Euroliga 2018/2019: CCC przegrało z UMMC, nerwowa końcówka dla TTT

Dodano: 01.11.2018, 12:31

CCC dośc długo było w grze przeciwko UMMC, jednak końcówka całkowicie należała do grających w dniu dzisiejszym niezwykle ospale gospodyń. W dalekiej Turcji (Hatay) TTT Ryga stoczyła kolejny zacięty pojedynek - tym razem zwycięski (77:74). Na koniec II kolejki USK Praga w Schio zmierzy się z mistrzem Włoch (godz. 20:30). Transmisja TV

W pierwszej kolejce koszykarki UMMC nie musiały się zbytnio wysilać aby pokonać ESBVA-LA (99:51), podobnie jak kilka dni wcześniej w meczu o SuperPuchar z Galatasaray.  Jeśli spojrzy się na obecny skład zespołu, to spokojnie pozwala on myśleć o obronie tytułu również w tym roku. Tak więc przed CCC arcytrudne zadanie, jednak ważny będzie również styl w jakim „Pomarańczowe” zagrają pod Uralem. Będzie to również kolejny test dla Thomas oraz Hayes na które szczególnie liczy się w tym sezonie. Polkowiczanki w miniony weekend odpoczywały i mogły całkowicie skupić się na euroligowym rywalu. UMMC natomiast nie miał problemów aby pokonać słabą Invente Kursk.

W Schio niesamowita Alyshia Thomas, będzie miała po raz drugi okazję poprowadzić mistrza Czech do zwycięstwa. Gdy dojdzie do tego również dobra gra Ayayi, Rezan oraz Oblak – nie powinno być problemów z wygraną. Famila w pierwszej kolejce nie pokazała się z dobrej strony i uległa w Belgii Castors Braine. Łotewskie TTT po dobrym i pełnym emocji meczu z Dynamem Kursk, tym razem w dalekiej Turcji walczyć będzie z Hatay (Paris, Ben Abdelkader, Gajic, Johnson). Kluczem do zwycięstwa będzie zatrzymanie duetu Paris-Ben Abdelkader.

Skład UMMC Jekaterynburg:
Kayla Mc Bride, Alba Torrens, Nika Baric, Elena Beglova, Natalia Vieru,  Tatiana Petrushina, Courtney Vandersloot, Emma Meesseman, Brittney Griner, Raisa Musina, Maria Vadeeva, Sabina Abaidullina, Evgeniia Beliakova, Elizaveta Komarova, Viktoriia Zavialova

***

14:10 po 10 minutach oraz 30:22 po 20 minutach gry prowadziły koszykarki z Jekaterynburga, które spotkanie rozpoczęły od serii 7:0 Jednakże pierwsza połowa stała pod znakiem słabej i przede wszystkim nieskutecznej gry obu drużyn (38% 10/26 - 29% 10/34). Na początku drugiej kwarty zryw CCC i seria 7:0 przy całkowicie biernej postawie rywalek wyprowadziła drużynę z Polski na prowadzenie 17:14, jednak punkt po punkcie UMMC straty niwelował. Grające bardzo niedokładnie gospodynie, zdecydowanie wygrywały walkę pod tablicami (27-15), co pozwalało na skuteczne ponawianie akcji.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu CCC było o 5-8 punktów za rywalem. Trochę optymizmu przyszło po skutecznych akcjach Fagbenle z Hayes, jednak szybka odpowiedz najlepszej drużyny Europy była piorunująca. Nastąpiło to jednak dopiero pod koniec meczu, gdzie zza linii 6,75 trafiła Mc Bride (20 punktów oraz 7 asyst), a kolejne akcje i punkty Torrens (14 punktów oraz 7 zbiórek) dały ostatecznie 15-puntową wygraną. Liderką „Pomarańczowych” była Jasmine Thomas (14 punktów, która mogła liczyć na wsparcie Temi Fagbenle (9). Słabiej zagrała natomiast kadrowa „1” Weronika Gajda, która opuściła parkiet przedwcześnie parkiet z dorobkiem 5 punktów (1/8).

(2-0) UMMC Jekaterynburg - CCC Polkowice (0-2)
69:54 (14:10, 16:12, 17:13, 22:19)

Jekaterynburg: Mc Bride 20, Meesseman 14 (10zb), Torrens 14, Griner 10, Vadeeva 8, Vandersloot 2, Baric 1
Polkowice: Thomas 14, Fagbenle 9, Kaczmarczyk 8, Hayes 6, Bone 6, Gajda 5, Leedham 4, Kaltsidou 2

poprzedni mecz: 56:73 CCC Polkowice - Bourges Basket
następny mecz: 07.11.2018 19:00 CCC Polkowice - Castors Braine

Znakomity i pełen walki mecz oglądali kibice w Salamance, gdzie Avenida po dogrywce pokonała Fenerbahce 88:82. Do dodatkowego czasu gry doprowadziła po trafieniu w ostatniej sekundzie Silvia Dominguez (75:75). W nim seria 6:0 gospodyń dawała realne szanse na zwycięstwo, jednak w odpowiedzi zza linii 6,75 trafiła Verameyenka. Był to jednak koniec skutecznej gdy zespołu z Turcji, który raz po raz pudłował. Dodatkowo Avenida celnymi rzutami wolnymi powiększała prowadzenie i zakończyła mecz celnym rzutem tej, która doprowadziła do dogrywki. Aż 6 koszykarek mistrza Hiszpanii zdobyło 10 lub więcej punktów (Givens 18, Robinson 17, Elonu 12, Gil 11, Eldebrink 11, De Souza 10). Drugi zacięty mecz TTT po powrocie do Euroligi i pierwsza ważna wygrana w dalekiej Turcji (77:74). Po 30 minutach mistrz Łotwy tracił do rywala 3 „oczka” – 54:57, jednak szybkie trafienie po wznowieniu gry Kresliny (20 punktów) dało remis. Koszykarki z Rygi poszły za ciosem i wypracowały 7-10 punktów przewagi, której nie oddały praktycznie do zakończenia spotkania. Praktycznie, gdyż na 180 sekund przed końcową syreną po trafieniu Johnson oraz dalszej dobrej grze tej zawodniczki Hatay skutecznie  zmniejszał straty (69:73). Kolejne próby zza linii 6,75 Johnson oraz Snytsiny były nieudane, a w odpowiedzi trafiła Slaughter. Gdy wydawało się, że nic już się w końcówce nie wydarzy, to na 17 sekund przed zakończeniem po punktach Snytsiny zrobiło się 74:77. Do dogrywki miała okazję doprowadzić Ben Abdelkader (21 punktów), jednak nieskutecznie.

Pozostałe mecze:
83:62 Dynamo Kursk - Carolo Basket (Petrovic 23pkt, 11zb - Peters 21)
74:59 Bourges Basket - Nadieżda Orenburg (Johannès 18 - Jones 16)
88:82 Avenida Samalamka - Fenerbahce Stambuł (Robinson 17 - Verameyenka 22)
49:51 Castors Braine - ESBVA-LA (Ortiz 12 - Bjorklund 15)
74:77 Hatay - TTT Ryga (Ben Abdelkader 21 - Kreslina 20)
85:69 Sopron Basket - Olympiacos (Turner 19 - Johnson 14)
50:69 Famila Schio - ZVVZ USK Praga (Lavender 12 - Thomas 19)

8 Olympiacos 2 0 2 123 148 -25 2

Awans do kolejnej rundy uzyskają po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny z miejsca 5 oraz 6 awansują do EuroCup.