Energa Basket Liga Kobiet: XIII kolejka - mecz kolejki dla Artego, CCC kolejny raz bez wygranej

Dodano: 06.01.2019, 17:22

Słaby początek meczu w wykonaniu CCC oraz odrobienie strat serią 15:0 - nie dało jednak wygranej w Artego Arenie. We Wrocławiu wygrała Energa Toruń, a kolejny dobry mecz zaliczyła Alice Kunek (21 punktów). W Gdyni "pękła setka", a Arka wygrała 100:78 z Widzewem Łódź. Ciekawie było w Gorzowie Wlkp., gdzie faworyzowany AZS musiał walczyć o wygraną z beniaminkiem z Gdańska. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki
Słabo, bardzo słabo – tak mecz z Artego rozpoczęły mistrzynie Polski z minionego sezonu. Po raz kolejny głównym problemem CCC była skuteczność (33% przy 43% rywalek). Już po 180 sekundach gry było 8:2 dla gospodyń, które w kolejnych minutach kontynuowały dobrą grę. W 7 minucie Polkowiczanki na oddane 12 rzutów, trafiły zaledwie 2 razy. Tym sposobem pierwsza kwarta przegrana została aż 10:26 i zanosiło się albo na „wstrząs” albo też na nokaut. Druga kwarta przyniosła tą pierwszą opcję, gdzie „run” 15:0 dał tylko punkt straty – 25:26 do Artego. Słaby fragment przerwało trafienie zza linii 6,75 Międzik i od tego momentu gra się wyrównała.

W 20 minucie było 40:38, by po zmianie stron przez pełne 20 minut trwała walka kosz za kosz. Bydgoszczanki minimalnie jednak „wróciły” do gry lepiej niż rywalki i głównie za sprawą Agnieszki Szott-Hejmej (16 punktów) pokonały faworyzowane CCC. Dużo dobrego kolejny raz należy powiedzieć również o Elżbiecie Międzik, która uzbierała 8 punktów, 6 zbiórek oraz rozdała 3 piłki. Dobrze walczyła także Ziomara Morrison (15 punktów, 11/11 z linii rzutów wolnych), a „tylko” 6 punktów dodała liderka wicemistrza Polski – Dragana Stankovic. W CCC mają o czym myśleć, szczególnie przed kolejnymi spotkaniami w Eurolidze.

Liczby meczu:
0 - na 6 prób zza linii 6,75 trafiła Tiffany Hayes z CCC
3 - zawodniczki Artego zakończyły mecz ze 100% skutecznością z linii rzutów wolnych (Radocaj 2/2, Szott-Hejmej 9/9 oraz Morrison 11/11)
3 - tylko tyle razy z gry trafiła każda z czterech zawodniczek (Międzik, Szott-Hejmej, McBride, Stankovic) Artego
6 - zaledwie tyle punktów rzuciła w dniu dzisiejszym Dragana Stankovic, pozwoliło to jednak Artego wygrać
10 - punktów rzuciło CCC w pierwszej kwarcie
15 -punktów rzuciło CCC w ciągu 6 minut drugiej kwarty

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - CCC PolkowiceCCC Polkowice
72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 18:18)

Bydgoszcz: Szott-Hejmej 16, Morrison 15, McBride 11, Międzik 8, Hornbuckle 8, Stankovic 6, Radocaj 6, Poboży 2
Polkowice: Kaltsidou 21, Fagbenle 17 (11zb), Hayes 13, Leedham 6, Thomas 4, Kizer 4, Owczarzak 3

***

Bardzo dobra trzecia kwarta w wykonaniu koszykarek z Gdyni (34:16), dała dość znaczną wygraną nad łódzkim Widzewem. Wcześniej jednak, przyjezdne radziły sobie dość dobrze i po 10 minutach gry prowadziły (27:24) po bardzo dobrej grze Pawlak oraz Vuckovic. W drugiej kwarcie gospodynie goniły wynik i po celnym rzucie Makurat wyszły na prowadzenie (34:33), którego jak się okazało nie oddały już do końcowej syreny. Ku zaskoczeniu liderką Arki była Anna Jurcenkova, która rzuciła aż 24 punkty w zaledwie 19 minut. Trzy „oczka” mniej dodała Cannon, która zebrała także 11 piłek. Na wyróżnienie zasługuje także Barbora Balintova, która do 10 punktów dodała aż 15 asyst! W zespole gości wspomniana Pawlak rzuciła 23 punkty, a 22 dodała Wilson. W zespole trenera Omanicia na parkiet wybiegło zaledwie 6 zawodniczek.

