Women’s Series: Polska z bezpośrednim awansem do półfinału

Dodano: 02.08.2019, 23:10

Kadra Polski 3x3 wygrała kolejno z Rosją, Czechami oraz Ukrainą i po raz pierwszy w historii bezpośrednio awansowała do półfinału cyklu #3x3WS. Awans awansem, jednakże wygraną z Rosją dał buzzer beater Cebulskiej, w meczu z Czechami walka była końca, a do zwycięstwa nad Ukrainą potrzebna była dogrywka.

To był bardzo dobry pierwszy dzień kolejnego turnieju WS, tym razem rozgrywanego w czeskiej Pradze. Aldona Morawiec, Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska oraz Martyna Cebulska w każdym ze spotkań pokazały wolę walki oraz zostawiły mnóstwo serca na boisku.

Z kadra Rosji faworyt był jeden, jednak to właśnie on po ostatniej syrenie schodził z boiska z opuszczaną głową. Wszystko za sprawą buzzer beater’a Martyny Cebulskiej, która przymierzyła i trafiła zza łuku. W meczu z gospodyniami od początku zaznaczyła się minimalna przewaga Polek, jednak Czeszki potrafiy się podnieść. W końcówce to jednak Polska zagrała koncertowo.

Na sam koniec przyszło spotkać się z Ukrainą, która miała na swoim koncie komplet porażek. Jednakże tutaj od samego początku to właśnie uczestnik Mistrzostw Świata 3x3 w Amterdamie był stroną przeważającą. Polska wynik goniła, aż udało doprowadzić się do dogrywki. W niej resztkami sił biało czerwona „czwórka” przypieczętowała swoją dominację w dniu dzisiejszym.

W pozostałych meczach dość słabo wypadły Czeszki, które pokonały tylko Ukrainę 17:13 – by w ostatnim meczu wysoko (9:21) przegrać z Rosją. Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału.

W drugiej grupie zmienione składy Kanady, Hiszpanii oraz Węgier bezpośredni awans dały drużynie z Ameryki Północnej (3/0). Do ćwierćfinału awansowały kadry Hiszpanii oraz Białorusi, które zgodnie i pewnie pokonały słabo grające w tym turnieju Węgierki.

4. Węgry 0/3

W ćwierćfinałach Czeszki spotkały się z Hiszpanią i to był mecz o „życie”! Gospodynie fantastycznie rozpoczęły spotkanie i prowadziły nawet różnicą 6-punktów, jednak z każdą kolejną minutą do gry wchodziła kadra z Półwyspu Iberyjskiego. Finisz był mocny i widowiskowi – Hiszpania wygrała 18:15.

W drugim ćwierćfinale emocje jak na grzybach… Rosja od początku zdominowała spotkanie i pewnie wygrała 22:11 z Białorusią. Wygraną dała przede wszystkim wysoka i silna Maiga, na którą rywalki nie miały odpowiedzi.

Pary półfinałowe tworzą:
9:00 Polska – Hiszpania
9:40 Rosja – Kanada
10:20 finał

***

W równolegle rozgrywanym turnieju w Voiron, wygrała kadra Francji wygrywają po dramatycznej końcówce z mistrzyniami świata z Chin - 18:16. W półfnale "Trójkolorowe" łatwo ograły Włochy 22:9, a Chiny kadrę Francji U23 - 15:11.