Energa Basket Liga Kobiet: III kolejka - AZS Gorzów Wlkp. przegrywa w Gdyni, beniaminek przegrał z Artego - mecz na wyniszczenie!

Dodano: 17.10.2018, 21:01

Liga nabiera tempa i już w środę odbyła się III kolejka. Najciekawiej było w Gdyni, gdzie Arka po dobrym meczu Emmy Cannon pokonała gorzowski AZS. Łatwe przeprawy miały zespoły z Polkowic, Torunia oraz Siedlec. W Lublinie 40 minut zagrała Klaudia Niedźwiedzka, a Wisła pokonała AZS UMCS. W Gdańsku, mecz na wyniszczenie dla Artego.  Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki

Gorzowski AZS miał dość dużo argumentów za tym, aby z Gdyni wyjechać z tarczą. Niestety wysoko przegrana trzecia kwarta (15:26) i 16 punktów straty po 30 minutach gry dało pierwszą przegraną w sezonie. Gdynianki już wcześniej dość wyraźnie prowadziły, po trafieniu Cannon (33:21) w 13 minucie gry. Do przerwy AZS jednak zagrał skuteczniej i zniwelował część strat. W ostatniej kwarcie bardzo dobra gra Prezelj oraz Zoll-Norman raz po raz zmniejszała straty (71:76) na 120 sekund przed końcową syreną, jednak na odrobienia strat zabrakło czasu. Ostatnie punkty dla Arki w meczu zdobyła liderka Emma Cannon.

Liczby meczu:
0 – minut na parkiecie spędziła Amalia Rembiszewska (Arka) oraz Jagoda Szczęsna (AZS)
1 – zbiórki zabrakło Emmie Cannon do double-double (24 punktu oraz 9 zbiórek)
2 – na 10 z gry trafiła Bec Allen, to kolejny słabszy występ tej zawodniczki
3 – na 15 prób zza linii 6,75 trafiły koszykarki z Gorzowa Wlkp., rywal 9/22
6 – zawodniczek punktowało w zespole Dariusza Maciejewskiego, także „6” dla Zoll-Norman w ilości asyst
7 – piłek „rozdała” Barbora Balintova
10 – punktów oraz tyle samo zbiórek na swoim koncie zapisała Agnieszka Fekiel
17 – tyle punktów zdobyła w dniu dzisiejszym Ariel Atkins, która jednak nie zaliczy tego spotkania do szczęśliwych (5/16)

Basket 90 Gdynia Arka Gdynia - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
80:73 (23:16, 22:24, 26:15, 9:18)

Gdynia: Cannon 24, Makurat 12, Misiek 10, Baltkojiene 10, Jurcenkova 8, Greinacher 7, Allen 5, Balintova 4
Gorzów Wlkp.: Atkins 17, Prezelj 16, Juskaite 14, Fikiel 10 (10zb), Linskens 2

Wygrane różnicą 11 punktów pierwsze 10 minut meczu w Ostrowie Wlkp. przez PGE MKK oraz jeszcze lepsza gra po dłuższej przerwie, dała wysoką wygraną nad gospodyniami. W trzeciej kwarcie po serii 7:0 drużyna z Siedlec prowadziła już 63:42 i stało się jasne kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

14 – piłek zebrała Rebecca Harris, rzucając także 14 punktów
22 – tyle punktów zapisała na swoim koncie Kristi Bellock, dodając do tego 11 zbiórek
23 – punkty dla drużyny z Ostrowa rzuciła Jowita Ossowska w ciągu 34 minut spędzonych na parkiecie
34 – tyle punktów zdobyła Oksana Mołłowa
37 – minut na parkiecie spędziła Mołłowa
57 - % skuteczności miała drużyna z Siedlec z gry, przy 52% rywalek

***
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce
68:97 (16:27, 19:19, 10:23, 23:28)

Ostrów Wlkp.: Ossowska 23, Podkańska 12, Jackowska 9, Burdette 9, Jaworska 8, Wajler 3, Kaczmarek 2, Motyl 2
Siedlce: Mołłowa 34, Bellock 22 (11zb), Harris 14 (14as), Lapszynski 10, Yurkevichus 6, Ikstena 4, Bacik 2

***

Skuteczna pierwsza kwarta i prowadzenie po trafieniu Canady 17:11 oraz seria 9:0 gospodyń na początku drugiej kwarty – taki był obraz początkowych minut meczu w Lublinie. Od tego momentu lekką przewagę miała Biała Gwiazda, która prowadziła po 20 minutach 32:28. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie, gdzie przyjezdne całkowicie rozłożyły rywalki i powiększyły prowadzenie do 14 „oczek” -  54:40. Duża w tym zasługa Klaudii Niedźwiedziej, która spędziła na parkiecie pełne 40 minut rzucając w tym czasie 18 punktów (4x3). Mecz z double-double zakończyła María Conde (17 punktów oraz 11 zbiórek).

2 - a konkretnie 2/9 z gry miała Leonbor Rodriguez (Wisła)
8 - razy zza linii 6,75 trafiła Biała Gwiazda, rywalki - 2
9 - do zera, seria gospodyń pozwoliła drużynie wrócić do gry
40 - tyle minut spędziała na parkiecie Klaudia Niedźwiedzka

AZS UMCS Lublin Pszczółka AZS UMCS Lublin - Wisła CanPack KrakówWisła CP Kraków
56:66 (11:17, 17:15, 12:22, 16:12)

Lublin: Butulija 21, Kiesel 12, Adamowicz 9, Rymarenko 4, James 2, Mistygacz 2, Poleszak 2, Szajtauer 2, Vrancic 2
Kraków: Niedźwiedzka 18, Conde 17 (11zb), Canada 14, Rodriguez 8, Russell 7, Mujovic 2

***

Trener Omanić sam nic nie zrobi, potrzeba do tego zawodniczek. W meczu z Energą Widzew był tylko tłem dla rozpędzonego zespołu z Torunia, który w minioną niedzielę walczył do ostatnich sekund o zwycięstwo w Polkowicach. Dzisiaj pierwsze 10 minut to wynik 34:10 przy momentami tragicznej grze gospodyń. Tym sposobem na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki z talii Stefana Svitka i tylko Miriam Uro-Nille nie wpisała się na listę strzelców, którą otwiera Angelika Stankiewicz (15 punktów), 13 „oczek” dodała Agnieszka Skobel. Była zawodniczka łódzkiego Widzewa – Roksana Schmidt zagrała przez 9 minut i rzuciła w tym czasie 10 punktów.

1 – tylko JEDEN punkt zdobyła Amanda Dowe (Widzew) w ciągu 32 minut gry
6 – piłek przechwyciła Agnieszka Skobel (Energa)
10 – punktów rzucił Widzew w pierwszej kwarcie, tracąc 34
18 – tyle punktów łącznie rzuciła oba zespoły w trzeciej kwarcie (11:7)

Widzew Łódź Widzew Łódź - Energa Toruń Energa Toruń
48:83 (10:34, 16:17, 11:7, 11:25)

Łódź: Gertchen 16, Drop 10, Vuckovic 10, Pawlak 8, Perisa 2, Gzinka 1, Dowe 1
Toruń: Stankiewicz 15, Skobel 13, Svaryte 11, Schmidt 10, Tłumak 10, Fields 6, Sarauskaite 6, Kunek 4, Trzeciak 4, Begic 3, Mandic 1

***

46:21 – takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Poznaniu. Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną przeważającą było CCC, które nie forsowało tempa grając na 62% z gry. W zespole ENEA AZS słabo zagrała cała drużyna, w tym dotychczasowa liderka Hillsman (21 minut, 6 punktów). Po drugiej stronie w zespół „weszła” ta na którą czekano – Kelsey Bone (19 punktów, 5 zbiórek). Dobry mecz także Temi Fagbenle (18 punktów). Z dorobkiem 7 „oczek” mecz zakończyła powracająca po kontuzji Dominika Owczarzak.

Enea AZS Poznań - CCC PolkowiceCCC Polkowice
52:86 (10:26, 11:20, 12:17, 19:23)

Poznań: Matovic 11, Davis 7, Parzeńśka 7, Parysek 6, Hillsman 6, Nowicka 5, Samburska 5, Demczur 4, Niemojewska 1
Polkowice: Bone 19, Fagbenle 18, Puss 14, Kaltsidou 11, Owczarzak 7, Gajda 6, Kaczmarczyk 4, Tyszkiewicz 3, Thomas 2, Leedham 2

***

Ku zaskoczeniu wszystkich po 180 sekundach gry Politechnika Gdańska prowadziła… 11:0. Artego złą passę jednak przełamało, lecz nie dało to zbytnio poprawy wyniku. Wypracowana przewaga pomogła także w utrzymaniu dobrego wyniku po 20 minutach gry (32:21), duża w tym zasługa Conwright, która zdobyła 18 „oczek”. Po zmianie stron, wygrany fragment 13:3 przez Artego dał remis po 35. Przebudziła się także Stankovic , która fatalnie grała w pierwszej połowie. W ostatniej kwarcie przyjezdne minimalnie były bardziej skuteczne niż koszykarki Politechniki i to wystarczyło do zwycięstwa. PG w końcówce nie bardzo miało już kim atakować, gdyż na ławce „uziemiona” została Conwright.

4 – tyle zawodniczek nie dotrwało z powodu przewinień do końcowej syreny (3 z PG – Conwright, Strzelczyk, Pyka)
11 – do zera na korzyść beniaminka z Gdańska było w pierwszej kwarcie
21 – punktów rzuciła Politechnika Gdańska w pierwszej kwarcie, tracąc tylko 10
18 – z 32 punktów całego zespołu miała na swoim koncie Maegan  Conwright po 20 minutach gry
46 – tyle łącznie przewinień miały oba zespoły (30 gospodynie)