Mistrzostwa Europy U20: Słaba skuteczność i wysoka porażka z Rosją

Dodano: 04.08.2019, 16:07

Kadra Polski z zaledwie 24% skutecznością, przegrała wysoko z Rosją 43:65 w drugim meczu Mistrzostw Europy U20 w Klatowach. Ogromną przewagę rywalki miały również pod koszem, gdzie królowały Ogun oraz Kozhukhar. W innych meczach m.in. Portugalia dość sensacyjnie pokonała Łotwę, a 40 minut gry oraz 20 punktów i 23 zbiórki Billie Massey dały wygraną #BelgianCats nad Węgrami.

Polki bardzo słabo rozpoczęły spotkanie z Rosją i po 4 minutach gry przegrywały 1:9. Przełamanie nastąpiło po trafieniu zza linii 6,75 Grabskiej, także po celnym rzucie tejże zawodniczki Polska wyszła na prowadzenie – 12:11. W kolejnych minutach przed przerwą nie było jeszcze źle, gdyż przeważnie akcje Sbornej nie przynosiły punktów – jednak tak samo było po drugiej stronie. Tak więc po 20 minutach strata Polek wynosiła zaledwie dziewięć „oczka” – 28:37. Wszystko zmieniło się pod koniec trzeciej kwarty, gdzie Rosjanki wykorzystywały praktycznie wszystkie sytuacje rzutowe i prowadziły już 50:36.

Prawdziwa niemoc drużyny z Polski przyszła jednak dopiero w ostatniej kwarcie, gdzie słabo było nie tylko w ataku ale także w obronie. Rywalki punkt po punkcie powiększały prowadzenie i pewnie wygrały 65:43. W całym spotkaniu z gry udało się trafić zaledwie 14 rzutów na 58 prób oraz zebrać 35 piłek przy 49 zbiórkach rywalek.