Reprezentacja Polski U20: Szeroki skład oraz plan przygotowań

Dodano: 29.03.2019, 20:03


31 zawodniczek liczy szeroki skład kadry U20, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w czeskim mieście Klatovy (3 – 11 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Krzysztof Szewczyk, a jego asystentami Marek Lebiedziński oraz Krzysztof Szwej.



Szeroki skład:
- Banaszak Liliana (Enea AZS Poznań)
- Duchnowska Paula (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Duchnowska Wiktoria (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Falkowska Alicja (Panola College Junior Panola)
- Grabska Alicja (Wisła CanPack Kraków)
- Grzenkowicz Łucja (MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski)
- Keller Wiktoria (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Klimek Natalia (UKS Trójka Żyrardów)
- Kowalewska Magdalena (MUKS Poznań)
- Kućko Julia (Casper College Junior Wyoming)
- Lemańska Olga Agata (MKS MOS Wrocław)
- Leszczyńska Martyna (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki)
- Makurat Anna (Basketball Investments SA Gdynia)
- Malinowska Monika (AZS Politechnika Korona Kraków)
- Markowska Anna (Independence Community College Junior Independence)
- Matkowska Karolina (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Niełacna Julia (San Francisco Dons San Francisco)
- Popiół Natalia (AZS Politechnika Korona Kraków)
- Puter Bożena (TS Wisła Kraków)
- Rudzka Justyna (GTK Gdynia)
- Ryng Natalia (Wichita State University Wichita)
- Stefańczyk Karolina (Enea AZS Poznań)
- Szkop Magdalena (Mon-Pol Płock)
- Szydłowska Karolina (Seward County Community College Seward County)
- Świeżak Katarzyna (AZS UW Warszawa)
- Trzeciak Olga (AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
- Wińkowska Anna (UKS Trójka Żyrardów)
- Wojtala Aleksandra (KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec)
- Wróblewska Kaja (Enea AZS Poznań)
- Zieniewska Barbara (New Mexico Junior College New Mexico)
- Zięborska Aleksandra (Enea AZS Poznań)

Sztab szkoleniowy:
- Krzysztof Szewczyk (trener)
- Marek Lebiedzińskitrener (asystent trenera)
- Krzysztof Szwej trener (asystent trenera)
- Marcin Kaczocha trener (trener motoryki)
- Adam Piesik (fizjoterapeuta)

Plan przygotowań:
02.06 - 04.06 Konsultacja szkoleniowa (Łomianki)
27.06 - 05.07 Zgrupowanie szkoleniowe (COS Szczyrk)
06.07 - 09.07 Gry kontrolne z Niemcami (Kienbaum/Niemcy)
12.07 - 20.07 Zgrupowanie szkoleniowe (COS Władysławowo)
21.07 - 23.07 Gry kontrolne z Litwą (COS Władysławowo)
27.08 - 28.07 Konsultacja szkoleniowa (Pruszków)
29.07 - 30.07 Gry kontrolne z Hiszpanią (Pruszków)
31.07 Konsultacja szkoleniowa (Pruszków)
03.08 - 11.08 Mistrzostwa Europy U20 (Klatovy/Czechy)

Mistrzostwa Europy U20 od 3 do 11 sierpnia 2019 w Czechach (Klatovy)
Grupa A: Serbia, Portugalia, Hiszpania, Łotwa
Grupa B: Belgia, Białoruś, Węgry, Litwa
Grupa C: Czechy, Polska, Szwecja, Rosja
Grupa D: Francja, Holandia, Włochy, Niemcy

Tytułu zdobytego przed rokiem broni Hiszpanki, które pokonały w finale Serbki 69:50. Polska uplasowała się na 12. miejscu po porażce z Łotwą 57:71.

Awans z dywizji B uzyskały: Czechy, Białoruś oraz Litwa, natomiast z dywizji A spadły: Chorwacja, Słowacja oraz Słowenia.