EuroCup 2018/2019: Wisła przegrywa z liderem ligi tureckiej

Dodano: 12.02.2019, 15:52

Krakowska Wisła przez pierwsze 20 minut walczyła z liderem ligi tureckiej jak równy z równym. Niestety po zmianie stron dużo bardziej skuteczniejsze były koszykarki z Mersin, które ostatecznie wygrały różnicą 20 punktów – 93:73. Alina Iagupova rzuciła dla rywalek 30 punktów (5x3), a 16 punktów (4x3) rzuciła Chelsea Gray. Rewanż zaplanowany jest na 21 lutego w Turcji.

Grająca już bez Krzysztofa Szewczyka Wisła, przez pierwsze 20 minut meczu dość dobrze radziła sobie w spotkaniu z dużo bardziej silniejszą drużyną z Mersin. Po trafieniu Rodriguez na zakończenie drugiej kwarty, to Biała Gwiazda prowadziła (42:41). Po zmianie stron wystarczyło zaledwie 5 minut, by przyjezdne osiągnęły 6-punktowe prowadzenie (55:49), a skuteczna gra Bilgic, Iagupowej czy też Naumenko jeszcze tą przewagę przed zakończeniem trzeciej kwarty powiększyła -  (66:57). Gdy wydawało się, że Biała Gwiazda jest jeszcze w stanie coś ugrać w tym spotkaniu to kolejne ataki rywalek powoli zaczęły temu zdecydowanie zaprzeczać.  Całe spotkanie zakończyło się 20-punktową porażką, co przed rewanżem nie jest zbyt optymistyczny – jednak nie takie rzeczy świat koszykówki kobiet widział. Warto zaznaczyć, iż w meczu przez 12 minut zagrała Anna Jakubiuk (4 punkty).