Reprezentacja Polski U16: Szeroki skład oraz plan przygotowań

Dodano: 29.03.2019, 21:53


37 zawodniczkek liczy szeroki skład kadry U16, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w Skopje (22 – 30 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Adam Kubaszczyk, a jej asystentami Radosław Duchnowski oraz Maciej Brodziński.




Szeroki skład:
- Boks Wiktoria (AKS SMS Łódź)
- Bołbot Emilia (MUKS Widzew Łódź)
- Boniewska Laura (MKS Kusy Szczecin)
- Gędek Łucja (MKS Ósemka Skierniewice)
- Gilmajster Agata (KS BAT Sierakowice)
- Grzelak Aleksandra (UKS Basket Aleksandrów Łódzki)
- Jarząb Alicja (UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg)
- Jastrzębska Wiktoria (MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski)
- Kalenik Emily (KK Młode Lwice Gdańsk)
- Kilar Weronika (MLKS MOS Rzeszów)
- Kluczyńska Gabriela (SKS 12 Warszawa)
- Kowalczuk Wiktoria (UKS Basket Zgorzelec)
- Kozłowska Maja (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Krajewska Weronika (MUKS Poznań)
- Kurkowiak Martyna (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Lemieszek Zuzanna (MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski)
- Makurat Agata (KS BAT Sierakowice)
- Malchrowicz Oliwia (MUKS Poznań)
- Masłowska Marta (MUKS Poznań)
- Michalik Wiktoria (TS Wisła Kraków)
- Michniewicz Julita (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Mitrowska Aleksandra (UKS Trójka Żyrardów)
- Mucha Wiktoria (AKS SMS Łódź)
- Pawlak Małgorzata (SKS 12 Warszawa)
- Pietrzak Maja (MKS Tęcza Leszno)
- Przyszlak Anna (UKS 7 Sopot)
- Rok Aleksandra (JAS FBG Sosnowiec)
- Ryzińska Daria (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Serednicka Julia (PTK Pabianice)
- Sosińska Jagna (MKS MOS Wrocław)
- Sztąberska Marta (KKS Olsztyn)
- Trębowicz Daria (MKS MOS Wrocław)
- Trzymkowska Oliwia (MMKS Katarzynki Toruń)
- Walczak Michalina (MUKS Poznań)
- Węglarz Oliwia (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)
- Wnuk Natalia (UKS Trójka Żyrardów)
- Zając Aleksandra (MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski)

Sztab szkoleniowy:
- Adam Kubaszczyk (trener)
- Radosław Duchnowski (asystent trenera)
- Maciej Brodziński (asystent trenera)
- Krzysztof Pakólski (trener motoryki)
- Katarzyna Artych (fizjoterapeuta)

Plan przygotowań:
21.02 - 24.02 Konsultacja szkoleniowa COS Zakopane
14.03 - 17.03 Konsultacja szkoleniowa COS Władysławowo
17.04 Konsultacja szkoleniowa Pruszków
18.04 - 21.04 Gry kontrolne z Estonią Paikuse (Estonia)
17.06 - 19.06 Konsultacja szkoleniowa Łomianki
09.07 - 15.07 Zgrupowanie szkoleniowe COS Zakopane
16.07 - 17.07 Gry kontrolne z Białorusią COS Zakopane
19.07 - 20.07 Konsultacja szkoleniowa Pruszków
21.07 - 28.07 Turniej zagraniczny Baku (Azerbejdżan)
01.08 - 07.08 Zgrupowanie szkoleniowe COS Giżycko
08.08 - 11.08 Turniej w Wołominie Wołomin
16.08 - 19.08 Konsultacja szkoleniowa Pruszków
22.08 - 30.08 Mistrzostwa Europy U16 (Skopje/Macedonia)

Mistrzostwa Europy U16 od 22 do 30 sierpnia (nowy termin) w Skopje (Macedonia)
Grupa A: Francja, Niemcy, Dania, Litwa
Grupa B: Włochy, Węgry, Finlandia, Rosja
Grupa C: Hiszpania, Łotwa, Szwecja, Belgia
Grupa D: Czechy, Turcja, Niemcy, Polska

Tytułu zdobytego przed rokiem bronią Włoszki, które pokonały w finale Czeszki 60:52. Polska uplasowała się na 11. miejscu po porażce z Węgierkami 59:78.

Awans z dywizji B uzyskały: Grecja, Finlandia oraz Szwecja, natomiast z dywizji A spadły: Chorwacja, Serbia oraz Holandia.