Mistrzostwa Polski U18: Znamy półfinalistów

Dodano: 22.03.2019, 18:23


Zakończyły się turnieje ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U18 rozegrane w pięciu miastach.  Bez porażki awans wywalczyły MMKS Katarzynki Toruń, GTK Arka Gdynia, SKS 12 Warszawa, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska oraz MUKS Poznań.


GRUPA I – organizator: TS Wisła Kraków
Wisła CanPack Kraków
Kanokajaki Basket 51 Lublin
MMKS Katarzynki Toruń
UKS Nowa Wieś

19:75 Kanokajaki Basket 51 Lublin - MMKS Katarzynki Toruń (Czubaszek 8 - Duda 21)  
75:61 Wisła CanPack Kraków - UKS Nowa Wieś (Bukowczan 20 - Kośla 30)    
44:65 UKS Nowa Wieś - MMKS Katarzynki Toruń (Wesołowska 9 - Urban 20)    
93:36 Wisła CanPack Kraków - Kanokajaki Basket 51 Lublin (Bukowczan 16 - Trochonowicz 14)    
52:90 Kanokajaki Basket 51 Lublin - UKS Nowa Wieś (Trochonowicz 31 - Tołtyżewska 33)    
57:54 MMKS Katarzynki Toruń - Wisła CanPack Kraków (Trzymkowska 15 - Owca 12)

pkt m zw/por kosze +/- różnica
1 MMKS Katarzynki Toruń 6 3 3 - 0 197 - 117 +80
2 Wisła CanPack Kraków                                
5 3 2 - 1 222 - 154 +68
3 UKS Nowa Wieś 4 3 1 - 2 195 - 192 +3
4 Kanokajaki Basket 51 Lublin 3 3 0 - 3 107 - 258 -151

GRUPA II – organizator: GTK Gdynia
GTK Arka Gdynia
TS MOSiR Bochnia
UKS Basket Zgorzelec
MKS Tęcza Leszno

83:70 MOSiR Bochnia - UKS Basket Zgorzelec (Marczyk 31 - Marcinów 21)    
93:68 GTK Arka Gdynia - MKS Tęcza Leszno (Szymkiewicz 28 - M. Kowalska 17)  
82:46 MKS Tęcza Leszno - UKS Basket Zgorzelec (M. Kowalska 20 - Kowalczuk 12)
101:50 GTK Arka Gdynia - MOSiR Bochnia (Klugmann 19 - Lekka 12)   
52:77 MOSiR Bochnia - MKS Tęcza Leszno (Marczyk 13 - M. Kowalska 22)    
51:111 UKS Basket Zgorzelec - GTK Arka Gdynia (Łozowska 19 - Teler 20)

pkt m zw/por kosze +/- róznica
1 GTK Arka Gdynia 6 3 3 - 0 305 - 169 +136
2 MKS Tęcza Leszno 5 3 2 - 1 227 - 191 +36
3 MOSiR Bochnia                                              
4 3 1 - 2 185 - 248 -63
4 UKS Basket Zgorzelec 3 3 0 - 3 167 - 276 -109

GRUPA III – organizator: KS Basket 25 Bydgoszcz
SKS 12 Warszawa
UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg
GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański
KS Basket 25 Bydgoszcz

73:71 SKS 12 Warszawa - Basket 25 Bydgoszcz (Janczak 19 - Sobiech 15)   
43:85 UKS Piłsudczyk Brzeg - GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański (Jarząb 16 - Gebert 21)    
91:39 SKS 12 Warszawa - UKS Piłsudczyk Brzeg (Grobelska 19 - Rudyk 11)    
90:65 Basket 25 Bydgoszcz - GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański (Świątkowska 18 - Klonowska 16)   
68:95 GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański - SKS 12 Warszawa (Gebert 24 - Woźniak 16)    
70:110 UKS Piłsudczyk Brzeg - Basket 25 Bydgoszcz (Jarząb 35 - Świątkowska 21)

pkt m zw/por kosze +/- różnica
1 SKS 12 Warszawa 6 3 3 - 0 259 - 178 +81
2 Basket 25 Bydgoszcz 5 3 2 - 1 271 - 208 +63
3 GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański         
4 3 1 - 2 218 - 228 -10
4 UKS Piłsudczyk Brzeg 3 3 0 - 3 152 - 286 -134

