Energa Basket Liga Kobiet: V kolejka - dwie dogrywki i mecz kolejki dla Ślęzy Wrocław

Dodano: 27.10.2018, 21:37

W niedzielnym meczu kolejki potrzeba było aż 50 minut aby wyłonić zwycięzcę meczu pomiędzy Arką a Ślęzą. Ostatecznie seria 7:0 dałą wygraną teamu z Wrocławia. W Gdańsku beniaminek postawił trudne warunki Enerdze Toruń i przez większą część spotkania można było liczyć na niespodziankę, jednak w końcówce doświadczenie pomogło w wygranej drużynie z Torunia.  Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki

Pierwsze 20 minut meczu kolejki w Gdyni, nie wyjaśniło nic. Wyrównana walka, która żadnej ze stron nie pozwoliła na zbudowanie bezpiecznej przewagi. W końcówce drugiej kwarty, gdy serię 5:0 zanotowały przyjezdne – natychmiast odpowiedziała liderka drużyny Emma Cannon, która razem z Bec Allen prowadziła w dniu dzisiejszym grę (26 z 37 punktów). Po drugiej stronie prym wiodła Cierra Burdick (14 punktów).

Po zmianie stron od mocnego uderzenia (6:0) rozpoczęła Arka, jednak szybką odpowiedź dała drużyna Arkadiusza Rusina wychodząc tym samym na minimalne prowadzenie. Kolejne minuty nie przyniosły zmian, jednak tuż po wznowieniu gry w ostatniej kwarcie coś drgnęło i punkty Cannon dały już 7-punktowe prowadzenie (62:55). Jednak i to nie dało jak się okazało nic pewnego i gdy na 70 sekund przed końcową syreną dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobyła Udodenko (76:76), były to ostatnie punkty obu drużyn w regulaminowym czasie. W dogrywce obraz gry nie uległ zmianie, mimo minimalnej przewagi w ostatnich sekundach Ślęzy – Cannon zdobywając swój 31 punkt w meczu dała kolejną dogrywkę. W kolejnych dodatkowych minutach od stanu 91:91 seria 7:0 zespołu z Dolnego Śląska pogrążyła gdyńską drużynę. Liderką Ślęzy była Burdick (22 punkty, 10 zbiórek), która miała pomoc od Colson (17) oraz Palenikovej (17), dobrze zagrała także Udodenko (15 punktów, 13 zbiórek). Po drugiej stronie Cannon oraz Allen zdobyły łącznie 56 punktów (odpowiednio 31 oraz 25), a (15) dodała Jurcenkova.

Liczby meczu:
2 – zawodniczki drużyny z Wrocławia zakończyły mecz z double-double
5 – tyle zawodniczek Ślęzy rzuciło w meczu 10 lub więcej punktów
6 – tyle celnych prób zza linii 6,75 wykonała zarówno Arka, jak i Ślęza (odpowiednio na 24 oraz 21 prób)
31 – punktów zdobyła liderka Arki Emma Cannon
43 – minuty zagrała Bec Allen (Arka), dokładnie 43 minuty oraz 48 sekund
50 – tyle minut trwał mecz w Gdyni

Basket 90 Gdynia Arka Gdynia - 1KS Ślęza WrocławŚlęza Wrocław
91:98 2OT (23:20, 14:19, 21:16, 18:21, 13:13, 2:9)

Gdynia: Cannon 31, Allen 25, Jurcenkova 15, Baltkojiene 9, Misiek 8, Makurat 3
Wrocław: Burdick 22 (10zb), Colson 17, Palenikova 17, Udodenko 15 (13zb), Kastanek 10, Marciniak 8, Szybała 5, Dobrowolska 4

***

PGE MKK Siedlce - Wisła CanPack KrakówWisła CP Kraków
59:73 (22:17, 10:21, 17:16, 10:19)

Siedlce: Harris 19, Bellock 17 (10zb), Ikstene 6,  Urbaniak 5, Dulęba 4,  Yurkevichus 4 (13zb), Omerbasić 2
Kraków: Conde 14, Canada 13, Rodriguez 11, Araujo 11, Ziętara 6, Żurowska-Cegielska 4, Oroszova 4
***

30 z 39 punktów całego zespołu z Gdańska w pierwszej połowie zdobył duet Conwright-Holopainen, który szczególnie nie do zatrzymania był w drugiej kwarcie (wygranej przez PG 28:15). Dużo dał „run” 10:0, który pozwolił także wyjść na prowadzenie (31:30). W Enerdze zupełnie nie radziła sobie Svaryte (2/8) oraz Trzeciak (0/4). Zanim to się jednak stało, to koszykarki Politechniki raziły nieskutecznością i pozwalały na zbyt wiele toruńskiej Enerdze. Szczególnie na początku spotkania to właśnie przyjezdne punktowały dość mocno i prowadziły 22:11 po prostych błędach w obronie koszykarek z Gdańska. Zaskakujące jest również to, iż w ciągu 20 minut torunianki brylowały pod koszem (29:14).

Po zmianie stron Energa szybko odzyskała prowadzenie (trafienie zza linii 6,75) Kunek i już go nie oddała. Jednakże do 36 minuty nie było to łatwe, gdyż w dalszym ciągu grające dobrze „PG” naciskało i było o krok za ekipą trenera Svitka. Wszystko posypało się w ostatnich minutach, gdzie główną rolę odegrała Skobel oraz Fields. Dodatkowo za przekroczony limit przewinień „spadła” Koc i wykonująca ogromną prace w defensywie Szymańska. Ostateczny rezultat nie oddaje jednak obrazu całego spotkania, gdzie beniaminek nie był zespołem dużo słabszym. Ostatecznie Fields zakończyła mecz z dorobkiem 31 „oczek”, po drugiej stronie Maegan Conwright uzbierała 22 (oczko mniej miała Annika Holopainen).

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Energa Toruń
67:79 (11:22, 28:15, 16:24, 12:18)

Gdańsk: Conwright 22, Holopainen 21, Szymańśka 7, Bujniak 6, Koc 6, Pyka 3, Strzelczyk 2
Toruń: Fields 31, Svaryte 14 (15zb), Stankiewicz 9, Kunek 5, Trzeciak 4, Mandic 4, Schmidt 3

***

Początek pojedynku należał do wyrównanych. Doskonale zawody zaczęła środkowa Artego Ziomara Morrison (5 pkt.), a dłużne nie pozostawały jej Julia Adamowicz i Magdalena Szajtauer. Wynik remisowy 5:5 nie utrzymał się jednak długo, bowiem po akcjach „dwa plus jeden” M. Szajtauer i Kateryny Rymarenko gospodynie odskoczyły na 6 oczek – 13:7. Więcej