Mistrzostwa Europy 3x3 U18: Debiut w Gruzji, Belgia broni tytułu

Dodano: 05.09.2019, 07:50


Tym razem nie Debreczyn, jak w poprzednich czterech latach – a Tibilisi jest gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Europy 3x3 U18. Tytułu zdobytego przed rokiem broni kadra Belgii, która pokonała w finale Francję. Brązowe medale wywalczyła Rosja po wygranej nad Hiszpanią.


Kwalifikacje do turnieju finałowego odbyły się w tym roku w trzech krajach: Voiron (Francja), Szolnoku (Węgry) oraz Rieti (Włochy). W tej ostatniej lokalizacji o awans walczyła #KoszKadra3x3 U18, która jednak w decydującym meczu musiała uznać wyższość Niemek (14:16).

Grupa A: Rosja (1), Holandia (13), Izrael (14)
Grupa B: Francja (2), Rumunia (12), Belgia (17)
Grupa C: Ukraina (3), Hiszpania (9), Turcja (23)
Grupa D: Węgry (4), Niemcy (5), Gruzja (25)

Do kolejnej rundy przechodzą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, by zagrać w niej systemem A1-C2, D1-B2, B1-D2,C1-A2.

Składy drużyn:
Rosja - Aleksandra Siiamkina, Alexandra Andrushchenko, Anastasiia Badina, Anastasiia Bobrik
Holandia - Chermensa Djelisa Van la Parra, Fleur Bastiaansen, Floor Toonders, Maaike van Zeijl
Izrael - May Nesher, Nitzan Amar, Shahar Brener, Tamar Kopilevich
Francja - Axelle Mikorek, Lisa Dufon, Nahan Niare, Olivia Yale
Rumunia - Adina Ciciovan, Diana Ignat-Kleemann, Rebecca Raluca Lipovan, Stefania-Patricia Catinean
Belgia - Kristina Pauline G Ekofo Yomane, Marit Vloeberghs, Néné Sow, Wivine Defosset
Ukraina - Anastasiia Kovtun, Anna Bakal, Dasha Dubniuk, Olena Popova
Hiszpania - Júlia Ramio, Laia Moya, Laura Méndez Camps, Marta García
Turcja - Başak Gemalmaz, Buket Unal, Doga Adican, Sude Yılmaz
Węgry - Anna Dénes, Eszter Varga, Luca Révész, Tamara Szerencsés
Niemcy - Amelie Kröner, Laura Zolper, Sarah Polleros, Victoria Poros
Gruzja - Keso Barbakadze, Lia Mikiashvili, Nino Gadelia, Tamar Papuashvili



Plan dnia (piątek):
15:40 Francja - Rumunia
16:00 Węgry - Niemcy
17:10 Francja - Belgia
17:30 Węgry - Gruzja
18:40 Rumunia - Belgia
19:00 Niemcy - Gruzja

Plan dnia (sobota):
15:00 Rosja - Holandia
15:20 Ukraina - Hiszpania
16:30 Rosja - Izrael
16:50 Ukraina - Turcja
18:00 Holandia - Izrael
18:20 Hiszpania - Turcja

Plan dnia (niedziela):
11:55 A1-C2
12:20 D1-B2
13:55 B1-D2
14:20 C1-A2
15:45 półfinał 1
16:10 półfinał 2
17:35 mecz o 3. miejsce
18:35 finał

***

Tytułu zdobytego przed rokiem w doskonałym stylu bronią Belgijki, które bez problemów pokonały w finale Francję 12:4. Prym w kadrze #BelgianCats wiodły wówczas siostry Massey – Becky (28 punktów) oraz MVP Billie (21). Stawkę All-Star uzupełniły Diana Konate (Francja) oraz Alexandra Andrushhenko (Rosja).

Historia Mistrzostw Europy 3x3 U18:
2019 Węgry (Debreczyn) - Belgia, Francja, Rosja
2018 Węgry (Debreczyn) - Belgia, Francja, Rosja
2017 Węgry (Debreczyn) - Węgry, Rosja, Holandia
2016 Węgry (Debreczyn) - Francja, Węgry, Czechy
2015 Białoruś (Mińsk) - Węgry, Białoruś, Izrael