Energa Basket Liga Kobiet: XXI kolejka - w meczu kolejki Energa wypunktowała Arkę

Dodano: 03.03.2019, 19:40

W 21. kolejce w Gdyni tylko przez pierwsze 20 minut gra Arki wyglądała dość dobrze. Po zmianie stron przeważała Energa, która wypunktowała gospodarza 85:70. W Gorzowie Wlkp. AZS chciał się przełamać i pokazać dobrą koszykówkę, jednak nic z tego nie wyszło i przegrał po bardzo słabym meczu ze Ślęzą Wrocław. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet.

mecz kolejki

Mecz kolejki w Gdyni nie rozczarował, a w premierowej kwarcie od stanu 13:16 kolejne 10 punktów (2x3 Makurat, 1x3 Coffey) zdobyła Arka i udanie finiszowała po 10 minutach (22:16). Zmiany obrazu gdy nie było również na początku drugiej kwarty, gdzie kolejne punkty Cannon powiększyły jeszcze prowadzenie. Wszystko zmieniło się jednak od 15 minuty spotkania, gdzie przestoje Arki skutecznie wykorzystywała Energa. Tym sposobem po celnym rzucie zza linii 6,75 Svaryte był remis po 38, a kolejne dwa „oczka” Brezinovej dały prowadzenie (40:38). Ostatnie sekundy to punkty obu stron wyłącznie z linii rzutów wolnych, co dało 3-punktowe prowadzenie drużyny z Torunia (44:41). Coffey oraz Makurat w ciągu 20 minut zdobyły łącznie 21 punktów całego zespołu (odpowiednio 11 oraz 10), natomiast po drugiej stronie prym wiodła Svaryte (10 punktów oraz 7 zbiórek). Drużyna Stefana Svitka, aż 12 punktów zdobyła po stratach rywalek (0 – Arka).

Po zmianie stron do głosu coraz bardziej dochodziły przyjezdne, które z każdą kolejną minutą powiększały swoje prowadzenie. Bezradna Arka oraz trener Vetra, mogli się tylko przypatrywać jak Energa zdobyła kolejne punkty po momentami szkolnych błędach gospodyń (65:79 w 37 minucie). Duża ilość błędów własnych to raz, lecz kolejnym problemem zespoły z Gdyni był brak skuteczności nawet na własnym parkiecie. Energa w całym meczu aż 19 „oczek” zdobyła po stratach Arki oraz miała wsparcie od zawodniczek z ławki (38 – 11).

Liczby meczu:
3 - razy za 3 punkty trafiła Anna Makurat, to po jej dwóch z rzędu "trójkach" Arka odskoczyła serią 10 w I kwarcie
7 - asyst zanotowała Angelika Stankiewicz z Energi
11 - tylko albo aż rzuciła w dniu dzisiejszym Nia Coffey z Arki (4/11), która miała być ratunkiem na całe zło zespołu z Pomorza
14 - punktów zdobyła Reneta Brezinova dla zespołu z Torunia (5/8)
19 - punktów po stratach Arki zdobyły koszykarki z Torunia (Arka zaledwie 2)
38 - z 85 punktów Energi rzuciła "ławka" (u rywalek - 11)

Basket 90 Gdynia Arka Gdynia - Energa Toruń
70:85 (23:16, 18:28, 20:25, 9:16)

Gdynia: Balintova 16, Cannon 16, Makurat 12, Coffey 11, Morawiec 6, Jurcenkova 4, Podgórna 3, Greinacher 1
Toruń: Svaryte 16 (11zb), Brezinova 14, Diawakana 11, Begic 11, Kunek 10, Harris 8, Stankiewicz 8, Skobel 5, Trzeciak 2

***

Wisła CP Kraków Wisła CanPack Kraków - Widzew Łódź Widzew Łódź
81:57 (25:18, 27:11, 13:13, 24:15)

Kraków: Conde 25, Araújo 12, Russell 11, Canada 10, Żurowska-Cegielska 8, Rodríguez 7, Niedźwiedzka 5, Aleksandravicius 4, Ziętara 3, Grabska 2, Jakubiuk 2
Łódź: Wilson 19, Pawlak 15, Vucković 11,  Perisa 4, Gertchen 3, Paździerska 3, Drop 2

