Mistrzostwa Europy U18: Polska przegrywa z Francją i walczyć będzie o utrzymanie

Dodano: 10.07.2019, 16:16

21 punktów Emilii Kośli oraz dobre fragmenty nie wystarczyły aby zagrozić kadrze Francji, która ogromną przewagę miała pod tablicami. Porażka oznacza także brak szansy na grę o medale i walkę o utrzymanie w dywizji A.

Polki mimo dzielnej postawy przez większą część spotkania, uległy faworyzowanej Francji 54:75. Tak duża przewaga przez „Trójkolorowe” osiągnięta została dopiero w ostatnich 10 minutach, które wygrane zostały 26:14. We wcześniejszym minutach wypracowana w pierwszej kwarcie przez Francję przewaga 23:15 zupełnie wystarczyła aby kontrolować przebieg spotkania. Jednakże Polki co jakiś czas skutecznymi fragmentami zmniejszały straty, by nawet w trzeciej kwarcie po dwóch skutecznych rzutach wolnych Kośli tracić „tylko” 7 punktów (36:43). Ogromną przewagę Francja miała pod tablicami (61:30), gdzie rządziła Gueye oraz Salau (po 10 zbiórek). Spotkanie z dorobkiem 12 asyst zakończyła mająca 170 cm Pardon.

W kadrze Polski dobre spotkanie rozegrała Kośla, która rzuciła 21 punktów oraz miała 3 zbiórki i 3 asysty.

Francja - Polska
75:54 (23:15, 18:12, 8:13, 26:14)

Najwięcej dla Francji: Gueye 18 (10zb), Salaun 15 (10zb), Guennoc 8
Polska: Kośla 21, Szymkiewicz 9, Borkowska 5, Piechowiak 4, Rogozińska 3, Kurach 3, Kulińska 3, Pszczolarska 2, Ustowska 2, Bazan 2

Pierwszym rywalem w walce o utrzymanie w dywizji A będzie Serbia, która po bardzo słabej pierwszej połowie przegrała z Niemkami 48:58. Spotkanie rozpocznie się jutro o godz. 14:00. W zeszłym roku Polki w walce o 11. miejsce pokonały Serbki 74:48.