Kadra 3x3 U18 zagra na turnieju Łomianki Cup

Dodano: 24.05.2019, 16:57


Kadra Polski 3x3 U18 w ramach przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Świata, weźmie udział w turnieju Łomianki Cup. Rywalami Polek będą kadry Francji, Węgier oraz Ukrainy.




Skład kadry Polski 3x3 U18:
1. Banucha Konstancja (Sportowa Politechnika Gdańsk / SMS PZKosz Łomianki)
2. Duda Marta (MMKS Katarzynki Toruń / SMS PZKosz Łomianki)
3. Kaźmierczak Pola (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki)
4. Kowalska Martyna (Tęcza Leszno / SMS PZKosz Łomianki)
5. Myszkowska Julia (UKS Trójka Żyrardów / SMS PZKosz Łomianki)
5. Obrodzka Nikola (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki / SMS PZKosz Łomianki)
7. Rudenko Zuzanna (SKK Polonia Warszawa / SMS PZKosz Łomianki)
8. Szulc Magdalena (GTK Gdynia / SMS PZKosz Łomianki)

Sztab szkoleniowy:
Czyszpak Rafał – trener
Nosowicz Mirosław – fizjoterapeuta

Podział na zespoły podczas turnieju Łomianki Cup:
- Poland 1 (Konstancja Banucha, Marta Duda, Pola Kaźmierczak, Zuzanna Rudenko)
- Poland 2 (Martyna Kowalska, Julia Myszkowska, Magdalena Szulc, Nicola Obrodzka)


***

Kadra Polski znalazła się w grupie B z Węgrami, Rosją, Stanami Zjednoczonymi oraz Nową Zelandią. Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Więcej o Mistrzostwach Świata 3x3 U18 w Ułan Bator.

Polski Związek Koszykówki na turniej fnałowy zgłosił następujący skład: Konstancja Banucha, Marta Duda, Zuzanna Rudenko oraz Nikola Obrodzka.

Składy pozostałych drużyn z grupy B:
Rosja - Anastasia Badina, Iana Garanicheva, Anastasia Godunova, Aleksandra Kuznetcova
Węgry - Anna Dénes, Odett Schlégl, Tamara Beatrix Szerencsés, Eszter Varga
Nowa Zelandia - Tayla Mary Dalton, Charlisse Trinity Leger-Walker, Sharne Pupuke-Robati, Ashlee Paige Strawbridge
USA - Olivia Cochran, Madison Aleigha Hayes, Rickea Jackson, Hailey Van Lith

Podział na grupy Mistrzostw Świata 3x3 U18 w Ułan Bator:
Grupa A - Chiny, Sri Lanka, Ukraina, Meksyk, Egipt
Grupa B - Rosja (2), Węgry (7), Nowa Zelandia (10), USA (15), Polska (18)
Grupa C - Francja, Holandia, Mongolia, Filipiny, Czechy
Grupa D - Indonezja, Rumunia, Szwajcaria, Japonia, Belgia

Terminarz:
04.06.2019 07:00 Węgry - Polska
04.06.2019 08:50 Polska - Nowa Zelandia
06.06.2019 07:20 USA - Polska
06.06.2019 08:50 Polska - Rosja

Ranking FIBA 3x3 U18 (stan na 20.05.2019)
1. Chiny (3,198,837)
2. Rosja (2,306,300) - 1. w Europie
3. Francja (1,119,079) - 2. w Europie
4. Mongolia (1,052,078)
5. Indonezja (811,494)
6. Urugwaj (757,800)
7. Iran (527,477)
8. Węgry (509,020) - 3. w Europie
9. Holandia (503,563) - 4. w Europie
10. Włochy (465,765) - 5. w Europie
...
19. Polska (317,457) - 9. w Europie
...
137. Macedonia (50)