Energa Basket Liga Kobiet: Arka Gdynia kończy na 3. miejscu

Dodano: 29.04.2019, 23:33

Fatalny początek spotkania w wykonaniu Ślęzy Wrocław, dał wygraną oraz 3. Miejsce Arce Gdynia. Zespół Arkadiusza Rusina, co prawda jeszcze przed końcem zniwelował cześć strat, lecz na doprowadzenie minimum do dogrywki zabrakło czasu. Tym samym drużyna z Gdyni po latach nieobecności wraca na ligowe podium.

Przed spotkaniem Arkadiusz Rusin mówił, iż nie wolno rozpocząć spotkania tak słabo jak tego pierwszego w Gdyni. Niestety sytuacja ponownie się powtórzyła, a Ślęza w męczarniach dotrwała do końca pierwszej kwarty z 15-punktową stratą (9:24). Słabo było nie tylko ze skutecznością, lecz przede wszystkim z obroną. Jeszcze gorzej było natomiast na początku drugiej kwarty, gdzie szybkie 5:0 (Morawiec, Coffey) powiększyło straty do 20 „oczek”. Fatalny start przerwało trafienie Colson, która wraz z Udodenko oraz Kastanek starała się chociaż trochę naprawić bardzo złą sytuację swojego zespołu. Na dłuższą przerwę Arka schodziła z 17-punktowym handicapem (37:20) i na próżno można było szukać argumentów, aby w tym spotkaniu mogło się coś jeszcze zmienić. Jednakże po zmianie stron, gdy tylko

Ślęza zaczęła grać „swoją” koszykówkę – to momentalnie podcinało skrzydła Arce. Drużyna z Pomorza zaczęła popełniać proste błędy oraz szwankowała skuteczność. Mozolne odrabianie strat dało wynik 57:61 na 21 sekund przed zakończeniem spotkania. Jednak w odpowiedzi kolejne punkty zdobyła najlepsza w dniu dzisiejszym w zespole Arki Barbora Balintova (26 punktów) i tym samym postawiła kropkę  nad „i”. Rywalki ratowały się jeszcze celnym rzutem zza linii 6,75 Kastanek, jednak wszystko to było za mało aby myśleć minimum o dogrywce.