Energa Basket Liga Kobiet: XVI kolejka - mecz kolejki dla gorzowskiego AZS'u

Dodano: 02.02.2019, 11:32

Mecz kolejki w Gorzowie Wlkp. nie zawiódł i było w nim wiele emocji oraz walki, a ostatecznie i zasłużenie AZS pokonała Arkę 88:79. W pozostałych meczach Wisła dośc łatwo pokonała AZS Lublin 81:60, a świadkami niespodzianki bylismy w Siedlcach - PGE MKK przegrało z ostatnią w tabeli TS Ostrovią. Ciekawie było również w Bydgoszczy, gdzie blisko wygranej był beniaminek z Gdańska. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki

Mecz 16. kolejki w Gorzowie Wlkp. nie zawiódł i przyniósł dość dużo emocji oraz walki. Sam początek spotkania to minimalna przewaga gospodyń, które skutecznymi akcjami Zoll, Juskaite oraz Atkins miały po 20 minutach 10-punktową przewagę (41:31). Wszystko zmieniło się tuż po dłuższej przerwie, gdzie to Arka serią 10:0 doprowadziła do remisu, jednak w odpowiedzi strzelecką niemoc przerwała Zoll. Od tego momentu gra się wyrównała, a gdy tylko AZS wychodził na 4-5 punktową przewagę – rywalki natychmiast skutecznie odpowiadały. Taka gra w 30 minucie dała jedno „oczko” na korzyść drużyny z Gdyni (59:58). W ostatniej kwarcie tylko początkowo przyjezdne zagrażały drużynie Dariusza Maciejewskiego, gdyż już po ważnych punkach Atkins na tablicy wyników było (76:69) i stało się jasne kto zgarnie dwa punkty do ligowej tabeli. Oba zespołu zagrały na dobrej skuteczności (51% - 50%), liderką miejscowych była Zoll z 19 punktami oraz 12 asystami. Oprócz niej 10 lub więcej punktów rzuciły Juskaite (18), Papova (13), Rytsikawa (12), Atkins (11). W zespole Arki Cannon uzbierała 22 punkty oraz zebrała 12 piłek, a 18 punktów dodała Makurat. Wyraźnie było natomiast widać braki na obwodzie powodu kontuzji Misiek oraz Allen.

Liczby meczu:
5 - tyle zawodniczek w zespole z Gorzowa Wlkp. rzuciało 10 lub więcej punktów
4 - na 4 z gry miała dzisiaj z gry Agnieszka Fikiel
6 - razy na 9 prób zza linii 6,75 trafiła Anna Makurat
11 - taką najwyższą serie punktowa zanotowała dzisiaj Arka
38 - punktów rzuciły rezerwowe w zespole gospodyń, u rywalek - tylko 12
40 - minut na parkiecie spedziała Sharnee Zoll, notując double-double w postaci 19 punktów oraz 12 asyst

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Arka GdyniaBasket 90 Gdynia
88:79 (20:15, 21:16, 17:28, 30:20)

Gorzów Wlkp.: Zoll 19 (12as), Juskaite 18, Papova 13, Rytsikawa 12, Atkins 11, Fikiel 8, Linskens 5, Stelmach 2
Gdynia: Cannon 22 (12zb), Makurat 18, Greinacher 15, Jurcenkova 8, Morawiec 6, Balintova 4, Baltkojiene 4, Rembiszewska 2

***

Energa Toruń - Widzew ŁódźWidzew Łódź
105:71 (25:13, 26:24, 25:16, 29:18)

Toruń: Svaryte 22 (15zb), Begic 19, Stankiewicz 16, Skobel 11, Kunek 11, Tłumak 8, Trzeciak 6 (11as), Schmidt 6, Diawakana 6
Łódź: Wilson 30, Ajemba 10, Vuckovic 9, Pawlak 7, Perisa 6, Paździerska 4, Bandoch 3, Drop 1, Gertchen 1

***

CCC PolkowiceCCC Polkowice - Enea AZS Poznań
117:46 (28:11, 38:11, 30:12, 21:13)

Polkowice: Kaczmarczyk 22, Fagbenle 21, Hayes 18, Puss 18, Leedham 14, Thomas 10, Tyszkiewicz 6, Gajda 8
Poznań: Hillsman 12, Samburska 10, Demczur 7, Parzeńska 6, Stefańczyk 5, Parysek-Bochniak 4, Urbaniak 2

***

Dobre spotkanie rozegrał beniaminek z Gdańska w Bydgoszczy, który był o krok o wygranej nad wicemistrzem Polski. Spotkanie dużo lepiej i przede wszystkim skuteczniej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły po 20 minutach (46:36). Po zmianie stron powoli PG niwelowało straty dzięki skutecznej grze Conwright oraz Bujniak (52:53), lecz za każdym razem gdy przyjezdne były blisko – Artego skutecznie odpowiadało. Tym sposobem po 30 minutach gry wynik wciąż był „otwarty” (61:57). Ostatnią kwartę rozpoczęła punktami Conwright dając długo wyczekiwany remis po 63. Na taka sytuację ponownie koszykarki z Bydgoszczy miały odpowiedź i uzyskały minimalne prowadzenie. Od stanu (72:70) Politechnika miała kilka okazji aby zmienić na swoją korzyść wynik, lecz zabrakło skuteczności (Conwright, Koc, Holopainen). Wykorzystały to miejscowe i celnymi rzutami wolnymi udanie finiszowały.  Liderką Artego była Morrison – 23 punkty, która miała pomoc od Stankovic – 21 punktów oraz 11 zbiórek. Po drugiej stronie 17 „oczek” (8/21) rzuciła Conwright, a 13 dodała Pyka. W zespole z Gdańska w „grze” zabrakło w dniu dzisiejszym Clark, która rzuciła tylko 4 punkty (1/6).

