Women’s Series: Dwa turnieje – w jednym kadra Polski 3x3

Dodano: 02.08.2019, 12:18


Początek sierpnia otworzy turniej Women’s Series w Voiron, a zamknie go rywalizacja w Pradze. W stolicy Czech wystartuje Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy 3x3 oraz zbiera cenne doświadczenie. Liderkami klasyfikacji cyklu jest Francji z dość znaczną przewagą nad Czechami oraz byłymi mistrzyniami świata z Włoch.



We Francji zagra także kadra U23 gospodyń, która zakończyła kwalifikacje do Ligi Narodów U23 i przygotowuje się do wrześniowego turnieju finałowego w Budapeszcie. Turniej w Voiron będzie także okazją na zmian w składach m.in. Włoch (Zampieri), Rumunii (Uiuiu) oraz Francji (brak Guapo). Do gry po przerwie w La Rochelle wróci „Ray Ray” D'Alie z Włoch.

Grupa A:
Francja
Francja U23
Rumunia
Szwajcaria

Grupa B:
Chiny
Włochy
Mongolia
USA

Chiny - JiaYin Jiang, Jiahe Zhang, YingYun Li, ZhiTing Zhang
Francja - Ana Maria Filip, Caroline Hériaud, Marie-Eve Paget, Migna Touré
Francja (U23) - Gassa Maeva Djaldi-Tabdi, Lisa Berkani, Myriam Djekoundade, Victoria Majekodunmi
Włochy - Arianna Zampieri, Debora Carangelo, Marcella Filippi, Raelin Marie D'Alie
Mongolia - Bolor-Erdene Baatar, Chimeddolgor Enkhtaivan, Ganzul Davaasuren, Nandintsetseg Batsuren
Rumunia - Alexandra Uiuiu, Ancuţa Stoenescu, Gabriela Irimia, Gabriela Marginean
Szwajcaria - Belinda Mensah, Evita Herminjard, Malak Ezzakraoui, Tamara Détraz
USA - Aleah Goodman, Bella Alarie, Charli Collier, Christyn Williams


Z turnieju na turniej coraz bardziej rozkręcają się Hiszpanki, które w dwóch występach były... drugie

czwartek
16:00 Francja - Szwajcaria
16:20 Chiny - USA
16:40 Francja U23 - Rumunia
17:00 Włochy - Mongolia
17:40 Szwajcaria - Rumunia
18:00 USA - Mongolia
18:20 Francja - Francja U23
18:40 Chiny - Włochy


piątek
16:00 Francja U23 - Szwajcaria
16:20 Włochy - USA
16:40 Rumunia - Francja
17:00 Mongolia - Chiny
17:50 ćwierćfinał 1
18:10 ćwierćfinał 2
18:30 półfinał 1
18:50 półfinał 2
19:40 finał


***

W czeskiej Pradze turniej ruszy 2 sierpnia, a weźmie w nim udział kadra Polski 3x3 w niezmienionym składzie (Szott-Hejmej, Sosnowska, Cebulska, Morawiec). "Polska ma skład, który jest agresywny oraz już wkrótce może wskoczyć na wyższe miejsca w rankingu. Trzeba iść drogą - Im więcej grasz, tym będziesz mocniejszy" - powiedziała o kadrze Polski D'Alie.

Mimo braku Francji, poziom zapowiada się bardzo wysoki – będą wicemistrzynie świata z Węgier, znakomite Hiszpani czy tez Kanadyjki.


Federacja Węgierska pod koniec sierpnia będzie organizatorem turnieju Women's Seriers, Ligi Narodów U23 oraz Mistrzostw Europy. To nie koniec - we wrześniu także finału Ligi Narodów U23 w Budapeszcie

Polki w grupie A zmierzą się z gospodyniami (zwycięzca WS z Poitiers)  oraz Ukrainą (17/19 miejsce w WS) i Rosją (2. miejsce w Jekaterynburgu, 3. miejsce w La Rochelle).

Grupa A:
Rosja
Ukraina
Czechy
Polska

Grupa B:
Węgry
Hiszpania
Kanada
Białoruś

Białoruś - Anastasiya Sushchyk, Darya Mahalias, Maryna Ivashchanka, Natallia Dashkevich
Kanada - Brittany Johnson, Katherine Plouffe, Michelle Plouffe, Paige Crozon
Czechy - Alžběta Levínská, Andrea Klaudová, Klára Marečková, Monika Satoranska
Węgry - Alexandra Theodorean, Cyesha Goree, Klaudia Papp, Vivi Böröndy
Polska - Agnieszka Szott-Hejmej, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska, Martyna Cebulska
Rosja - Alexandra Stolyar, Evgeniia Frolkina, Olga Frolkina, Zhosselina Maiga
Hiszpania - Aitana Cuevas, Núria Martínez, Sandra Ygueravide, Vega Gimeno
Ukraina - Krystyna Filevych, Nataliia Tsiubyk, Olena Boiko, Yevheniia Spitkovska

piątek
16:30 Rosja - Polska
16:50 Węgry - Białoruś
17:10 Ukraina - Czechy
17:30 Hiszpania - Kanada
18:00 Polska - Czechy
18:20 Białoruś - Kanada
18:40 Rosja - Ukraina
19:00 Węgry - Hiszpania
19:30 Ukraina - Polska
19:50 Hiszpania - Białoruś
20:10 Czechy - Rosja
20:30 Kanada - Węgry


sobota
12:00 ćwierćifnał 1
12:20 ćwierćifnał 2
12:55 półfinał 1
13:20 półfinał 2
14:15 finał


Bezpośrednio do półfinałów kwalifikują się zwycięzcy grup, a w fazie ćwierćfinałowej zagrają ze sobą kolejne dwie drużyny w każdej grupie (A2-B3 oraz A3-B2).

Klasyfikacja Women's Series 2019:
1. Francja 420 (5)
2. Czechy 225 (4)
3. Włochy 220 (4)
4. Chiny 210 (3)
5. Kanada 210 (3)
6. Holandia 210 (4)
7. USA 175 (3)
8. Hiszpania 160 (2)
9. Rosja 150 (2)
10. Węgry 130 (2)
11. Rumunia 125 (3)
12. Mongolia 115 (3)
13. Australia 100 (1)
14. Polska 100 (2)
15. Białoruś 85 (2)
16. Japonia 80 (1)
17. Ukraina 75 (2)
18. Serbia 50 (1)
19. Irlandia (1)

Terminarz WS 2019:
31.05 - 01.06 Chengdu (Chiny)
14.06 - 15.06 Turyn (Włochy)
05.07 - 06.07 Poitiers (Francja) - 7. miejsce
09.07 - 10.07 Jekaterynburg (Rosja)
13.07 - 14.07 Lignano (Włochy)
23.07 - 24.07 La Rochelle (Francja) - 4. miejsce

01.08 - 02.08 Voiron (Francja)
02.08 - 03.08 Praga (Czechy) - z udziałem Polski
10.08 - 11.08 Bukareszt (Rumunia) - z udziałem Polski
22.08 - 23.08 Xiong (Chiny)
26.08 - 27.08 Debreczyn (Węgry)
06.09 - 07.09 Montreal (Kanada)
14.09 - 15.09 Udine (Włochy)

W rankingu światowym liderem jest kadra Rosji (10,548,771 punktów), która wyprzedza Chiny (8,994,097) oraz Mongolię (6,053,990). Polska zajmuje na dzień 31 lipca - 20. miejsce (1,714,421).