Energa Basket Liga Kobiet: CCC Polkowice mistrzem Polski!

Dodano: 27.04.2019, 20:08

CCC Polkowice pokonało po raz trzeci gorzowski AZS i tym samym obroniło tytuł mistrzowski zdobyty w zeszłym roku, pokonując w finale Artego Bydgoszcz. „Pomarańczowe” jednak spotkanie rozpoczęły dość słabo i po znakomitej serii rzutów zza linii 6,75 przegrywały w 16:32 w 12 minucie spotkania. Końcówka należała już jednak do drużyny trenera Kovacika, jednak AZS pokazał w tym sezonie jak może wyglądać powrót mocnej koszykówki kobiet do Gorzowa Wlkp.

AZS dość nieoczekiwanie i mocno rozpoczął spotkanie z CCC, trafiając w pierwszej kwarcie aż 7x3 (13x w całym meczu przy 7 trafieniach rywalek) wychodząc na dość wysokie prowadzenie 28:14. Całkowicie zaskoczone tym faktem „Pomarańczowe” nie były w stanie nic zrobić, dodatkowo nie pomagała w tym atmosfera w hali. Po raz kolejny gorzowski obiekt wypełnił się do ostatniego miejsca i był „6” zawodniczką trenera Maciejewskiego. W drugiej kwarcie skuteczność gospodyń trochę spadła, co też przełożyło się na powolne odrabianie strat przez CCC. Jeszcze przed dłuższą przerwą oba zespoły dzieliło „tylko” – sześć punktów (32:38).

Po zmianie stron dość ważne było, czy AZS da rade jeszcze raz zaatakować i utrzymać przewagę. Niestety grając dodatkowo bez kontuzjowanej Papovej narastało zmęczenie, a również walka pod koszem z atletycznymi zawodniczkami z Polkowic była z każdą minutą coraz bardziej utrudniona. Tym sposobem po celnej trójce Gajdy był remis po 41, a kolejne punkty w meczu Hayes dały prowadzenie.

Gospodynie jeszcze przez kilka minut w grze trzymała Juskaite oraz Zoll, lecz w ostatniej kwarcie CCC szybkimi akcjami dość łatwo wypracowało ponad 10-punktową przewagę głównie po akcjach MVP – Thomas (20 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst). Ogromne brawa należą się jednak drużynie z Gorzowa Wlkp., która w najważniejszej części sezonu pokazała, iż można tak jeszcze mało doświadczonym zespołem wskoczyć na podium EBLK. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Dariusz Maciejewski, który po raz kolejny swoim doświadczeniem poukładał swoją drużynę. Polkowiczanki natomiast całą faze play-off zakończyły bez porażki.