Mistrzostwa Świata 3x3: Dramat gospodyń!

Dodano: 21.06.2019, 00:04

W trzecim dniu turnieju #3x3WC w Amsterdamie, byliśmy świadkami dość dużej niespodzianki – jaką jest odpadniecie z turnieju po fazie grupowej kadry Holandii. „Oranje” w meczu o wszystko, przegrały w ostatnich sekundach z Chinami. W ćwierćfinale są natomiast Hiszpania, Rumunka, Węgry oraz wspomniane Chiny.

W grupie A po porażce z Węgierkami, kadrze Holandii potrzebne były dwa zwycięstwa aby awansować do ćwierćfinału. Jednak już w meczu z Łotwą, można było zaobserwować ponownie dość nierówną grę gospodyń – jednak ostatecznie wygrana 18:16 dawała jeszcze prawo myśleć o awansie. Aby stał on się faktem, potrzebna była wygrana z Chinkami – tutaj jednak pełne 10 minut walki i niesamowite trafienie w ostatnich sekundach Chinek uciszyło zgromadzoną publiczność.

Grupa A:
1. Chiny 4/0
2. Węgry 3/1
3. Holandia 2/2
4. Łotwa 1/4
5. Turkmenistan 0/4

W grupie C sprawa awansu była dość prosta, gdyż zarówno Hiszpania i Rumunia znacznie dominowały nad grupowymi rywalkami. W meczu o 1. Miejsce, osłabiona przez początkowe minuty Rumunia (uraz Gabrieli Irimi) pozwolił na zbudowanie dość znacznej przewagi kadrze z Półwyspu Iberyjskiego. Dość słaby turniej przytrafił się kadrze Czech, która wygrała co prawda z Mongolią oraz Iranem, jednak nie była w stanie nawiązać walki zarówno z Hiszpanią oraz Rumunią.