Mistrzostwa Świata 3x3: Francja wygrywa grupę B oraz spotkanie z Australią

Dodano: 21.06.2019, 20:46

Francja, Australia z grupy B oraz Rosja i Włochy z grupy D – uzupełniły komplet ćwierćfinalistów #3x3WC w Amsterdamie. W obu grupach walka o 1. miejsce trwała do samego końca i zakończyła się po myśli Sbornej oraz „Trójkolorowych”.

W grupie B starcie Australii z Francją dostarczyło ogrom emocji, jednak ze zwycięstwa mogły cieszyć się „Trójkolorowe”. Francja rzutem na taśmę wygrała 17:16, mimo wielu prób przełamania niekorzystnego wyniku przez mistrzynie Azji. Wygrana dała również 1. miejsce w grupie oraz teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale – teoretycznie, gdyż w koszykówce 3x3 jak pokazują kolejne wyniki często decyduje dyspozycja dnia. W „3” swój udział w turnieju kończyła Szwajcaria, która jednak pokazała się z dobrej strony, podobnie jak Marrielle Giroud.

Grupa B:
1. Francja 4/0
2. Australia 3/1
3. Szwajcaria 2/2
4. Japonia 1/4
5. Andora 0/4

W grupie D kolejny dość słaby mecz rozegrały mistrzynie świata z zeszłego roku – Włoszki, które już po 5 minutach gry przegrywały z Rosją aż 1:9. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie, głównie dzięki marnej skuteczności zza łuku. Nic nie dawała dobra gra „Ray Ray”, która jednak nie mogła liczyć na punkty koleżanek. W ostatnich minutach sama wzięła się za zdobywanie punktów, jednak aby zniwelować straty było już za późno. Italia zaostrzyła także grę w obronie, co jednak skutkowało rzutami wolnymi.

Rosjanki natomiast w ostatnim spotkaniu do ostatnich sekund o wgraną walczyły z Nową Zelandią, dla której było to spotkanie o wszystko. Mimo dobrego Sbornej początku, w kolejnych minutach gra się wyrównała za sprawą Paalvast oraz Cocks. O końcowym wyniku zadecydowały celne dwa rzuty wolne Stolyar na 5 sekund przed końcem.

Grupa D:
1. Rosja 4/0
2. Włochy 3/1
3. Nowa Zelandia 2/2
4. Ukraina 1/3
5. Indonezja 0/4

Liderką punktową po fazie zasadniczej została Aitana Cuevas z Hiszpanii (33 punkty), kolejno są Cyesha Goree z Węgier (31 punktów) oraz Rae Lin D'alie z Włoch (30 punktów). Na 5. miejscu znajduje się MVP Mistrzostw Azji - Bec Cole z Australii (27 punktów).

Najszybciej swoje spotkanie w fazie grupowej zakończyła kadra Chin – w meczu z  Węgrami (22:11) po 7 minutach i 11 sekundach.