EuroBasket 2019: Szwecja i Wielka Brytania gra dalej!

Dodano: 01.07.2019, 22:09

Szwecja oraz Wielka Brytania pewnie wygrały swoje spotkania barażowe o ćwierćfinał Mistrzostw Europy w Rydze, eliminując kolejno Łotwę oraz Czarnogórę. Jutro kolejne dwa spotkania barażowe, gdzie Włochy zmierzą się z Rosją a Belgia ze Słowenią.

Szwedki niesione dopingiem swoich kibiców, bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z gospodyniami i już po 10 minutach prowadziły 23:14. Jeszcze lepiej było w kolejnej kwarcie, gdzie momentami zupełnie pogubione Łotyszki nie miały ani jednego argumentu aby skutecznie odpowiedzieć na ataki rywalek. Oprócz słabej obrony, przyszła także niemoc w ataku. Tak więc po 20 minutach na tablicy wyników było 45:23 i można było coraz śmielej widzieć Szwedki w ćwierćfinale. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a dodatkowo jeszcze bardziej spadła skuteczność. W całym spotkaniu Łotwa zagrała na 29% z gry przy 42% rywalek, dodatkowo raz po raz myliła się Melnika (0/11). Przy słabej postawie środkowej kadry Łotwy, również walka na tablicach została dość wyraźnie przegrana (35:51). W Szwecji znakomite spotkanie rozegrała weteranka Frida Eldebrink (21 punktów oraz 5 zbiórek), a na duży plus wypadła także Kalis Loyd (14). Szwedki w 2013  roku uplasowały zajęły 7. Miejsce, by dwa lata później zając 14. Miejsce. Wcześniej w turnieju finałowym wystąpiły w latach 1978, 1981, 1983 oraz 1987.

W drugim spotkaniu Wielka Brytania tak jak Szwecja, zrobiła również krok w przód i pewnie pokonała kadrę Jeleny Skerovic – Czarnogórę. Początkowe minuty należały do Samuelson, jednak po dość dobrym początku Czarnogórki serią 8:0 rozpoczęły spotkanie „na nowo”. Był to jednak chwilowy zryw, gdyż w kolejnych akcjach ponownie Samuelson oraz Fagbelnle zdominowały spotkanie. Po zmianie stron odwrócić losy meczu próbowała Johnson oraz Mujovic, jednak bardzo zdeterminowane koszykarki z Wielkiej Brytanii nie popełniły tego samego błędu co wczoraj Czeszki. Głównymi postaciami kadry trenera Chema Buceta były Fagbenle (29 punktów) oraz Samuelson (28).