Mistrzostwa Europy U20: Polska wygrywa ze Szwecją

Dodano: 04.08.2019, 08:15

Pierwszy mecz turnieju w Klatowach na plus dla kadry Polski U20, która bez problemów pokonała Szwecję. W innych spotkaniach mistrzynie Europy rozgromiły Portugalię, tak samo uczyniły Węgierki w meczu z Białorusią. Porażką turniej otworzyły gospodynie, które przegrały z Rosją.

Polki tylko w pierwszych minutach pozwoliły aby rywalki punktowały i tym samym, po 10 minutach prowadziły 17:14. W kolejnych kwartach agresywna obrona dała pożądany efekt, czego dowodem są zdobycze punktowe rywalek – kolejno 2,5 oraz 6 punktów przy 16,18 oraz 10 zespołu Krzysztofa Szewczyka. Wygrana to także duża zasługa Szwedek, które zagrały na 20% skuteczności oraz momentami potykały się o własne nogi. Liderką drużyny była Olga Trzeciak, która była bliska double-double (10 punktów oraz 9 zbiórek). Spotkanie bez większej historii, jednak już od kolejnego meczu poprzeczka idzie zdecydowanie w górę.