Puchar Czech 2019: KP Brno oraz Sokol Nilfisk Hradec Králové zagrają w finale

Dodano: 09.03.2019, 20:41

Sokol Nilfisk Hradec Králové nie miał żadnych problemów aby wysoko wygrać z zaledwie 8-osobowym składem BLK Slavii Praha. Ogromne emocje przyniosło natomiast drugie spotkanie, gdzie KP Brno po dogrywce 75:69 pokonało BS DSK Basketball Nymburk KV. Edita Sujanova zakończyła mecz z dorobkiem 16 punktów oraz 8 zbiórek, Jasmine Gill dodała 13 „oczek” dla obrońcy Pucharu Czech.

Aż 51 punktów w pierwszej połowie zdobyły koszykarki z Hradca Kralove w spotkaniu przeciwko BLK Slavia Praga. Wyraźnie słabsza pod każdym względem BLK, nie miała ani jednego argumentu aby nawiązać wyrównaną walkę z pretendentkami do podium ligi czeskiej. Liderką Hradeckich Lwic była Pamela Effangova (13 punktów), a trzy „oczka” mnie zdobyła Katerina Zavalazaova przy 50% z gry całego zespołu (33% Slavia). U rywalek grających w 8-osobowym składzie także 13 punktów uzbierała Dominika Pohunkova. Duża przewaga zaznaczała się już także pod tablicami (24-14). Po zmianie stron przewaga koszykarek z Hradca Kralove w dalszym ciągu nie podlegała dyskusji, co ostatecznie przełożyło się na wynik (85:52).

Bardzo dużo emocji oraz nagłych zwrotów akcji, było natomiast w drugim półfinale. Początek meczu zdecydowanie należał do gospodyń, które przez pełne 10 minut bardzo dobrze radziły sobie z rywalkami w obronie oraz raz po raz punktowały (25:11). KP było w tym fragmencie całkowicie zagubione i mogło tylko bezradnie rozkładać ręce po kolejnych atakach drużyny z Nymburka. Sytuacja trochę zmieniła się jeszcze przed dłuższą przerwą, gdy w zespole Daniela Kurucza „siadła” skuteczność. Po kolejnych atakach Kopeckiej oraz Gill, wicelider czeskiej ligi punkt po punkcie odrabiał straty i na dłuższą przerwę schodził tracąc zaledwie trzy punkty (34:37). Zmiana stron nie przyniosła poprawy stylu gry Nymburka, a wręcz przeciwnie. Szarpane akcje, proste straty i tym sposobem KP po trafieniu Moussy wyszło na prowadzenie (48:46).

Od tego momentu przewaga obrońcy tytułu z zeszłego roku rosła i wynosiła nawet 11 punktów (61:50) na 4 minuty przed końcową syreną. Gdy wydawało się, że gospodynie nie dadzą rady się już podnieść – seria 11:0 dała remis na 81 sekund przed zakończeniem. Ostatnie sekundy to punkty z obu stron oraz trafienie po dobitce Krakovicowej na remis i dogrywkę. W dodatkowym czasie gry lepiej prezentowały się zawodniczki trenera Martina Pospisila. Jednak przełomowa chwila dla końcowego wyniku nastąpiła przy wyniku (69:71) i bezsensowym przewinieniu Reynolds na 38 sekund przed końcem dodatkowego czasu gry. Dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobyła Kopecka i tym samym dała awans swojej drużynie do finału.