I liga: AZS Uniwersytet Gdański w finale

Dodano: 10.04.2019, 18:41

Drugi mecz i drugą wygraną AZS UG daje awans do finału. W nim rywalem będzie ktoś z pary Panattoni Europe Lider Pruszków - KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, gdzie 1-0 prowadzi drużyna z Mazowsza. Być może ostatni mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00 w Pruszkowie.

18 punktów Jastiny Kosalewicz oraz skuteczna gra całego zespołu z Gdańska, dała druga wygraną oraz awans do finału I ligi. Zanim jednak AZS doszedł do głosu, to gospodynie dość dobrze rozpoczęły spotkanie i prowadziły po 10 minutach 22:12. O dziwo kolejna kwarta zakończyła się takim samym wynikiem, lecz w druga stronę i po pierwszej połowie był remis. Po zmianie stron, tak jak w pierwszym meczu dużo lepsze były koszykarki z Gdańska. Dobra gra Szczęściak, Kosalewicz czy też Szczurewskiej dała już 18-punktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą. SMS po raz kolejny nie był w stanie walczyć jak równy z równym z dużo bardziej doświadczoną drużyną. Kolejny raz zawiodła także skuteczność (33% przy 46% rywalek), co w fazie play-off było dość dużym problemem całej drużyny. 24 punkty dla gospodyń zdobyła Natalia Klimek, a u rywalek oprócz wspomnianej Kosalewicz 16 „oczek” zdobyła Agata Stępień.