I liga: Lider Pruszków przełamuje Zagłębie, AZS UG łatwo wygrywa z SMS PZKosz

Dodano: 06.04.2019, 17:48

Double-double Formelli, jak i wyłącznie z gry Klimek oraz Pszczolarskiej dało wyraźną wygraną w pierwszym meczu półfinałowym drużynie z Gdańska. W drugim meczu dobrze dysponowany Lider Pruszków pokonał niepokonane jeszcze w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec, przerywając tym samym serie 24 zwycięstw z rzędu. Duża w tym zasługa doświadczonych - Sosnowskiej oraz Szumełdy-Krzyckiej.

W kolejnym meczu play-off gdański AZS zdominował rywala i pewnie wygrał. Tym razem w pokonanym polu zostały zawodniczki z Łomianek, które jedynie w pierwszej kwarcie umiały nawiązać walkę z rywalem. Jeszcze przed dłuższą przerwą drużyna trenera Augustynowicza osiągnęła 15-punktowe prowadzenie (39:24) zbytnio nie forsując tempa. Wydawało się, że po zmianie stron SMS PZKosz będzie potrafił się jeszcze podnieść, lecz było zupełnie odwrotnie. Bardzo dobra gra Formelli (14 punktów, 10 zbiórek) oraz Angeliki Kuras punkt po punkcie coraz bardziej powiększała przewagę. Nie inaczej było w ostatniej kwarcie, gdzie przyjezdne nie były w stanie nic zrobić. Całą druga połowę AZS wygrał 38:17, podobną wysoką przewagę zespół z Pomorza miał pod tablicami (48:27)! Całkowicie z gry wyłączone zostały „żądła” z Łomianek – Pszczolarska (1/6) oraz Klimek (3/8).

AZS Uniwersytet Gdański - SMS PZKosz Łomianki
77:41 (18:14, 21:10, 25:8, 13:9)
stan rywalizacji: 1-0

Gdańsk: Szczurewska 16, Stępień 14, Formella 14 (10zb), A. Kuras 10, P. Kuras 4, Szczęśniak 4, Ostrowska 2
Łomianki: Klimek 8, Wińkowska 6, Banucha 6, Kowalska 5, Banaszak 4, Ustowska 4, Pszczolarska 3, Rudenko 3, Bazan 2

Lider Pruszków dość słabo rozpoczął spotkanie w Sosnowcu z niepokonanym jeszcze w tym sezonie Zagłębiem (13:25). Jednak w już w kolejnych minutach gra się wyrównała i przed druga połową, udało się trochę zniwelować straty (32:40). Przerwa podziałała dość dobrze na „Liderki”, które serią 8:0 wyszły na prowadzenie (45:44) – a następnie kolejny przestój gospodyń dał ponownie skuteczny fragment przyjezdnych (9:0). Ostatecznie po 30 minutach drużyna Jacka Rybczyńskiego dość znaczne prowadziła (61:53) i powoli można było czekać na małą niespodziankę. W ostatniej kwarcie JAS-FBG wziął się za odrabianie strat, jednak błyskawiczne odpowiedzi Warzyniak (4x3), Marciniak czy też Bieniek nie pozwoliły na doprowadzenie do nerwowej końcówki. Lider wygraną zawdzięcza również doświadczeniu w postaci Sosnowskiej (20 punktów) oraz Szumełdy-Krzyckiej (14), a także dobrej skuteczności całego zespołu (57%). W drużynie z Sosnowca dość dobrze odcięte od piłek były zarówno Telenga oraz Stasiuk, które łącznie tylko zdobyły 26 punktów. Tym razem najskuteczniejsze w Zagłębiu były Zuchora (16 punktów) oraz Wojtala (15). - Słabo zagrałyśmy w trzeciej kwarcie i to przełożyło się na końcowy wynik. Myślę, że uciekła nam koncentracja, przez co dałyśmy szansę nadrobić punkty rywalowi. Następnie brak komunikacji i pomysłu na grę i niestety zakończyło się to porażką. Próbowałyśmy jeszcze w ostatniej kwarcie „gonić” wynik, lecz niestety się nie udało - powiedziała po meczu Aleksandra Wojtala (Zagłębie Sosnowiec).

KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Panattoni Europe Lider Pruszków
74:84 (25:13, 15:19, 13:29, 21:23)
stan rywalizacji: (0-1)

Sosnowiec: Zuchora 16, Wojtala 15, Stasiuk 13, Telenga 13 (10zb), Dziwińska 7, Jasiulewicz 6, Kaczor 2, Kopiec 2
Pruszków: Sosnowska 20, Warzyniak 15 (4x3), Szumełda-Krzycka 14, Marciniak 10, Bieniek 10, Kędzierska 8, Szyller 4, Mistygacz 3

kolejne mecze
10.04.2019 17:00 SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański
13.04.2019 17:00 Panattoni Europe Lider Pruszków - KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec