Energa Basket Liga Kobiet: II kolejka - co za mecz w Polkowicach, CCC wygrywa w ostatniej sekundzie

Dodano: 13.10.2018, 21:21

II kolejka EBLK rozpoczęła się już w czwartek meczem Artego - AZS Poznań, gdzie wygrana aż 41:17 trzecia kwarta dała pewną wygraną medaliście mistrzostw Polski. W kolejnych meczach Ślęza pokonała beniaminka z Gdańska, a  gorzowski AZS ograł dośc łatwo AZS Lublin. Bardzo dobre spotkanie w zespole Dariusza Maciejewskiego rozegrała Ariel Atkins (25 punktów oraz 11 zbiórek). Najwięcej emocji było jednak w meczu CCC - Energa, górą były mistrzynie Polski 73:71! Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

mecz kolejki

Energa Toruń w pierwszej kolejce miała wolne, jednak w drugiej pokazała „pazury” i była blisko sprawienia niespodzianki i pokonania mistrza Polski oraz zdecydowanego faworyta tego sezonu. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatnich sekundach, gdzie równo z końcową syreną trafiła Fagbenle. Wcześniej jednak to CCC miało przewagę i po 20 minutach prowadziło 42:31. Wszystko zaczęło się zmieniać po przerwie, gdzie po trafieniu zza linii 6,75 Stankiewicz oba zespoły dzieliło tylko sześć „oczek” – 53:47. Torunianki na punkt zbliżyły się po kolejnym skutecznym rzucie za trzy punkty (Mandić) w 36 minucie (64:65), natomiast remis dało trafienie najskuteczniejszej zawodniczki w dzisiejszym meczu – Fields (30 punktów) na 35 sekund przed końcową syreną. W zespole CCC słabszy dzień miała zarówno Thomas (6/15), jak i Fagbenle (3/6 w 25 minut), dodatkowo słaba była „głębia” ławki (8 zawodniczek na parkiecie).

CCC PolkowiceCCC Polkowice - Energa Toruń Energa Toruń
73:71 (16:10, 26:21, 18:23, 13:17)

Polkowice: Thomas 15, Gajda 13, Kaltsidou 12, Kaczmarczyk 11, Leedham 10, Fagbenle 8 (10ZB), Aleksandravicius 4
Toruń: Fields 30, Stankiewicz 12, Begic 8, Svaryte 6, Sarauskaite 6, Mandic 5, Trzeciak 4

***

Do przerwy nic ciekawego na parkiecie w Bydgoszczy się nie działo, wszystko co najlepsze miało miejsce po przerwie. Artego wygrało trzecia kwartę aż 41:17 i całkowicie zdominowało spotkanie. Bardzo dobrze zagrały środkowe z Bydgoszczy – Morrison (15 punktów oraz 15 zbiórek) i Stankovic (25 punktów oraz 13 zbiórek). „Swoje” dorzuciła także Szott – Hejmej (16 „oczek” – 10 z linii rzutów wolnych). Całkowita dominacja także pod koszem (47-26).

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań
92:75 (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)

Bydgoszcz: Stanković 25 (13zb), Międzik 17, Szott-Hejmej 16, Morisson 15 (15zb), Poboży 12, Radocaj 6 (10as), Kuczyńska 1
Poznań: Davis 19, Hillsman 15 (10zb), Niemojewska 9, Matović 8, Parysek-Bochniak 8, Parzeńska 6, Nowicka 4, Demczur 3, Samburska 3

***

Ariel Atkins rozegrała pierwszy mecz w EBLK i już „zaczarowała” publiczność swoją grą – 25 punktów oraz 11 zbiórek. Wszystko to nie byłoby możliwe bez wracającej na gorzowski parkiet Sharnee Zoll-Norman (14 punktów oraz 15 asyst). Przez pełne 40 minut gorzowski AZS kontrolował mecz i sukcesywnie zwiększał przewagę z 43:37 po 20 minutach do 67:51 po trzeciej kwarcie. A co jeśli chodzi o rywala? W zespole z Lublina wyróżniła się jedynie Brianna Kiesel (25 punktów, 6 asyst), która zagrała 38 minut. Magdalena Szajtauer, która zamieniła w obecnym sezonie Gorzów Wlkp. na Lublin zebrała 10 piłek z tablicy, jednak w ataku nie ma się czym pochwalić (0/6).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - AZS UMCS LublinAZS UMCS Lublin
87:69 (20:17, 23:20, 24:14, 20:18)

Gorzów Wlkp.: Atkins 25 (11zb), Juskaite 16, Zoll-Norman 14 (15as), Prezelj 12, Linskens 12, Stelmach 8
Lublin: Kiesel 25, Rymarenko 16, Butulija 12, James 11, Adamowicz 5

***

Rebecca Harris ponownie gra tak jak dawniej w polskiej lidze. Tym razem poprowadziła PGE MKK Siedlce do ważnej wygranej z Widzew Łódź. Amerykanka spędziła na parkiecie prawie 37 minut i zdobyła w tym czasie 23 punkty oraz uzbierała 7 zbiórek i 6 asyst. Dobre spotkanie rozegrała także Kristi Bellock notując double-double (18 punktów oraz 11 zbiórek). Amerykanki zdjęły głównym ciężar zdobywania punktów z Oksany Mołłowej, która rzuciła 12 „oczek”. Siedlczanki wygraną zapewniły sobie wygraną ostatnią kwartą (24:15) oraz fragmentem gry 12:4.

Widzew ŁódźWidzew Łódź - PGE MKK Siedlce
70:82 (12:17, 23:18, 20:23, 15:24)

Łódź: Perisa 22, Vucković 17, Gertchen 9, Pawlak 7, Drop 5, Marković 4, Dowe 4, Paździerska 2
Siedlce: Harris 23, Bellock 18 (11zb), Mołłowa 12, Ikstena 9, Urbaniak 8, Lapszyński 6, Omerbasić 4, Yurkevichus 2

***

Dobra i skuteczna gra Ślęzy Wrocław w pierwszych 10 minutach (30:14) ustawiła całe spotkanie z beniaminkiem z Gdańska. W dalszej części spotkania koszykarki PG co prawda podjęły walkę z byłym mistrzem Polski, jednak strata z początkowej części spotkania była zbyt duża. Na parkiecie pojawiła się zarówno Martyna Koc oraz Paulina Szymańska, których brakowało w inauguracyjnym meczu z Krakowie. Tym samym „dziura” pod koszem zostało w pewien sposób załatana, jednak wyraźny brak środkowej stanowi dość duży problem drużyny z Gdańska. Po 30 minutach gry wrocławianki prowadziły już 64:46, a w ostatniej kwarcie całkowicie zdominowała mecz (19:5). Maegan Conwright jako jedyna rzuciła 10 lub więcej punktów (13), jednak cała drużyna zagrała na słabym procencie skuteczności – 36% przy 47% rywalek. W Ślęzie liderką była Marissa Kastanek (18), która miała wyraźną pomoc od Burdick (16) oraz Udodenko (15).

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - 1KS Ślęza WrocławŚlęza Wrocław
51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)

Gdańsk: Conwright 13, Pyka 9, Holopainen 9, Bujniak 5, Gwizdała 5, Gwizdała 5, Koc 4, Szymańska 2, Haryńska 1, Śmietańska 1
Wrocław: Kastanek 18, Burdick 16, Udodenko 15, Colson 14, Palenikova 10, Marciniak 4, Miletic 4, Szybała 2