Basket 90 Gdynia Arka Gdynia - Widzew ŁódźWidzew Łódź
100:78 (24:27, 23:14, 34:16, 19:21)

Gdynia: Jurcenkova 24, Cannon 21 (11zb), Greinacher 13, Makurat 12, Balintova 10 (15as), Rembiszewska 7, Allen 6, Morawiec 3, Podgórna 2, Baltkojiene 2
Łódź: Pawlak 23, Wilson 22, Drop 11, Vuckovic 10, Gertchen 7, Perisa 5

***

PGE MKK Siedlce - Pszczółka AZS UMCS LublinAZS UMCS Lublin
82:72 (25:9, 27:12, 8:26, 22:25)

Siedlce: Harris 24, Mołłowa 20, Lapszynski 12, Yurkevichus 10 (16zb), Urabaniak 9, Ikstena 5, Omerbasic 2
Lublin: Adamowicz 18, Rymarenko 17, Greene 16 (13zb), Cebulska 10, Butulija 6, Vrancic 3, Poleszak 2

***

Beniaminek z Gdańska na trudnym terenie w Gorzowie Wlkp. nie wyglądał źle i dość poważnie „postraszył” gospodynie. Koszykarki PG w połowie pierwszej kwarty przegrywały już (4:16), jednak od tego momentu nastąpiło „przebudzenie” i mozolne odrabianie strat. Wszystko to dało tylko cztery „oczka” straty po 10 minutach gry – (19:23). W kolejnej odsłonie gra się wyrównała i na dłuższą przerwę AZS schodził z przewagą trzech punktów (45:42). Po zmianie stron było jeszcze ciekawiej, gdyż do remisu doprowadziła Pyka (45:45), lecz taki wynik utrzymał się zaledwie kilka sekund. W odpowiedzi skuteczne były koszykarki trenera Maciejewskiego, co pozwoliło na chwilę oddechu. Beniaminek jeszcze dwa razy był blisko rywala, jednak za każdym razem brakowało jednego „oczka”. W ostatniej kwarcie wygrało nie tylko doświadczenie ale przede wszystkim lepsza skuteczność miejscowych, które postawiły kropkę nad „i”.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - Sunreef Yachts Politechnika Gdańsk
89:75 (23:19, 22:23, 22:15, 22:18)

Gorzów Wlkp.: Linskens 24 (12zb), Juskaite 17, Papova 16, Zoll 15 (11as), Atkins 7, Prezelj 7, Stelmach 3
Gdańsk: Conwright 30, Koc 13, Clarke 11, Holopainen 5, Pyka 5, Bujniak 4, Duszkiewicz 4, Strzelczyk 3

***

Wisła CP KrakówWisła CanPack Kraków - Enea AZS Poznań
89:66 (20:12, 24:24, 16:14, 29:16)

Kraków: Rodriguez 19, Żurowska-Cegielska 17, Conde 15, Russell 10, Canada 8, Ziętara 7, Aleksandravicius 6, Araujo 3, Mujovic 3, Jakubiuk 1
Poznań: Davis 23, Hillsman 20 (12zb), Parysek 6, Samburska 5, Nowicka 4, Parzeńśka 4, Urbaniak 2, Niemojewska 2

***

W ostatnim meczu ligowym Ślęza pokonała CCC, prezentując się bardzo dobrze szczególnie w drugiej połowie. Tym razem jednak rywalem była drużyna, po której nie do końca wiadomo było czego można się spodziewać. W ostatnim meczu EuroCup zabrakło liderki Fields, która tutaj była – lecz nie wniosła wiele do gry. Zupełnie inaczej było z Alice Kunek, która w kolejnym meczu pokazała się z dobrej strony i rzuciła tym razem 21 punktów. Sam mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadził już 12:2 po trafieniu Kunek. W kolejnych minutach Ślęza odrabiała straty, jednak do pełni szczęścia ciągle czegoś brakowało. W 20 minucie na tablicy wyników strata wynosiła 4 „oczka” – 31:35 i wszystko było jeszcze możliwe.

Po zmianie stron ponownie trwała pogoń gospodyń za rywalem, jednakże gdy było już blisko – kolejne punkty Begic, Stankiewicz czy też Tłumak pozwalały Enerdze na złapanie oddechu - (58:51) po 30 minutach gry. W 37 minucie gdy celnym rzutem zza linii 6,75 popisała się Kunek przewaga wynosiła już 15 punktów (76:61) i stało się jasne kto zgarnie dwa punkty.