Energa Basket Liga Kobiet: XV kolejka - w meczu kolejki CCC pokonuje Energę

Dodano: 24.01.2019, 14:26

W meczu XV kolejki Energa Toruń nie dała rady i po raz trzeci w tym sezonie musiała uznać wyższość CCC Polkowice. We Wrocławiu beniaminek mocno postraszył Ślęzę, jednak po słabej ostatniej kwarcie uległ 64:66. W Lublinie natomiast doszło do niespodzianki, gdzie InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. przegrał z gospodyniami oraz znakomicie grającym duetem Kiesel-Greene. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki
Energa Toruń nie wzięła rewanżu za finał Pucharu Polski i ponownie okazała się być gorszą niż CCC Polkowice. Mistrz Polski tylko w pierwszej połowie ustępował rywalowi (33:36), lecz już po zmianie stron pokazał „pazur” i z każda kolejną minutą powiększał prowadzenie. Po celnym rzucie za trzy punkty Weroniki Gajdy na tablicy wyników było już (76:59) i stało się jasne, kto może dopisać dwa „oczka” w ligowej tabeli. Ostatecznie CCC wygrało 76:63 i pokazało, iż kryzys jaki dopadł drużynę na przełomie roku jest już dawno za nią.

Liczby meczu:
3 – tyle razy na 15 prób za trzy punkty trafiły w dniu dzisiejszym koszykarki Energi
16 – punktów rzuciła Alice Kunek, jednak połowę z linii rzutów wolnych
21 – tyle asyst miał dzisiaj mistrz Polski, to o 7 więcej niż drużyna z Torunia
28 – razy na linii rzutów wolnych stawały koszykarki Energi (na 28 prób)
34 – tyle % z gry miały gospodynie, dużo lepsze nie były rywalki – 39%
46 – punktów z 76 całego zespołu CCC rzuciło trio Thomas-Fagbenle-Hayes

Energa Toruń - CCC PolkowiceCCC Polkowice
63:76 (19:18, 17:15, 16:24, 11:19)

Toruń: Kunek 16, Svaryte 11 (12zb), Trzeciak 11, Skobel 10, Diawakana 8, Begic 4, Stankiewicz 2, Tłumak 1
Polkowice: Hayes 18, Fagbenle 17, Thomas 11, Kizer 9, Kaczmarczyk 7, Gajda 7, Kaltsidou 5, Leedham 2

***

Dobra, ofensywna gra łódzkiego Widzewa i aż 92 punkty zdobyte w Siedlcach dały ważną wygraną 92:86. O wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta, wygrana 29:18 – gdzie drużyna trenera Omanicia odrobiła 7-punktową stratę (63:70) z początku kwarty. W samej końcówce kropkę nad „i” postawiła trafieniem zza linii 6,75 Drop oraz kolejnymi punktami Ajemba (89:84). 21 punktów dla Widzewa rzuciła Dominique Wilson, a wspomniana Ajemba zanotowała double-double (19 punktów oraz 10 zbiórek). W zespole MKK prym wiódł duet Bellock-Harris (odpowiednio 22 oraz 29 punktów).

PGE MKK Siedlce - Widzew ŁódźWidzew Łódź
86:92 (21:20, 30:22, 17:21, 18:29)

Siedlce: Harris 29, Bellock 22, Mołłowa 15, Lapszynski 7, Ikstena 6, Urbaniak 4, Omerbasic 3
Łódź: Wilson 21, Ajemba 19 (10zb), Drop 18, Pwlak 11, Vuckovic 10, Gertchen 7, Perisa 6

***

Basket 90 Gdynia Arka Gdynia - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
70:54 (14:19, 20:13, 23:14, 13:8)

Gdynia: Cannon 15, Greinacher 14, Balintova 13, Jurcenkova 11, Makurat 7, Rembiszewska 3, Morawiec 3, Baltkojiene 2, Stelmach 2
Ostrów Wlkp.: Bilotserkivska 12, Wajler 11, Ossowska 10, Jackowska 7, Motyl 6, Jaworska 6, Podkańska 2

***

O tym ile dla zespołu z Lublina znaczy w chwili obecnej duet Kiesel-Greene, niech świadczy mecz z gorzowskim AZS’em. Amerykański duet zdobył łącznie 49 punktów z 88 całego zespołu, a Greene dodała do tego 13 zbiórek. Pierwsza bardzo ofensywna kwarta dała prowadzenie 27:24, by kolejne minuty skutecznie zagrały przyjezdne i to one prowadziły po 20 minutach 46:44. Po zmianie stron wspomniana Kiesel oraz Greene odrobiły straty i wypracowały 8-punktowe prowadzenie (70:62), którego nie oddały już do końcowej syreny. Gorzowianki w ostatniej kwarcie były o punkt za rywalem (74:75), jednak w odpowiedzi trafiała Kiesel i Adamowicz. W zespole Dariusza Maciejewskiego kolejny raz zawiodła skuteczność – Atkins (7/17), Papova (5/14) czy też Zoll (2/7).

AZS UMCS LublinAZS UMCS Lublin - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
88:81 (27:24, 17:22, 26:16, 18:19)

Lublin: Kiesel 32, Greene 17 (13zb), Adamowicz 14, Butulija 13, Rymarenko 7, Mistygacz 3, Poleszak 2
Gorzów Wlkp.: Atkins 24, Juskaite 14, Papova 13, Fikiel 8, Zoll 7 (13as), Prezelj 6, Rytsikowa 5, Stelmach 2, Linskens 2

***

Politechnika Gdańska po 30 minutach prowadziła ze Ślęzą Wrocław 54:45, lecz ostatecznie uległa 64:66. Beniaminek przez trzy kwarty grał odważnie i dobrze w ataku, czego nie można powiedzieć o zespole z Wrocławia. Błędy oraz brak skuteczności (31%) w 27 minucie, dawało coraz większą szansę na zwycięstwo przyjezdnych. Magia trenera Rusina podziałała jednak na drużynę z Dolnego Śląska w ostatniej kwarcie, która punkt po punkcie odrabiały straty, by po trafieniu Burdick wyjść na prowadzenie 59:58. W końcówce PG miało jeszcze czas na doprowadzenie minimum do dogrywki, lecz błędy to zaprzepaściły. Całe spotkanie nie było porywającym widowiskiem (33% Ślęzy do 37% rywalek), a najlepiej punktującymi zawodniczkami były Kastanek (17 punktów, 5x3), a po drugiej stronie tradycyjnie Conwright (16 punktów) i Clark (16 punktów i 10 zbiórek). Ślęza trafiła 8 razy na 24 próby za trzy punkty, przy dwóch takich trafieniach na 19 prób beniaminka.

Ślęza WrocławŚlęza Wrocław - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
66:64 (21:24, 16:17, 8:13, 21:10)

Wrocław: Kastanek 17 (5x3), Burdick 15, Colson 14, Miletic 9, Dikeloulakou 5, Szybała 3, Udodenko 3
Gdańsk: Conwright 16, Clark 16 (10zb), Koc 10 (11zb), Pyka 8, Bujniak 6, Holopainen 4, Szymańska 2, Naczk 2