Mistrzostwa Świata 3x3: Obrończynie tytułu za burtą!

Dodano: 22.06.2019, 21:18


Kadra Włoch od początku turnieju dosyć szczęśliwie wygrywała, jednak aby przejść w ćwierćfinale dobrze dysponowaną drużynę Francji – zabrakło argumentów. W pozostałych meczach emocji było bardzo dużo, a z awansu do półfinału cieszyć się mogły zespoły z Chin, Australii oraz po dramatycznej końcówce Węgier.Starcie Chinek z Rumunkami od samego początku układało się minimalnie po myśli zespołu z Azji, który dominował szczególnie pod koszem. Nic nie dawały próby rzutów Marginean czy tez Ursu, które przeważnie były zatrzymywane. Tym samym kadra Chin, jako czołowa drużyna świata w rankingu – ma w dalszym ciągu szansę sporo namieszać.

W drugim ćwierćfinale mistrz Azji – Australia, zagrała bardzo dobre spotkanie i pokonała faworyzowane Rosjanki (brąz w 2018). Drużyna z Europy nie umiała poradzić sobie szczególnie z Bec Cole oraz Madeleine Garrick, które siały spustoszenie pod koszem. Australijki tym samym pokazały, iż w takim składzie są w stanie sprawić niespodziankę.


Mecz kadry Włoch z Francją, od samego początku miał swojego „małego” faworyta – jeśli przypomnimy sobie wszystkie dotychczasowe spotkania obrończyń tytułu z tego turnieju. Prawdziwy sprawdzian przyszedł w ćwierćfinale z Francją i został całkowicie oblany. Po 6 minutach gry „Trójkolorowe” prowadziły 12:1 i stało się jasne, kto awansuje dalej. Na pocieszenie „Ray Ray” wróci do kraju ze srebrnym medalem za Skills Challenge.


Najwięcej emocji jednak dostarczyło ostatnie spotkanie, gdzie Węgierki spotkały się z Hiszpankami. Tutaj przez pierwsze minuty minimalną przewagę miały Węgierki, które mogły liczyć przede wszystkim na Cyesha Goree. Wszystko jednak odwróciło się pod koniec spotkania, gdzie celne rzuty Ygueravide oraz Gimeno dały prowadzenie kadrze Hiszpanii. O końcowym triumfie kadry Węgier przesądziło trafienie za dwa punkty Medgyessy! Wcześniej rywalki do wygranej potrzebowały jednego punktu, po akcji wspomnianej Ygueravide… niestety kolejna akcja tejże zawodniczki była nieskuteczna.


Pary półfinałowe:
godz. 14:10 Chiny - Australia
godz. 14:40 Francja - Węgry
godz. 17:40 mecz o 3. miejsce
godz. 18:50 finał

Składy:
(5) 4,001,060 - Ana Maria Filip, Laetitia Guapo, Marie-Eve Paget, Migna Touré
(1) 6,816,821 - Jiayin Jiang, Yingyun Li, Jiahe Zhang, Zhiting Zhang
(18) 965,194 - Rebecca Cole, Keely Froling, Madeleine Garrick, Alice Kunek
(9) 2,359,729 - Cyesha Damian Goree, Dóra Medgyessy, Klaudia Papp, Alexandra Theodorean