Euroliga 2018/2019: CCC przegrywa z mistrzem Włoch i spada na 5. miejsce

Dodano: 05.02.2019, 18:37

CCC Polkowice przegrało w Schio z mistrzem Włoch i spadło na 5. miejsce w grupie A, gdyż swoje spotkanie wygrała Nadieżda Orenburg. W Kursku po dogrywce i bardzo dobrym meczu wygrał Sopron, a w Salamance równiez po dogrywce lepsze były gospodynie.  Tak było w pierwszych meczach. Transmisja TV

Bardzo słabo rewanżowe spotkanie z mistrzem Włoch rozpoczęły koszykarki CCC i już po 4 minutach gry przegrywały 2:16. Lepiej było w drugiej części premierowej kwarty, gdzie udało się odrobić część strat i tracić po 10 minutach do rywalek – 6 „oczek” (20:26). Jednak kto myślał, że CCC w kolejnych minutach wyjdzie na prowadzenie to bardzo się pomylił. Famila raz po raz dziurawiła kosz rywalek za sprawa skutecznych Quigley, Lavender czy też Grudy i prowadziła pewnie po 20 minutach gry (46:35). Sama Quigley w pierwszej połowie trafiła 4x3 rzucając 16 z 46 punktów całego zespołu. Słabo wyglądało również CCC pod tablicami, gdzie już zaznaczała się wyraźna przewaga rywalek – 22:13. Po zmianie stron „Pomarańczowe” tylko na chwilę próbowały zbliżyć się do rywalek, lecz w odpowiedzi kolejne trafiania dały już wynik (61:45) po kolejnej trójce Quigley. W ostatniej kwarcie nie było już co „zbierać” i porażka w Schio oznaczała przy wygranej Nadieżdy we Francji spadek na 5. miejsce w grupie A. Znakomite spotkanie rozegrała wspomniana Allie Quigley, która rzuciła 19 punktów (5x3), liderką była jednak Sandrine Gruda (23). W CCC Kizer zakończyła mecz z dorobkiem 14 punktów oraz 6 zbiórek, a 13 dodała Hayes.

Famila Schio - CCC Polkowice
83:69 (26:20, 20:15, 19:18, 18:16)

Schio: Gruda 23, Quigley 19 (5x3), Gemelos 11, Lisec 10, Dotto 9, Lavender 8, Cripp 3
Polkowice: Kizer 14, Hayes 13, Kaltsidou 12, Fagbenle 12, Thomas 9, Gajda 7, Kaczmarczyk 2

***

Dobre i wyrównane spotkanie można było zobaczyć w odległym Jekaterynburgu, gdzie przyjechało Bourges Basket. Rywalki nie przestraszyły się rywala i były nawet blisko wygranej, podobnie jak w pierwszym meczu we Francji przegranym po dogrywce. Tutaj dogrywki nie było, lecz walka od początku do samego końca. W 33 minucie po kolejnych punkach Nayo Raincock-Ekunwe (18 w całym meczu) było tylko 57:55 dla UMMC, jednak w odpowiedzi punktowały Torrens, Griner oraz Vandersloot dając przewagę na zwycięstwo. Wspomniana Griner zakończyła mecz z double-double (16 punktów oraz 12 zbiórek), a „oczko” więcej dodała McBride. Oba zespoły zagrały na podobnej skuteczności (44% - 42%).

Wicemistrz Euroligi zagrał bardzo dobre spotkanie w Kursku i zasłużenie pokonał faworyzowane Dynamo 93:83. Ogromna w tym zasługa Candice Dupree (24 punkty) czy też Yvonne Turner (21 punktów oraz 10 asyst), a „swoje” dołożyła również Amanda Zahui (14 punktów, 7 zbiórek). Od pierwszego gwizdka wielokrotnie zmieniające się prowadzenie, nie pozwalało żadnej ze stron na uzyskanie bezpiecznej przewagi. Taki obrót wydarzeń trwał do stanu (58:59), gdzie przyjezdne w ciągu 3 minut odskoczyły na 12 „oczek” (58:70). Gospodynie za sprawą Stewart oraz Prince skutecznie odpowiedziały, a przy znakomitej obronie miały coraz większą szansę na zwycięstwo. Na 21 sekund przed końcowa syreną dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobyła Turner i było (74:71), jednakże w ostatniej akcji za trzy trafiła Prince dając dogrywkę. W dodatkowym czasie gry skuteczność była po stronie mistrza Węgier, który wypunktował rywalki. Słabsze spotkanie w ataku zagrała liderka Dynama Breanna Stewart (18 punktów, 6/19 oraz 14 zbiórek).

pozostałe mecze:
70:65 UMMC Jekaterynburg - Bourges Basket (McBride 17 - Raincock-Ekunwe 18)
83:93 OT Dynamo Kursk - Sopron Basket (Prince 30 5x3 - Dupree 24)
70:44 TTT Ryga - Olympiakos Pireus (Pulvere 17 - Tikvic 12)
49:61 ESBVA-LA - Nadieżda Orenburg (Evans 16 - Medvedeva 19)
78:75 OT Avenida Salamanka - Flammes Carolo (Givens 25 - Peters 16)
66:81 Castors Braine - ZVVZ USK Praga (Samuelson 21 - Thomas 22pkt, 11zb)
50:78 Hatay BB - Fenerbahce Stambuł (Aydin 16 - Plum 15)

8 Olympiacos 12 1 11 741 857 -116 13

Awans do kolejnej rundy uzyskają po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny z miejsca 5 oraz 6 awansują do EuroCup.