EuroCup 2018/2019: Cukurova wygrywa w Schio, Lyon nie daje rady Gironie

Dodano: 07.03.2019, 20:01

Cukurova dopiero w samej końcówce zapewniła sobie wygraną w Schio, a dość wysokiej porażki z mistrzem Hiszpanii doznały liderki ligi francuskiej z Lyonu. Wczoraj Flammes Carolo nie dało rady BLMA i przegrało na własnym parkiecie 75:91. W zespole gospodyń na parkiet wybiegło zaledwie sześć zawodniczek, a liderką była Haley Peters (28 punktów).

Grające w zaledwie 6-osobowym składzie koszykarki Flammes, nie miały nic do powiedzenia w pierwszym meczu 1/4 z BLMA. Mimo znacznego osłabienia i braku jednej z kluczowych zawodniczek – Filip, gospodynie radziły sobie dobrze aż do ostatnich minut pierwszej połowy. Wtedy dobra gra Tchatchouang oraz punkty Barnies szybko dały 12 „oczek” przewagi – (41:29). Po zmianie stron w grze obu drużyn nic się nie zmieniło i wypracowana przewaga starczyła do wygranej. Jednak jeszcze w ostatniej kwarcie udało się zniwelować straty do ośmiu „oczek”, lecz w odpowiedzi skuteczne były rywalki stawiając kropkę nad „i” przed spotkaniem rewanżowym.

Flammes Carolo - BLMA
75:91 (15:21, 14:20, 21:23, 25:27)

Charleville-Mézières: Peters 28, Hruscakova 16, Chevaugeon 15, Lewis 13, Paget 3
Montpellier: Wurtz 20, Tchatchouang 18, Ciak 10, Bankole 10, Whitcomb 9, Trebec 9, Duchet 5, Bernies 5, Miyem 3, Dabovic 2

***

12 punktów oraz 10 zbiórek Jones, a także skuteczna gra Shilovej (12 punktów, 4x3)  dała 7-punktową wygraną Nadieżdy nad mistrzem Hiszpanii. Spotkanie od samego początku stało pod znakiem dość słabej gry obu drużyn, jednak skuteczniejsze były gospodynie (28:19) po 20 minutach. Po zmianie stron Avenida goniła wynik, lecz do pełni szczęścia brakowało skuteczności (36%). Skuteczność zawodziła także koszykarki z Orenburga  - 39%, lecz dużo lepiej było pod tablicami (38-30). W drużynie z Hiszpanii zawiodła przede wszystkim Loyd (2/12) oraz Robinson (2/7), słabo wypadło także Goree (0/4).

Nadezhda Orenburg - Perfumerias Avenida
58:50 (17:9, 11:10, 16:18, 14:13)

Orenburg: Jones 12 (10zb), Shilova 12 (4x3), Ygueravide 9, Wheeler 7, Nicholls 6, Medvedeva 5, Tikhonenko 5, Maiga 2
Salamanca: Dominguez 12, Loyd 8, Gil 8, Elonu 6, Eldebrink 5, Robinson 4, Asurmendi 3, Givens 3, Goree 1

***

Dość trudne warunki postawiła na własnym parkiecie Famila Schio drużynie z Mersin, która przez wielu typowana jest jako zwycięzca tegorocznej edycji EuroCup. Początek spotkania należał do gospodyń, które po 20 minutach prowadziły (41:36). Po zmianie stron wyrównanej gry był ciąg dalszy, a do pierwszego remisu po 46 doprowadziła w 23 minucie Iagupova. Końcówka trzeciej kwarty jednak należała ponownie do gospodyń, które za sprawa Quigley oraz Grudy prowadziły po 30 minutach (59:54). Gdy po akcji 2+1 Dotto Famila prowadziła w 35 minucie (70:59) wydawało się, że Cukurova nie jest już w stanie nic zrobić. Od tego jednak momentu znakomita gra Iagupovej (20 punktów), Bone oraz Mestdagh punkt po punkcie niwelowała straty. Remis na 130 sekund przed końcową syreną dało trafienie Ukrainki (73:73), która również zakończyła skutecznie mecz.