II Igrzyska Europejskie w Mińsku – 16 kadr 3x3 na starcie

Dodano: 21.06.2019, 09:03


Od 21 do 26 czerwca – 16 drużyn narodowych, walczyć będzie w II Igrzyskach Europejskich w Mińsku (Białoruś). W tym samym czasie w Amsterdamie odbywają się Mistrzostwa Świata, stąd też w stolicy Białorusi szansę na grę dostały kolejne zawodniczki z poszczególnych kadr.




Jednak nie będzie to turniej z całkowicie „nowymi” nazwiskami, gdyż na boisku pojawią się m.in. Natallia Dashkevich (Białoruś), Merike Anderson, Annika Köster (Estonia), Sonja Greinacher (Niemcy), Janis Ndiba Boonstra (Holandia) czy też Viktoriia Kondus, Tetyana Yurkevichus oraz robiąca ogromne postępy 18-letnia Veronika Kosmach z Ukrainy.

Składy drużyn:
Cristina Andrés Rabasa, Alba Pla Marsiñach, Anna Mañà Buscall, Claudia Brunet
Natallia Dashkevich, Anastasiya Sushchyk, Darya Mahalias, Natallia Harbachova
Denisa Harapesova, Alžběta Levínská, Kamila Hošková, Monika Satoranska
Merike Anderson, Annika Köster, Janne Pulk, Kadri-Ann Lass
Mousdandy Djaldi-Tabdi, Assitan Koné, Caroline Hériaud, Johanna Tayeau
Svenja Brunckhorst, Ama Lemonie Owusua Degbeon, Satou Sabally, Sonja Julia Greinacher
Sára Benke, Vivien Böröndy, Weber Fruzsina, Zsófia Jáhni
Elisa Policari, Flavia De Cassan, Francesca Romana Russo, Paola Contu
Ligita Līga Golovko, Anete Blūma, Felicita Liepiņa-Liepa, Laura Okuņeva
Klaziena Jannetje Guijt, Janis Ndiba Boonstra, Laura Cornelius, Rowena Gerardina Johanna Jongeling
Elisabeth Pavel, Alexandra Uiuiu, Lazar Andreea, Ruxandra-Diana Chis
Yulia Kozik, Anna Pozdnyakova, Ekaterina Polyashova, Evgeniia Frolkina
Tamara Rajic, Dragana Gobeljic, Jefimija Karakasevic, Mirjana Beronja
Núria Martínez Prat, Marta Canella Rodríguez, Nogaye Lo Sylla, Yurena Díaz Castellano
Tamara Sarah Détraz, Belinda Sefaa Mensah, Cinzia Tomezzoli, Eva Ruga
Viktoriia Kondus, Ganna Rulyova, Tetyana Yurkevichus, Veronika Kosmach



Podział na grupy:
- A (Rosja, Włochy, Białoruś, Serbia)
- B (Rumunia, Węgry, Czechy, Niemcy)
- C (Francja, Holandia, Szwajcaria, Andora)
- D (Estonia, Ukraina, Łotwa, Hiszpania)

Terminarz - piątek 21.06
8:00 Rumunia - Niemcy
8:25 Węgry - Czechy
8:50 Rosja - Włochy
9:15 Ukraina - Francja
9:50 Estonia - Hiszpania
10:15 Ukraina - Łotwa
10:40 Łotwa - Turcja
11:05 Holandia - Czechy
13:00 Rosja - Serbia
13:25 Włochy - Białoruś
13:50 Serbia - Andora
14:15 Rumunia - Polska
14:50 Francja - Andora
15:15 Holandia - Szwajcaria
15:40 Litwa - Estonia
16:05 Słowenia - Białoruś

Miejsce w Rankingu FIBA 3x3 WORLD (stan na 14.06.2019)
1. Rosja (7,854,464 punktów)
4. Rumunia (4,804,469)
5. Francja (4,406,104)
6. Estonia (4,257,373)
8. Ukraina (3,142,649)
9. Węgry (2,731,718)
10. Holandia (2,684,008)
12. Białoruś (2,197,565)
14. Szwajcaria (2,019,505)
15. Włochy (1,966,750)
16. Czechy (1,962,718)
18. Hiszpania (1,470,030)
21. Łotwa (1,178,208)
26. Niemcy (999,220)
32. Andora (830,625)
55. Serbia (245,300)


Z każdej grupy do dalszej fazy przechodzą po dwa najlepsze zespoły.