***

Atomowe rozpoczęcie spotkania w Gorzowie Wlkp. miała Śleza, która już po 4 minutach prowadziła 11:2 (Kastanek 3x3). W kolejnych minutach AZS w dalszym ciągu nie potrafił trafić do kosza (1/7), jednak brak skuteczności był również zmorą Ślęzy. Tak więc po 10 minutach bardzo słabej gry drużyna Dariusza Maciejewskiego przegrywała tylko… (11:22). Kolejne minuty nie przyniosły większych zmian i to Ślęza prowadziła po 20 minutach (33:25), jednak oba zespoły miały problemy ze skutecznością (23% - 35%). Po zmianie stron nic się nie zmieniło, gdyż nie miało prawa. W dalszym ciągu rozbity AZS nie potrafił skutecznie zaatakować, a tym bardziej przejść do mocniejszej obrony. Wrocławianki w ostatnich minutach potrafiły utrzymać wypracowaną przewagę i zasłużenie wygrały. Całe spotkanie stało na fatalnym poziomie skuteczności (36% - 41%), a oba zespoły oddały aż 123 rzuty. Najlepsza w Ślęzie była Cierra Burdick (16 punktów), a w zespole gospodyń Kyara Linskens (14).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - 1KS Ślęza Wrocław Ślęza Wrocław
63:69 (11:22, 14:11, 15:17, 23:19)

Gorzów Wlkp.: Linskens 14, Huskaite 12, Prezelj 10, Zoll 8, Papova 8, Atkins 7, Rytsikawa 2, Fikiel 2
Wrocław: Burdick 16, Kastanek 11, Miletic 11, Palenikova 11, Udodenko 9, Dikeoulakou 7, Dobrowolska 2, Colson 2

***

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz Artego Bydgoszcz
49:85 (12:24, 10:17, 16:27, 11:17)

Ostrów Wlkp.: Wajler 11, Podkańska 10, Bilotserkivska 8, Jaworska 8, Ossowska 6, Jackowska 6
Bydgoszcz: Międzik 13, Morrison 13, Radocaj 12, Stankovic 11, Hornbuckle 11, Szott-Hejmej 8, McBride 8, Poboży 6, Kuczyńska 3

***

AZS UMCS Lublin Pszczółka AZS UMCS Lublin - Enea AZS Poznań
78:63 (15:14, 21:17, 22:18, 20:14)

Lublin: Greene 18, Butulija 11, Adamowicz 10, Vrancic 10, Mistygacz 6, Poleszak 6, Rymarenko 6, Szajtauer 6, Cebulska 4, Datsko 1
Poznań: Hillsman 18 (11zb), Samburska 13, Davis 13, Parysek 8, Demczur 5, Urbaniak 2, Niemojewska 2, Parzeńska 2

***

PGE MKK Siedlce - CCC PolkowiceCCC Polkowice
57:102 (8:20, 10:24, 19:26, 20:32)

Siedlce: Omerbasić 16, Urbaniak 15, Mołłowa 15, Bacik 7, Ikstena 4
Polkowice: Kizer 28, Puss 13, Kaltsidou 13, Owczarzak 13, Leedham 12, Thomas 7, Gajda 7, Tyszkiewicz 5, Hayes 4

22 kolejka – 09/10.03.2019
09.03.2019 18:00 Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Pszczółka AZS UMCS Lublin

7 Wisła CanPack Kraków 30 18 12 - 6 6 - 1 6 - 5 1409 - 1215 +194
8 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 29 20 9 - 11 6 - 5 3 - 6 1422 - 1435 -13
9 Widzew Łódź 26 20 6 - 14 3 - 7 3 - 7 1383 - 1613 -230
10 PGE MKK Siedlce 23 18 5 - 13 2 - 8 3 - 5 1304 - 1503 -199
11 Sunreef Yachts Politechnika Gdańska (b)
23 19 4 - 15 2 - 7 2 - 8 1276 - 1527 -251
12 TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 22 20 2 - 18 1 - 9 1 - 9 1140 - 1700 -560
13 Enea AZS Poznań 20 19 1 - 18 1 - 8 0 - 10 1259 - 1653 -394