EuroBasket 2019: Hiszpania broni tytułu

Dodano: 07.07.2019, 23:36

Hiszpanki nie dały żadnych szans kadrze Francji i pokonały „Trójkolorowe” dość wysoko – 86:66, a MVP wybrana została Astou Ndour. W meczu o brązowe medale również nie było zbyt dużo emocji, gdyż Serbia w drugiej połowie zdominowała „czarnego konia” turnieju Wielką Brytanię i wygrała 81:55.

Serbki do spotkania o brązowe medale przystąpiły bez kontuzjowanej Any Dabovic, jednak pozostałe zawodniczki stanęły na wysokości zadania i szczególnie w drugiej połowie nie dały żadnych szans rywalowi. Po 20 minutach na tablicy wyników było 40:33, lecz trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 21:6 i stało się jasne kto w tym meczu będzie cieszyć się ze zwycięstwa. Pod nieobecność Dabovic liderką była Petrovic (14 punktów), a 11 dorzuciła Jovanovic. U rywalek tradycyjnie gra opierała się na Fagbenle (23 punkty oraz 6 zbiórek), jednak zawiodła trochę mająca za sobą dobre występy Karlie Samuelson – 29 minut, 0/9 z gry w tym 0/6 zza linii 6,75.

Finałowe spotkanie dość mocno rozpoczęły Hiszpani, które po 3 minutach prowadziły 15:8. W kolejnych akcja zespół trenera Mondelo zagrał dość słabo szczególnie w obronie, co wykorzystały „Trójkolorowe” – 18:19. Był to jednak chwilowy przestój obrończyń tytułu, które jeszcze przed przerwą uzyskały dość sporą przewagę – 50:36. Po zmianie stron w dalszym ciągu bez silna drużyna trenerki Garnier, nie miała nic do powiedzenia. Po drugiej natomiast stronie szalała Xargay (23 punkty w tym 5x3) oraz Palau (12), która pod koniec swojej bogatej kariery może zawiesić na szyi kolejny złoty medal. We Francji tym razem słabiej zagrała Epoupa (25 minut, 1/8 z gry), a tylko przebłyski skutecznej gry miała Johannès.

MVP wybrana została Astou Ndour (Hiszpania), a w pierwszej "5" znalazły się jeszcze: Sandrine Gruda (Francja), Temi Fagbenle (Wielka Brytania), Marta Xargay (Hiszpania) oraz Sonja Petrovic (Serbia).