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
78:70 (24:20, 22:16, 15:21, 17:13)

Bydgoszcz: Morrison 23, Stankovic 21 (11zb), McBride 8, Międzik 7, Szott-Hejmej 6, Poboży 4, Radocaj 3, Hornbuckle 3, Kuczyńska 3
Gdańsk: Conwright 17, Pyka 13, Bujniak 11, Holopainen 8, Koc 9, Naczk 5, Clarke 4, Szymańska 3

***

20 punktów Leo Rodriguez oraz po 13 Conde i Russell, przyczyniły się w znacznym stopniu do dość łatwej wygranej Białej Gwiazdy nad zespołem z Lublina. W AZS’ie zatrzymana została liderka – Kiesel, która zakończyła mecz z dorobkiem (18 punktów, 4/16), a również słabo w ataku zagrała Butulija (2 punkty, 1/9). Wisła po pierwszej połowie prowadziła (36:27), by po zmianie stron zagrać jeszcze bardziej skutecznie i powiększyć przewagę do 19 „oczek” w 30 minucie (61:42). Drużyna Krzysztofa Szewczyka była w dniu dzisiejszym lepsza od rywalek, praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, a dodatkowo zagrała do dobrej 48% skuteczności przy zaledwie 31% rywalek.

Wisła CP KrakówWisła CanPack Kraków - Pszczółka AZS UMCS LublinAZS UMCS Lublin
81:60 (19:9, 17:18, 25:15, 21:18)

Kraków: Rodriguez 20, Russell 13 (10zb), Conde 13, Canada 11, Ziętara 9, Araujo 4, Żurowska-Cegielska 4, Mujovic 3, Jakubiuk 2, Aleksandravicius 2
Lublin: Kiesel 18, Rymarenko 16, Greene 11, Poleszak 5, Szajtauer 4, Adamowicz 2, Cebulska 2, Butulija 2

***

Bardzo słaba druga połowa oraz przede wszystkim ostatnia kwarta (17:28), dała nieoczekiwaną porażkę PGE MKK z najsłabszą drużyną EBLK z Ostrowa Wlkp. Rywalki do Siedlec przyjechały z nadzieją na dobry wynik, a miała w tym pomóc Arina Bilotserkivska. Ukrainka zdobyła 22 punkty (6x3), zebrała 4 piłki oraz rozdała 5 piłek, będąc liderką swojej drużyny. Jednakże po 20 minutach spotkania i przy wyniku 42:28 nikt nie spodziewał się, iż MKK może ten mecz przegrać. Ostrowianki na jedno „oczko” zbliżyły się dopiero w samej końcówce po trafieniach z rzutów wolnych Wajler (68:69), a remis dały kolejne punkty Bilotserkivskej (72:72). Przy kolejnym remisie po 74, decydujące o losach spotkania trafienie zza linii 6,75 zanotowała Ossowska – czego już mimo prób gospodynie nie były w stanie odrobić. W drużynie trenera Mołłova zabrakło w ataku Bellock (37 minut, 4 punkty, 2/9), a ze skutecznością problemy miała również Mołłowa (40 minut, 17 punktów, 6/15). Liderką była Harris (31 punktów, 8 zbiórek oraz 8 asyst), jednak sama nie była w stanie nic zrobić w końcówce.

PGE MKK Siedlce - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)

Siedlce: Harris 31, Mołłowa 17, Ikstena 11, Lapszynski 7, Bellock 4 (13zb), Ubraniak 4
Ostrów Wlkp.: Bilotserkivska 22 (6x3), Ossowska 15, Wajler 12, Motyl 10, Jaworska 8, Jackowska 8, Podkańska 2

7 Wisła CanPack Kraków 23 14 9 - 5 4 - 1 5 - 4 1080 - 939 +141
8 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 21 15 6 - 9 4 - 4 2 - 5 1050 - 1054 -4
9 PGE MKK Siedlce 20 15 5 - 10 2 - 6 3 - 4 1124 - 1222 -98
10 Widzew Łódź 19 15 4 - 11 2 - 6 2 - 5 1036 - 1219 -183
11 Sunreef Yachts Politechnika Gdańska (b)
17 15 2 - 13 2 - 6 0 - 7 972 - 1175 -203
12 TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 17 15 2 - 13 1 - 6 1 - 7 859 - 1261 -402
13 Enea AZS Poznań 15 14 1 - 13 1 - 6 0 - 7 927 - 1235 -308