I liga: AZS Uniwersytet Gdański z awansem do EBLK!

Dodano: 27.04.2019, 20:02

AZS Uniwersytet Gdański pokonał po raz drugi Panattoni Europe LIDER Pruszków i tym samym awansował do Energa basket Ligi Kobiet. Trzecie miejsce wywalczyły koszykarki Zagłębia Sosnowiec, które pokonały wysoko w rewanżu osłabiony SMS PZKosz Łomianki.

Już pierwsze finałowe spotkanie pokazało, iż AZS stać na to aby zwyciężyć w tym sezonie w rozgrywkach I-ligi. Jednak mimo porażki w pierwszym meczu Lider grając drugie spotkanie we własnej hali miał spore szansę na zwycięstwo. Wyrównane pierwsze 10 minut oraz dość dobry początek kolejnej kwarty dawał spore nadzieję na wyrównane spotkanie. Jednakże od tego momentu dały o sobie znać P. Kuras oraz Szczęśniak i po serii punktowej przyjezdne prowadziły 36:25. Nic nie zmieniło się po dłuższej przerwie, gdzie sześć punktów z rzędu Szczurewskiej postawiło kropkę nad „i”. Lider co prawda robił co mógł, jednak po raz drugi z rzędu musiał pogodzić się z porażką w finałowej rywalizacji z drużyną z Pomorza (rok temu była to Politechnika Gdańska).

W meczu o 3. miejsce, minimalna wygrana w pierwszym meczu drużyny Zagłębia dawała jeszcze szansę na odrobienie strat przez SMS. Jednak w rewanżu grający w znacznym osłabieniu zespół z Łomianek, z każdą upływającą minutą miał coraz większą stratę do rywalek. Pod koniec trzeciej kwarty i trafieniu Dziwińskiej było już 55:42 i tylko nagły kataklizm przy tak rozgrywanym spotkaniu mógł zmienić obraz rywalizacji. Liderką drużyny z Sosnowca była Aleksandra Wojtala (24 punkty oraz 9 zbiórek), a po drugiej stronie Aleksandra Pszczolarska (13).