Energa Basket Liga Kobiet: XIV kolejka - derby dla Energi, CCC wysoko wygrywa w Łodzi

Dodano: 11.01.2019, 16:13

Czas na rundę rewanżową EBLK! W sobotnich meczach niespodzianek nie było i pewne wygrane zanotowały zespoły z Krakowa oraz Polkowic. Niedziela to derbowe spotkanie w Artego Arenie, gdzie ponownie lepsza okazała się być toruńska Energa. W pozostałych meczach wygrywali faworyci.  Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki
Jak przystało na toruńsko-bydgoskie derby mecz od pierwszych minut dostarczał licznie zebranym kibicom wiele emocji. Jako pierwsze punkty w tym meczu zdobyła dla toruńskiej Energi - Alice Kunek. Czytaj więcej.

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Energa Toruń
77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)

Bydgoszcz: Morrison 19, Radocaj 15, Szott-Hejmej 14, McBride 10, Harnbuckle 6, Poboży 6, Stankovic 4, Międzik 3
Toruń: Kunek 21, Svaryte 17, Fields 15, Trzeciak 8, Tłumak 6, Diawakana 6, Begic 4, Stankiewicz 3, Skobel 3

***

Widzew ŁódźWidzew Łódź - CCC PolkowiceCCC Polkowice
56:90 (14:27, 11:21, 13:25, 18:17)

Łódź: Wilson 20, Perisa 11, Drop 9, Ajemba 7, Gertchen 6, Vuckovic 3
Polkowice: Kizer 18, Hayes 14, Gajda 13, Leedham 13, Fagbenle 10, Owczarzak 6, Kaczmarczyk 6, Thomas 5, Tyszkiewicz 3, Puss 2

***

Ślęza WrocławŚlęza Wrocław - Enea AZS Poznań
83:59 (28:17, 17:17, 23:10, 15:15)

Wrocław: Budrick 21 (11 zb), Udodenko 13, Kastanek 13, Dikeoulakou 11, Palenikova 7, Marciniak 6, Szybała 5, Colson 4, Miletić 2, Dobrowolska 1
Poznań: Samburska 15, Nowicka 12, Hillsman 9, Parzeńska 7, Parysek-Bochniak 6, Stefańczyk 5, Niemojewska 3, Demczur 2

***

Spotkanie w Gdańsku otworzyła celnym rzutem zza linii 6,75 Ziętara, lecz w początkowych minutach dużo bardziej skuteczna była drużyna beniaminka. Od stanu 4:7 – fragment wygrany 16:2 dał dość wysokie prowadzenie i jedyne co mógł zrobić trener Szewczyk to przywołać swoją drużynę na ławkę. Podziałało i punkty Russell oraz odważne wejścia Canady niwelowały straty – 17:24 po 10 minutach. W połowie drugiej kwarty Wisła wyszła na prowadzenie 31:29 po trafieniu za trzy Rodriguez. Kolejne minuty również stały pod znakiem lepszej gry wielokrotnych mistrzyń Polski, a wyraźnie było to widać od końca trzeciej kwarty. Wtedy to ponownie o sobie dała znać Canada, a także Conde powoli zwiększając prowadzenie. Politechnika zatraciła to co decydowało o jej dobrej grze na początku spotkania, nie było nie tyle skuteczności ale także szybkości. Dobrze z Clarke radziła sobie Russell, a trochę słabszy dzień miała Conwright (4/11 z gry), jednak rozdała aż 8 piłek. W zespole z Gdańska zadebiutowała Monika Naczk (15 minut, 4 punkty, 0/5 z gry), natomiast kolejny bardzo słaby mecz rozegrała Annika Holopainen (17 minut, 1/5 z gry).

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Wisła CanPack KrakówWisła CP Kraków
58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16)

Gdańsk: Clarke 15, Conwright 13, Koc 9, Gwizdała 5, Naczk 4, Pyka 4, Holopainen 3, Bujniak 3, Szymańska 2
Kraków: Canada 16, Conde 13 (10zb), Russell 12, Zietara 9, Rozdriguez 8, Araujo 8, Żurowska-Cegielska 4, Jakubiuk 4