3x3 Central Europe Tour: Team Poland 1 wygrywa w Hradec Kralove!

Dodano: 18.05.2019, 19:01


Team Poland 1 w składzie Klaudia Sosnowska, Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec oraz Martyna Cebulska pokonały 15:14 kadrę Czech i tym samym wygrały drugi turniej 3x3 Central Europe Tour.3x3 Central Europe Tour - 11.05.2019 Praga
W pierwszym turnieju 3x3 rozegranym w tym sezonie Team Poland 1 pokonał w finale kadrę Czech 14:13. Wcześniej "pierwsza" drużyna spotkała się już z kadrą Czech i przegrała 13:17 w fazie grupowej. Pozostałe zespoły z Polski z turniejem pożegnały się w ćwiercfinale (Team Poland 2 - porażka z Team Poland 1) oraz Team Poland 3 (porażka w ćwierćfinale z BB juniors 16:17).

Składy drużyn:
- Team Poland 3 (Karina Szczurewska, Agata Stępień, Jastina Kosalewicz, Paulina Kuras)
- Team Poland 2 (Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec, Klaudia Niedźwiedzka, Martyna Cebulska)
- Team Poland 1 (Agnieszka Szott-Hejmej, Katarzyna Trzeciak, Klaudia Sosnowska, Zuzanna Sklepowicz)


***

3x3 Central Europe Tour - 18.05.2019 Hradec Králové
Bardzo dobrze poradziły sobie w Hradec Kralove koszykarki Team Poland 1 (Klaudia Sosnowska, Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec, Martyna Cebulska), które w całym spotkaniu ani razu nie przegrały. Dobra gra dała finał, a w nim ponownie rywalkami była kadra Czech z Klarą Mareckovą czy też Kateriną Zavazalovą - tutaj podobnie jak tydzień temu w Pradze, lepsza była drużyna z Polski 15:14.

Drugi zespół z Polski (Jowita Ossowska, Kamila Podgórna, Klaudia Niedźwiedzka, Martyna Pyka) z jedną porażką awansował do ćwierćfinału, gdzie dość pewnie pokonał kadrę U18 Czech. Kłopoty przyszły w półfinale z kadrą Czech, które dały porażkę 8:15. Do meczu o 3. miejsce drużyna nie przystąpiła z powodu kontuzji dwóch zawodniczek.

Składy drużyn:
Team Poland 1 (Klaudia Sosnowska, Agnieszka Makowska, Aldona Morawiec, Martyna Cebulska)
Team Poland 2 (Jowita Ossowska, Kamila Podgórna, Klaudia Niedźwiedzka, Martyna Pyka)