EuroBasket 2019: Serbia zagra o brązowe medale

Dodano: 07.07.2019, 01:19

Ogromna ilość emocji, walki oraz atmosfera godna wielkiego święta koszykówki w Belgradzie – tak można opisać w skrócie „przedwczesny finał” w Stark Arenie z udziałem gospodyń oraz obrońcy tytułu. Ostatecznie wygrała Hiszpania, która w finale zmierzy się podobnie jak w kilku poprzednich latach z Francją.

string(127) "Smarty error: [in evaluated template line 40]: syntax error: invalid attribute name: '=' (Smarty_Compiler.class.php, line 1550)" string(139) "Smarty error: [in evaluated template line 40]: syntax error: invalid attribute name: 'kcgV0oLTN40""' (Smarty_Compiler.class.php, line 1550)"

W spotkaniu rozpoczynającym przedostatni dzień turnieju Belgijki nie dały szans kadrze Węgier i pewnie wygrały aż 72:56. Jednakże początek spotkania dużo lepiej zagrały Węgierki, głównie za sprawą dobrej gry na odwodzie. Im było jednak bliżej dłuższej przerwy, tym coraz wyraźniejszą przewagę zaczynały mieć Belgijki (II kwarta – 27:8). Po zmianie stron przewaga nie podlegała dyskusji, gdyż nic nie mogły zrobić zarówno Turner, jak i Hatar.

W drugim spotkaniu o miejsca 5-8 Rosjanki po raz kolejny pokazały się z bardzo słabej strony, tym razem przegrywając ze Szwecją. W całym spotkaniu słabo zagrał duet Vadeeva-Musina, który rzucił tylko łącznie 22 punkty (9/30 z gry oraz zebrał 15 piłek). Rosjanki przez dość długi okres goniły wynik, jednak gdy tylko miały „kontakt” z rywalkami, te natychmiast ponownie odskakiwały. Ostatecznie jeden z „czarnych koni” tego turnieju pokonał Rosję 57:52, co dało także kwalifikację do turnieju kwalifikacyjnego do IO.

Pierwszy półfinał teoretycznie miał być łatwy dla kadry Francji, jednak ponownie drużyna trenerki Garnier nie pokazała nic wielkiego i musiała do samego końca walczyć o zwycięstwo. Dość wysoko poprzeczkę Wielka Brytania postawiła już na samym początku, gdzie uzyskała ponad 10-punktowe prowadzenie. Bardzo słabo grała Gruda, która raz po raz myliła się pod koszem. Nic nie dawał obwód czy też bardzo energiczna gra Epoupy, która w całym meczu rzuciła 5 punktów ale zebrała aż 9 piłek.W ostatnich minutach przeważyło doświadczenie oraz większa skuteczność „Trójkolorowych” za sprawą Johannès.

Spotkanie Serbek z Hiszpankami przez cały dzień wzbudzało ogromne emocje, a nie inaczej było przez 40 minut gry. Mecz lepiej rozpoczął obrońca tytułu, który szczególnie dobrze radził sobie pod koszem. Serbia grała ospale oraz nieskutecznie, jednak  rwanymi akcjami punktowała i tym samym była cały czas o dwa, trzy kroki za rywalem. Niesione dopingiem Stark Areny gospodynie kilka razy próbowały wyrównać stań rywalizacji, jednak zawsze skutecznie odpowiadały zawodniczki Lucasa Mondelo. Dopiero w ostatniej kwarcie (37 minuta) za sprawą szalonego trafienia Dabovic udało się wyjść na prowadzenie. Jednak co szybko zostało zdobyte, to również zostało szybko stracone. Kolejne przewinienia na punkty zamieniały Hiszpanki, które skutecznie triumfowały. W dzisiejszym spotkaniu Serbia zza linii 6,75 trafiła tylko 1/11, co pokazało też bardzo dobrą grę w obronie drużyny trenera Monedelo.