Energa Basket Liga Kobiet: XX kolejka - CCC wygrywa z Arką, Politechnika z Widzewem

Dodano: 26.02.2019, 18:32

W środowych meczach EBLK CCC Polkowice pokonało Arkę Gdynia, a Wisła wygrała z gorzowskim AZS'em mimo braku Mujovic oraz Canady - w najciekawszych meczach 20. kolejki. Niespodzianka w Łodzi, gdzie katastrofalne pierwsze 20 minut Widzewa dało porażkę z beniaminkiem z Gdańska. W Toruniu Energa walczyła z AZS UMCS Lublin i ostatecznie wygrała 79:75. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. TRANSMISJA TV

mecz kolejki

W meczu kolejki znakomity występ Temi Fagbenle (25 punktów oraz 6 zbiórek) dał bardzo ważną wygraną CCC nad Arką Gdynia. Polkowiczanki już w pierwszych minutach pokazały, iż o wygraną gości może być bardzo trudno (20:9). W drugiej kwarcie natomiast po obu stronach skuteczność spadła, lecz lepiej wyszły z tego koszykarki z Gdyni (12:8) odrabiając część strat. Po zmianie stron wynik otworzyła Thomas, a kolejne punkty Leedham oraz Puss zza linii 6,75 na 46 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty dały pewne 13-punktowe prowadzenie (46:33). W ostatniej kwarcie mimo wysiłków grającej drugie spotkanie w EBLK Coffey (25 punktów oraz 10 zbiórek) zmiany rezultatu nie było. Nic nie dało także trafienia za trzy punkty na 60 sekund przed zakończeniem tejże koszykarki (50:55), gdyż zwycięstwo CCC przypieczętowały skuteczne rzuty wolne Thomas oraz Kaltsidou.

Liczby meczu:
1 - na 7 z gry w meczu miała Jasmine Thomas z CCC
2 - na 11 z gry miała liderka Arki - Emma Cannon
3 - razy na 18 prób za trzy pukty trafiły mistrzynie Polski, Arka - 2
21 - minut na parkiecie spędziła Anna Jurcenkova, oddając w tym czasie jeden rzut z gry - celny
25 - tyle punktów na swoim koncie uzbierały najskuteczniejsze w obu zespołach (Fagbenle oraz Coffey)
38 - % z gry to wynik CCC, jeszcze gorzej jest w zespole Arki - zaledwie 30%

CCC PolkowiceCCC Polkowice - Arka Gdynia Basket 90 Gdynia
61:52 (20:9, 8:13, 21:14, 12:16)

Polkowice: Fagbenle 25, Kaltsidou 11, Leedham 7, Hayes 6, Thomas 5, Puss 3, Kaczmarczyk 2, Gajda 2
Gdynia: Coffey 25, Baltinova 8,Cannon 7, Stelmach 4, Greinacher 3, Jurcenkova 2, Makurat 2, Morawiec 1

***

Katastrofalne pierwsze 20 minut zanotowały zawodniczki Widzewa, co przełożyło się na porażkę z beniaminkiem z Gdańska. Drużyna trenera Omanicia w mecz weszła dopiero po zmianie stron, lecz wcześniej zagrała na zaledwie 24% skuteczności przy 55% rywalek (20:47). Dominacja PG była również pod koszem, gdzie karty rozdawała Tiffany Clark (23 punkty oraz 11 zbiórek). Po zmianie stron cała ofensywa, jak i defensywa Widzewa wreszcie zafunkcjonowała. Dało to powolne odrabianie strat, a po szalonych momentami akcjach Wilson (łącznie 37 punktów) - wynik (59:69) w 35 minucie gry. W odpowiedzi PG rwanymi akcjami punktowała, lecz straciła w samej końcówce liderkę Conwright (kontuzja). Na minimum dogrywkę czy też zwycięstwo zabrakło już czasu, jednak pełna hala oraz ogromny doping pokazały „siłę” Widzewa w tym sezonie.

Widzew Łódź Widzew Łódź - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
72:78 (9:23, 11:24, 20:11, 32:20)

Łódź: Wilson 37, Ajemba 14 (10zb), Pawlak 9, Perisa 4, Paździerska 4, Gertchen 2, Vuckovic 2
Gdańsk: Clark 28 (15zb), Haryńska 16, Conwright 15, Koc 9, Bujniak 6, Pyka 3, Szymańska 1

***

25 punktów Stankiewicz oraz 14 „oczek” i 11 zbiórek Svaryte pozwoliły na wygraną Energi z dość dobrze dysponowanym AZS UMCS Lublin. Wygrana cieszy tym bardziej, iż po słabszej trzeciej kwarcie (13:20) zespół trenera Svitka potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pomogła w tym wspomniana Stankiewicz, która rzuciła w samej końcówce 10 z 12 punktów.  W drużynie z Lublina zabrakło wiceliderki strzelczyń ligi – Brianny Kiesel.

Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin AZS UMCS Lublin
79:75 (21:18, 22:17, 13:20, 23:20)

Toruń: Stankiewicz 25, Svaryte 14 (11zb), Tłumak 12, Kunek 12, Diawakana 9, Brezinova 3, Skobel 2, Trzeciak 2
Lublin: Greene 20 (12zb), Butulija 13, Rymarenko 13, Adamowicz 9, Vrancic 7, Cebulska 6, Szajtauer 4, Mistygacz 3

***

Coraz gorzej jest w Siedlcach, gdzie trener Mollov zdolnych do gry ma coraz mniej zawodniczek. Tym razem w Bydgoszczy było ich pięć! – a liderką została Oksana Mołłowa (25 punktów), która jednak nie miała nikogo do pomocy. Tym sposobem Artego minuta po minucie wypunktowało MKK, dodatkowo w ostatniej kwarcie rzuciło 29 punktów – tracąc zaledwie 7.

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - PGE MKK Siedlce
90:54 (18:17, 24:13, 19:17, 29:7)

Bydgoszcz: Stankovic 22, Radocaj 14, Marrison 12, McBride 11 (11zb), Poboży 9, Miedzik 8, Hornbuckle 6, Niedziółka 3, Kuczyńska 3, Szott-Hejmej 2
Siedlce: Mołłowa 25, Urbaniak 10, Omerbasic 9, Ikstena 7, Lapszynski 3

***

Ślęza Wrocław 1KS Ślęza Wrocław - TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
92:65 (26:21, 26:10, 19:20, 21:14)

Wrocław: Kastanek 17, Burdick 16, Dikeoulakou 10, Palenikova 9, Miletic 8, Marciniak 8 (10zb), Udodenko 6, Dobrowolska 5, Szybała 3
Ostrów Wlkp.: Bilotserkivska 18, Ossowska 16, Jaworska 8, Motyl 6, Wajler 6, Jackowska 6, Podkańska 5

Co za mecz w Krakowie! Osłabiona Wisła brakiem Jordin Canady oraz Bozicy Mujovic pokonała gorzowski AZS 84:81. Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga gospodyń, które prowadziły po 10 minutach (27:15). AZS jednak już w drugiej kwarcie zagrał dużo bardziej skutecznie i odrobił część strat, by na dłuższa przerwę schodzić z całkiem dobrym wynikiem w porównaniu do pierwszych minut – (41:46). Po zmianie stron przyjezdne zbliżały się do rywalek na dwa „oczka”, jednak Biała Gwiazda skutecznie odpowiadała i o wszystkim zadecydować miała ostatnia kwarta. W niej trafienia Linskens oraz Papovej wyprowadzały zespół Dariusza Maciejewskiego na punkt przewagi, lecz za każdym razem Wisła skutecznie odpowiadała. Gdy po serii 8:0 Wisły na tablicy wyników było (81:74) i 120 sekund do końcowej syreny… wydawało się, że AZS już się nie podniesie. Jednakże dała o sobie znać Atkins, która zdobyła siedem punktów z rzędu i na 12 sekund przed zakończeniem strata wynosiła tylko dwa „oczka” – (81:83). Jeden rzut wolny trafiła Żurowska-Cegielska i szansę wciąż miały przyjezdne, a konkretnie Atkins – tym razem dwie próby zza linii 6,75 były nieskuteczne.

***

Wisła CP Kraków Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
84:81 (27:15, 19:26, 21:21, 17:19)

Kraków: Conde 20, Rodríguez 20, Russell 17, Ziętara 13, Żurowska-Cegielska 9,  Araújo 3, Jakubiuk 2
Gorzów Wlkp.: Atkins 23, Papova 19, Linskens 12, Prezelj 7, Fikiel 6, Dźwigalska 6, Zoll-Norman 5, Juskaite 3

7 Wisła CanPack Kraków 28 17 11 - 6 5 - 1 6 - 5 1320 - 1158 +162
8 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 27 19 8 - 11 5 - 5 3 - 6 1344 - 1372 -28
9 Widzew Łódź 25 19 6 - 13 3 - 7 3 - 6 1326 - 1524 -198
10 PGE MKK Siedlce 23 18 5 - 13 2 - 8 3 - 5 1304 - 1503 -199
11 Sunreef Yachts Politechnika Gdańska (b)
23 19 4 - 15 2 - 7 2 - 8 1276 - 1527 -251
12 TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 21 19 2 - 17 1 - 8 1 - 9 1091 - 1615 -524
13 Enea AZS Poznań 18 17 1 - 16 1 - 7 0 - 9 1121 - 1494 -373