Czechy: Final4 Pucharu Czech w Karlowych Warach od 9 do 10 marca

Dodano: 11.02.2019, 12:16


KP Brno (obrońca tytułu), Sokol Nilfisk Hradec Králové, BS DSK Basketball Nymburk KV oraz BLK Slavia Praha wezmą udział w tegorocznej edycji Pucharu Czech. Wszystkie spotkania będzie można również zobaczyć w TVCOM.CZ
Skład Final4:

KP BrnoKP Brno (Moussa Reem Hesham, Kopecká Eva, Oroszová Sabína, Sládková Andrea, Stará Michaela, Šujanová Edita, Bartáková Lenka, Gill Jasmine Laparis, Arsenič Kristina, Tarkovičová Stella)

Drużyna z Brna to obrońca tytułu wywalczonego przed rokiem w Nymburku. W tym sezonie KP radzi sobie bardzo dobrze w rodzimej lidze i po sezonie zasadniczym zajmuje 2. miejsce (15-5). Nie udał się natomiast występ w EuroCup, gdzie tylko jedna wygrana i pięć porażek dało ostatnie miejsce w grupie G. Wicelider czeskiej ekstraklasy w ćwierćfinale Pucharu Czech miał dość proste zadanie i pokonał Teamstore Brno aż 87:30.

Liderkami drużyny są: Michaela Stara (12,5pkt/m), Edita Sujanova (11,2pkt/m) oraz Jasmine Gill (10,3pkt/m)

Sokol Nilfisk Hradec Králové Sokol Nilfisk Hradec Králové (Zavázalová Kateřina, Šotolová Karolína, Likhtarovich Tatsiana, Matušková Michaela, Minarovičová Kristýna, Marečková Klára, Vojtíková Klára, Klaudová Andrea, Effangová Pamela-Therese, Bura Josipa, Kulichová Petra)

„Hradeckie Lwice” w kolejnym sezonie są w górnej części tabeli (4. miejsce, bilans 13-7) i ponownie zagrają w Pucharze Czech. Drużyna z Hradec Kralove przeszła również fazę grupową ligi CEWL i z 1. miejsca (3-1) awansowała do Final Four, gdzie przegrała w finale z "Czajkami" z Pieszczan na Słowacji.

Liderkami drużyny są: Klara Mareckova (10,5pkt/m), Pamela Effangova (10,4pkt/m) oraz Kristyna Minarovicova (9,5pkt/m)


BS DSK Basketball Nymburk KV BS DSK Basketball Nymburk KV (Paris Eshli, Hošková Kamila, Sklenářová Simona, Delic Nicolina, Huňková Alena, Mircová Eliška, Krejzová Michaela, Krakovičová Tereza, Dvořáková Nikola, Khomenchuk Aleksandra, Wells Chloe Lynn)

Zespół Daniela Kurucza w tym sezonie oprócz czeskiej ekstraklasy (5. miejsce 13-7) grał również w EuroCup. Jak się okazało grupa H była dość mocna, lecz mimo to awans z 3. miejsca stał się faktem  - bilans (3-3) tuż za MBK Ruzomberok (3-3) oraz KSC Szekszard (5-1). W kolejnej rundzie czekało już Artego Bydgoszcz i tutaj poprzeczka była zawieszona zbyt wysoko i porażka w dwumeczu zakończyła grę na europejskich parkietach. W ćwierćfinale Pucharu Czech koszykarki z Nymburka pokonały BK Lokomotiva Trutnov 77:55.

Liderkami drużyny są: Chloe Wells (14,4pkt/m), Aleksandra Khomenchuk (10,8pkt/m, 6,7zb/m) oraz Alena Hunkova (7,8pkt/m)

BLK Slavia Praha BLK Slavia Praha (Beynon Cherise Janine, Sedláčková Tereza, Koop Lisa Andrea, Omoboogunje Funmilayo Cynthia, Theiner Angelika, Jindrová Barbora, Vondráčková Michaela, Burdgess Leeza Chanel, Bakajsová Petra, Pohunková Dominika)

Nie ma drużyny ZVVZ USK Praha, która kilka lat temu zrezygnowała z gry o Puchar Czech, jest w tym roku natomiast drugi zespół z Pragi – BLK Slavia. Slavia, która z sezonu na sezon radzi sobie coraz lepiej i obecnie zajmuje 7. miejsce w ZBL (9-11). Niewątpliwym sukcesem jest zakwalifikowanie się do Final4 Pucharu Czech, po wygranej w ćwierćfinale z drużyną Slovanka 85:56.

Liderkami drużyny są: Brandi Wingate (13,3pkt/m), Janine Beynon (12,8pkt/m) oraz Michaela Vondrackova (10,2pkt,m)

***

sobota
15:00 BLK Slavia Praha - Sokol Nilfisk Hradec Králové
17:30 BS DSK Basketball Nymburk KV - KP Brno

niedziela
15:00 mecz o 3. miejsce
17:30 finał