GRUPA IV – organizator: Sportowa Politechnika Gdańsk
MLKS-MOS Rzeszów
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
MKS Pałac Młodzieży Tarnów
WSTK Wschowa

79:45 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MKS Pałac Młodzieży Tarnów (Banucha 21 - Maksymowicz 12)
62:33 MLKS-MOS Rzeszów - WSTK Wschowa (Dżochowska 14 - Maćkowiak 12)    
36:84 WSTK Wschowa - MKS Pałac Młodzieży Tarnów (Maćkowiak  14 - Maksymowicz 19)     
30:138 MLKS-MOS Rzeszów - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska (Gósz 8 - Zmierczak 24)    
61:35 MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MLKS-MOS Rzeszów (Świętochowska  14 - Miler-Kuciapa 7)
92:28 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - WSTK Wschowa (Zmierczak 19 - Maćkowiak 9)

pkt m zw/por kosze +/- różnica
1 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska         
6 3 3 - 0 309 - 103 +206
2 MKS Pałac Młodzieży Tarnów 5 3 2 - 1 190 - 150 +40
3 MLKS-MOS Rzeszów 4 3 1 - 2 127 - 232 -105
4 WSTK Wschowa 3 3 0 - 3 97 - 238 -141

GRUPA V – organizator: MUKS Poznań
KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
MUKS Poznań
UKS Huragan Wołomin
MOSiR Przeworsk

100:24 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MOSiR Przeworsk (Struzik 20 - Sala 7)
91:43 MUKS Poznań - UKS Huragan Wołomin (Masłowska 23 - Walkowska 20)    
46:111 MOSiR Przeworsk - UKS Huragan Wołomin (Balawender 11 - Walkowska 27)
62:80 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MUKS Poznań (Jagła 18 - Byczyk 18)      
97:71 UKS Huragan Wołomin - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
119:28 MUKS Poznań - MOSiR Przeworsk (Kaczmarczyk 24 - Stachiewicz 19)  

pkt m zw/por kosze +/- różnica
1 MUKS Poznań 6 3 3 - 0 290 - 132 +158
2 UKS Huragan Wołomin 5 3 2 - 1 251 - 208 +43
3 KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec                   
4 3 1 - 2 233 - 201 +32
4 MOSiR Przeworsk 3 3 0 - 3 97 - 330 -233

GRUPA VI – organizator: MUKS Bydgoszcz
MKS MOS Elektrotim Wrocław
MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
UKS Lider Swarzędz
UKS Trójka Żyrardów

66:65 MKS MOS Elektrotim Wrocław - UKS Trójka Żyrardów (Jasińska 26 - Mitrowska 15)    
56:46 MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - UKS Lider Swarzędz (Kobus 15 - Flaszak 13)
39:74 UKS Trójka Żyrardów - UKS Lider Swarzędz (Myszkowska 14 - O. Flaszak 15)
57:53 MKS MOS Elektrotim Wrocław - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (Jasińska 16 - Kobus 15)
63:51 UKS Lider Swarzędz - MKS MOS Elektrotim Wrocław (Plackowska 18 - Jasińska 13)
68:67
MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - UKS Trójka Żyrardów (Byczkowska 21 - Mitrowska 23)

pkt m zw/por kosze +/- różnica
1 MUKS WSG Supravis Bydgoszcz                   
5 3 2 - 1 177 - 170 +7
2 Lider Swarzędz 5 3 2 - 1 183 - 146 +37
3 MKS MOS Elektrotim Wrocław 5 3 2 - 1 174 - 181 -7
4 UKS Trójka Żyrardów 3 3 0 - 3 171 - 208 -37

Rywalizację od turniejów półfinałowych rozpoczną:
MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski
Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
Enea AZS Szkoła Gortata Poznań
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki