Alvarez, Manuela Saenz), gdzie tylko Saenz ma jakiekolwiek punkty rankingowe na swoim koncie.



Składy grup:
A - Kanada, Holandia, USA, Meksyk
B - Rumunia, Japonia, Polska, Szwajcaria

Składy drużyn:
Kanada - Catherine Traer, Katherine Plouffe, Michelle Plouffe, Paige Crozon
Meksyk - Paola Araujo, Laura Nunez, Nataly Alvarez, Manuela Saenz
Holandia - Fleur Kuijt, Jill Bettonvil, Loyce Bettonvil, Sonja Kuijt
USA - Aleah Goodman, Bella Alarie, Michaela Onyenwere
Japonia - Mio Shinozaki, Naho Miyoshi, Risa Nishioka, Stephanie Mawuli
Polska - Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Martyna Cebulska
Rumunia - Alexandra Uiuiu, Ancuţa Stoenescu, Gabriela Irimia, Ruxandra-Diana Chis
Szwajcaria - Malak Ezzakraoui, Marielle Giroud, Sarah Kate Kershaw, Tamara Détraz

Plan dnia (piątek/sobota):
22:30 Kanada - Meksyk
22:50 Rumunia - Szwajcaria
23:20 Holandia - USA
23:40 Polska - Japonia
00:15 Meksyk - USA
00:35 Szwajcaria - Japonia
01:10 Kanada - Holandia
01:30 Rumunia - Polska
02:05 Holandia - Meksyk
02:25 Polska - Szwajcaria
02:55 USA - Kanada
03:15 Japonia - Rumunia

Plan dnia (sobota/niedziela):
23:45 B2-A3
00:10 A2-B3
00:55 półfinał 1
01:20 półfnał 2
03:00 finał
Klasyfikacja #3x3WS:
1. Francja 670
2. Kanada 410
3. Włochy 390
4. Chiny 370
5. Hiszpania 345
6. Czechy 310
7. Rosja 300
8. Polska 250
9. Rumunia 245
10. Węgry 240
11. USA 225
12. Holandia 210
13. Mongolia 190
14. Białoruś 180
15. Ukraina 170
16. Japonia 140
17. Australia 100
18. Japonia U23 100
19. Szwajcaria 85
20. Chiny U23 70
21. Francja U23
22. Serbia 50
23. Tajlandia 50
24. Nowa Zelandia 45
25. Irlandia 40

Terminarz WS 2019:
31.05 - 01.06 Chengdu (Chiny)
14.06 - 15.06 Turyn (Włochy)
05.07 - 06.07 Poitiers (Francja) - 7. miejsce
09.07 - 10.07 Jekaterynburg (Rosja)
13.07 - 14.07 Lignano (Włochy)
23.07 - 24.07 La Rochelle (Francja) - 4. miejsce
01.08 - 02.08 Voiron (Francja)
02.08 - 03.08 Praga (Czechy) - 2. miejsce
10.08 - 11.08 Bukareszt (Rumunia) - 3. miejsce
22.08 - 23.08 Xiong (Chiny)
26.08 - 27.08 Debreczyn (Węgry)
06.09 - 07.09 Montreal (Kanada)
14.09 - 15.09 Udine (Włochy)
21.09 - 22.09 Tokio (Japonia)
21.09 - 22.09 Edmonton (Kanada)