Mistrzostwa Polski U22: ENEA AZS Poznań wygrywa!

Dodano: 17.02.2019, 17:21

ENEA AZS Poznań pokonała w finale mistrzostw Polski U22 rewelację turnieju UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 70:57, a MVP wybrana została Marta Nowicka. Brązowe medale wywalczyły koszykarki z Gorzowa Wlkp. po wygraniu z Wisłą CanPack AZS Politechniką Kraków 71:59.

finał
Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego spotkanie finałowe rozpoczęły dość ospale i po 10 minutach przegrywały  (19:29), jednak wszystko zmieniło się w kolejnej kwarcie. Dobra i skuteczna gra Leszczyńskiej oraz Pszczolarskiej punkt po punkcie niwelowała straty, by po 20 minutach na tablicy wyników był remis po 41. Zmiana stron nie przyniosła znaczących zmian w grze obu drużyn oraz wyniku i  minimalnie lepszy był UKS Basket (42:40). Tak więc coraz bardziej pachniało sensacją, jednak ostatnia kwarta była popisem tylko jednak drużyny – ENEA AZS (20:5). Zespół Marka Lebiedzieńskiego całkowicie „odciął” od gry Leszczyńską oraz Pszczolarską, a sam punkt po punkcie powiększał prowadzenie. Spotkanie celnymi rzutami wolnymi zakończyła najlepsza na parkiecie Marta Nowicka (17 punktów, 4 zbiórki oraz 5 asyst). Zespół Adam Rajkowskiego w całym meczu popełnił aż 23 straty przy 12 rywalek.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań
57:70 (19:29, 22:12, 11:9, 5:20)

Aleksandrów Łódzki: Pszczolarska 16, Leszczyńska 14 (11zb), Łopińska 13, Kaźmierczak 6, Janusz 4, Dudek 4
Poznań: Nowicka 17, Zięmborska 11, Rogozińska 11, Parzeńśka 8, Niemojewska 6, Banaszak 4, Piechowiak 3

mecz o 3. miejsce
Słabe drugie 20 minut w wykonaniu zespołu z Krakowa, przesądziło o przegranej w meczu o brązowy medal z zespołem Roberta Pieczyraka. Zanim to jednak nastąpiło oba zespoły w pierwszej połowie grały równo i żadna ze stron nie potrafiła wypracować wyraźnej przewagi (35:38 po 20 minutach). Zmiana stron przyniosła znaczną zmianę w skuteczności drużyny z Gorzowa Wlkp., gdzie kolejny raz bardzo dobrze zagrała Wiktoria Keller (26 punktów oraz 16 zbiórek). Gdy na 63 sekundy przed końcową syreną do kosza trafiła Matkowska, a na tablicy wyników było (71:59) stało się jasne – kto zdobędzie brązowe medale. Oba zespoły zagrały jednak na słabej (35% - 33%) skuteczności oraz popełniły łącznie 25 strat (9 – 16), dodatkowo koszykarki z Gorzowa Wlkp. aż 29 razy (18/29) stawały na linii rzutów wolnych przy tylko 12 rywalek (7/12).