I liga: Lider i SMS PZKOSZ z awansem do półfinału, MUKS rzuca 2 punkty w kwarcie

Dodano: 03.04.2019, 19:26

Lider Pruszków potrzebował 20 minut, aby wypunktować MUKS Poznań i awansować do półfinału I ligi. Wygrana oznacza także dość trudne zadanie przed zespołem Jacka Rybczyńskiego, gdyż rywalem będzie niepokonane jeszcze w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec. W drugim meczu Natalia Klimek trafia na 10 sekund przed zakończeniem i tym sposobem z awansu cieszyć się mógł w Krakowie SMS PZKOSZ Łomianki.

Bez emocji i walki było w decydującym spotkaniu pomiędzy Liderem Pruszków a MUKS’em Poznań. Gospodynie całkowicie zdominowały pierwsze 20 minut spotkania i prowadziły aż 48:15, z czego 16 „oczek” zdobyły z linii rzutów wolnych. Drużyna z Poznania w drugiej kwarcie rzuciła zaledwie dwa punkty – tracąc 24 i na dłuższą przerwę schodziła z 21% skutecznością 6/28. Po zmianie stron Lider zbytnio nie forsując tempa, pilnował wypracowanej przewagi. W ostatniej kwarcie przyjezdne uniknęły całkowitego blamażu i wygrywając kwartę 27:14 zakończyły całe spotkanie z dorobkiem 56 punktów. Spotkanie z double-double zakończyła Klaudia Sosnowska (15 punktów oraz 13 zbiórek). Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Magdalena Kowalewska (13).

Panattoni Europe Lider Pruszków - MUKS Poznań
78:56 (24:12, 24:3, 14:14, 16:27)
stan rywalizacji: 2-1 awans: Panattoni Europe Lider Pruszków

Pruszków: Sosnowska 15 (13zb), Marciniak 15, Wawrzyniak 11, Szumełda-Krzycka 10, Kędzierska 9, Szyller 8, Zaborska 6, Bieniek 4
Poznań: Kowalewska 13, Błaszczak 11, Pilichowska 7, Klatt 6, Olszewska 6, Ratajczak 6, Papiernik 5, Woźniak 2

22 punkty Natalii Klimek oraz decydujące dla wyniku trafienie na 10 sekund przed końcową syreną, daje wygraną oraz awans drużynie z Łomianek do półfinału I ligi. Zanim jednak można było się cieszyć z wygranej, trzeba było na nią dość solidnie zapracować. AZS mocno i skutecznie rozpoczął spotkanie i prowadził w pewnym momencie już nawet 14 punktami, jednakże jeszcze przed dłuższą przerwą SMS cześć strat odrobił (35:28). Druga połowa dużo lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, które serią 13:0 wyszły na prowadzenie 41:35. Bardzo dobrze grała w tym fragmencie cała drużyna Michała Snochowskiego, która całkowicie zdominowała rywalki. AZS rwanymi akcjami próbował straty niwelować, jednak za każdym razem czegoś brakowało. Sztuka ta udała się w samej końcówce, gdzie trójka Wilk oraz celne rzuty wolne Rafałowicz i Grabskiej dały upragniony remis (68:68) na 66 sekund przed końcową syrenę. W ostatnich sekundach AZS miał szansę na wygraną, jednak zbyt duża ilość błędów ją zaprzepaściła.

Good Lood AZS PK Kraków - SMS PZKosz Łomianki
68:70 (21:14, 14:14, 14:24, 19:18)
stan rywalizacji: 1-2 awans: SMS PZKosz Łomianki

Kraków: Popiół 17, Krzywoń 14, Wilk 11, Rafałowicz 10, Grabska 8, Ciężadło 2, Krawiec 2, Banach 2, Pratasiewicz 2
Łomianki: Klimek 22, Pszczolarska 10, Ustowska 10, Banaszak 7, Bazan 7, Grzenkowicz 6, Wińkowska 4, Kowalska 2, Banucha 2

***

półfinały (best-of-3, 1-1-1)
06.04.2019 16:00 AZS Uniwersytet Gdański - SMS PZKosz Łomianki
06.04.2019 17:00 KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Panattoni Europe Lider Pruszków

10.04.2019 17:00 SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański
13.04.2019 17:00 Panattoni Europe Lider Pruszków - KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec