I liga: Panattoni Europe Lider Pruszków w finale!

Dodano: 13.04.2019, 18:52

Lider Pruszków po raz drugi pokonał faworyzowane Zagłębie Sosnowiec i pewnie awansował do finału I ligi, gdzie zmierzy się z AZS Uniwersytetem Gdańskim. Rok temu drużyna z Pruszkowa również grała w finale i również zmierzyła się z drużyną z Gdańska (Politechniką Gdańską). Wówczas Jacek Rybczyński i Lider przegrał 1-2, jak będzie tym razem?

O ile w pierwszym meczu rozegranym w Sosnowcu, przegraną Zagłębia można usprawiedliwiać dość słabą postawą w trzeciej karcie – to w drugim spotkaniu słaby był cały mecz. Od samego początku minimalną przewagę miały gospodynie, które były nie tylko skutecznie, lecz przede wszystkim dobrze grały w obronie. Zagłębie wraz z upływem kolejnych minut coraz bardziej traciło pomysł, jak skutecznie atakować. Wszystko to mnożyło straty, jak i coraz więcej przestrzelonych rzutów. Po 20 minutach gry Lider dość pewnie prowadził 45:32 i patrząc na grę rywalek, tylko cud mógł dać im wygraną.

Po zmianie stron drużyna Leszka Marca skutecznie atakowała, jednak trwało to tylko chwilę. Gdy przebudziły się koszykarki z Pruszkowa, przewaga ponownie zaczęła rosnąć – 66:44 w 28 minucie po trafieniu Sosnowskiej (10 punktów, 7 zbiórek). W ostatniej kwarcie nic się już nie wydarzyło, gdyż nie miało takiego prawa. Lepsza i bardziej doświadczona drużyna Jacka Rybczyńskiego wygrała po raz drugi i pewnie zameldowała się w finale. Liderkami Lidera były w dniu dzisiejszym Katarzyna Szyller (19 punktów), Alicja Wawrzyniak (17 punktów, 3x3) oraz Olivia Szumełda-Krzycka (17 punktów, 11 asyst). Po drugiej stronie na swoim poziomie zagrała jedynie Weronika Telenga (21 punktów, 16 zbiórek).