EuroCup 2019/2020: Poznaliśmy składy grup

Dodano: 23.07.2019, 12:22


Gorzowski AZS i Arka Gdynia (przy braku awansu do Euroligi) w grupie A, a mistrz Polski z Polkowic w grupie C – tak wygląda podział na grupy w nowym sezonie #EuroCupWoman.


Gorzowski AZS w grupie A zagra z powracającą do europejskich pucharów drużyną z Izrael (zwycięzca EuroCup z 2011 roku). Kolejnym rywalem będzie czwarty zespół ligi czeskiej z Brna (Kralove Pole) oraz być może z EBLK Arka Gdynia lub też turecki Botas.

Mistrz Polski z Polkowic także będzie musiał poczekać na ostatniego rywala, gdyż Kayseri zagra w kwalifikacjach z rosyjskim Noginskiem. Opórócz tego w grupie C jest także szwedzka Umea (mistrz Szwecji) oraz turecki Orman Genclik.

Także na szwedzką drużynę - Lulea Basket trafił ostatni Polski zespół w EuroCup, oprócz tego jest także mistrz Rumunii ACS Sepsi oraz zawsze groźny Galatasaray Stambuł. Trochę więcej można powiedzieć o zespole z Lulei, która poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych, gdyż porażka w I rundzie play-off rozgrywek krajowych oraz brak awansu do Final4 ligi EWBL można uznać za dośc duże rozczarowanie.

Sezon zasadniczy rozgrywany będzie systemem mecz i rewanż w 10 grupach po 4 zespoły każda.

Konferencja "1"
Grupa A: Arka Gdynia/Botas, AZS Gorzów Wlkp., Neve Dawid Ramla (Izrael), KP Brno (Czechy)

Grupa B: Sparta&K Moskwa (Rosja), MBA Moskwa (Rosja), BC Prishtina (Kosowo), Besiktas (Turcja)

Grupa C: Kayseri/Noginsk, A3 Basket Umea (Szwecja), CCC Polkowice, Orman Genclik (Turcja)

Grupa D: Enisey (Rosja), Hatay (Turcja), Tsmoki Mińsk (Białoruś), MBK Ruzomberok (Słowacja)

Grupa E: Artego Bydgoszcz, Galatasaray Stambuł (Turcja), Lulea Basket, ACS Sepsi (Rumunia)

Konferencja "2"
Grupa F: Avenida (Hiszpania), UNI Gyor (Węgry), Olivais Futebal (Portugalia), Lointek Gernika (Hiszpania)

Grupa G: BLMA/Olympiacos, CEKK Cegled (Węgry), Valencia (Hiszpania), Basket Namur (Belgia)

Grupa H: Reyer Venezia/DVTK Miskolc, Basket Landes (Francja), Sedis Basquet (Hiszpania), PEAC Pecs (Węgry)

Grupa I: KSC Szekszard (Węgry), Rutronik Keltern (Niemcy), Herner (Niemcy), Basket Hema (Belgia)

Grupa J: Flammse Carolo (Francja), Elfic Fribourg (Szwajcaria), Roche Vendee (Francja), Liege Panthers (Belgia)

***

Zwycięzcy Eurocup:
2019 Nadiezhda Orenburg (Rosja)
2018 Galatasaray (Turcja)
2017 Yakin Dogu Universitesi (Turcja)
2016 Bourges Basket (Francja)
2015 ESBVA-LM (Francja)
2014 Dynamo Moscow (Rosja)
2013 Dynamo Moscow (Rosja)
2012 Dynamo Kursk (Rosja)
2011 Elitzur Ramla (Izrael)
2010 Sony Athinaikos (Grecja)
2009 Galatasaray (Turcja)
2008 Beretta Famila Schio (Włochy)
2007 Dynamo Moscow (Rosja)
2006 Spartak (Rosja)
2005 Phard Napoli (Włochy)
2004 Baltiyskaya Zwezda (Rosja)
2003 Aix-en-Provence BB (Francja)